Maper

Witam jest to moj pierwszy post na tym forum wiec chcialbym sie przywitac a oto moje pytania
Czy moglbym zrobic jakas mape i gdy wam sie spodoba dacie ja do jakies wersji VCMI ?
Czy format mapy moze byc H3M ?
Mam juz jeden fajny pomysl na mape oczywiscie biore sie do pracy.

zawsze możesz spróbować :slight_smile:

jeśli się nie mylę vcmi ma na celu odtworzyć silnik heroesów, następnie wprowadzić support dla modów

nie wiem czy jest sens dodawać mapę do głównego release vcmi, chyba że ma zademonstrować możliwości vcmi i dać wspólny przedmiot na którym testujemy vcmi, wtedy owszem byłaby przydatna

vcmi wspiera jedynie mapy h3m i własny format zapisów (nie dla kampanii, nie dla zapisów z oryginalnego heroesa) - więc jeśli mapy tworzyć to tylko h3m i to w zwykłym mapmakerze, bo vcmi nie ma jeszcze własnego

Dokładnie, VCMI praktycznie w pełni wspiera format map H3, więc możesz już rozpocząć jej tworzenie w zwyczajnym edytorze H3.

Zapewne kiedyś powstanie osobny format map VCMI i edytor do nich, ale to naprawdę daleka przyszłość, nie ma obecnie na to sensu wyczekiwać. Zwłaszcza, że wtedy i tak będzie możliwa konwersja ze starego formatu H3 na nowy.

Jeśli mapa będzie naprawdę fajna - tak, możemy ją zawrzeć w paczce. Powiedzmy, że obecna “popsuta Arrogance” nie jest specjalnie reprezentacyjna - choć dobra do testów :wink:

Życzę dobrej weny! :slight_smile:

ok dzieki

Co do map hmm można lub ja mogę stworzyć naprawdę dobrą paczke najlepszych i też najtrudniejszych map H3 jakie wyszły. Bo trochę fajnych map znam. A chciałbym żeby dodać jedną rzecz do VCMI jako że gra się na różnych tempatach czy templariatach czy jakoś tak aby były one do wyboru w menu map losowych czy coś. Temp jest to pliczek który ustawia parametry mapy losowej obecnie trzeba podmieniać plik rmg by mapa losowa generowała się z takimi parametrami jakimi chcemy. Wyszło już troche templi takich jak random ballance, random ballance pc2, jebus,blockbuster, i tak dalej. jest to możliwe ?

Tak, byłoby to możliwe, ale najpierw tak czy siak trzebaby zrobić generator map losowych.

co do mapek mogę swoją jedną zaoferować :D.

Jak fajna, to chętnie obejrzę.
Niemniej zbyt wielu map do paczki dać nie możemy, więc jeśli zainteresowanie będzie większe, będzie trzeba pomyśleć nad jakąś metodą selekcji (konkursik?).

Na razie jednak jeszcze nic nie dostałem - nie spieszmy się więc.

to ja czekam :smiley: jakby co pw.

To jest ta mapa co na AW dałes jeśli tą samą osobą jesteś ? Jak tak poczekaj niech testerzy sprawdzą mape i może jak chwile znajde sam ocenie wtedy można będzie o tym myśleć.

tak. :> dałem do testów. Czekam z znieciepliwieniem :slight_smile:

Apropo map, macie może wyłuskane obrazki z map-makera ? te ktore przeciągamy z listy po prawej aby je umieścić na mapie ? Może jest tu też gdzieś dokumentacja do map ?

BTW, jako że to już drugi topic w jakim cos napisałem, chcialem sie zarejestrować, ale wasza stronka nie wyświetla mi kodu anty robotom.

kod aktywacyjny to nazwa tego projektu

Hehe antibot jest zbyt skuteczny - nawet zwykli uzytkownicy nie zawsze zdaja test…

Swoja droga kiedy pojawi sie wlasny mapmaker VCMI? Razem ze wstępnym wsparciem dla modów?
Po w miare gotowym modsupport? Przed czy po wsparciu dla RMG?

Przydałby się wlasny mapmaker, nawet prosty by można było pokazać na mapach, w czym VCMI jest lepsze dla zwyklego gracza. Pewnie dałoby się objąć format zgodny z obecnym ale wspierający nowe features (tak by możnaby otworzyć w wogowym mapmakerze)

fajnie by było zamieścić testowy zestaw modów w głównej paczce lub w oficjalnym suplemencie
niewielki ale prezentujący zalety rozwiązania przepisania kodu H3 od nowa
tj. Jedno-dwa miasta z tych co już mają gotową grafikę, paredziesiąt nowych gotowych już jednostek w tym te dla nowych miast i parenaście nowych artefaktów i paredziesiąt nowych bohaterów…