Crash przy ładowaniu save'ów

Całkiem niedawno grałem z kumplami w VCMI 0.98. W pewnym momencie gra się wyłączyła więc próbowaliśmy załadować save’a, lecz gra “scrashowała” podczas ładowanie autozapisu. Spróbowaliśmy załadować inny, udało się lecz po chwili gra znowu scrashowała i spróbowaliśmy odpalić wcześniejszego autosave, który się załadował, lecz sytuacja znowu się powtórzyła, gra “scrashowała” się i od tej pory niemal żadne zapisy tej rozgrywki nawet wcześniej działające crashują przy wczytywaniu.

Załączam obrazek z codem jaki się wyświetlił podczas crashu. ( itp. )

Testowaliśmy miasta Forge i Bastion, generalnie sporo ulepszeń było zaimplementowanych. Nie wiem czy to istotne ale na parę minut przed pierwszym crashem kumpel zrzucił grę na pasek zadań, po otwarciu ponownym została zwężona rozdzielczość więc postanowiliśmy odpalić ponownie grę i faktycznie uzyskaliśmy efekt fullscreenu na nowo, lecz ( może to zbieg okoliczności ) gra zaczęła coś zawodzić.

Jakieś pomysły jak rozwiązać problem lub wyrugować możliwość jego pojawienia się w przyszłych rozgrywkach?





Zacząłbym od ściągnięcia wersji 0.98f.

  1. Już pobrana, ale akurat wtedy odpaliłem 0.98 bo nie przeniosłem wszystkich modów do 0.98f. Nie sądziłem, że różnica jest tak duża między obiema wersjami. Potem próbowałem także przenieść save’y do vcmi 0.98f lecz również crashowały. Rozumiem że w żaden sposób nie da się ich naprawić?

  2. W wersji 098f żadne problemy tego typu nie będą miały miejsca? Czy jest prawdopodobieństwo że w trakcie rozgrywki znów coś trzaśnie?