Pytania odnośnie VCMI

“VCMI to nie mod”. Obserwuje was od dawna ale nie zagłębiam się w kod ani co dokładnie robicie danego dnia. Niby przepisujecie kod h3 na nowo… słyszałem, że np AI sprawia sporo problemów i nikt nie chciał się za to przez spory czas zabrać. I moje pytanie:

więc te przepisywanie kodu to PRÓBA przepisania na nowo, wdrażając swoje pomysły co do działania
czy kopiowanie kodu z h3 i przepiyswanie go na czysto tak żeby działał w VCMI?

Chodzi mi własnie np o to AI. Czy one w końcowym etapie projektu będzie się różniło od tego znanego nam z H3? Bo chodzi o to czy jest możliwość, że będzie gorsze/lepsze czy to te samo AI co w h3.

Drugie pytanie: HOTA. Mianowicie zrobiliscie port HOTY na VCMI. Niby fajnie. Wątpie, żeby HOTA Crew porzucila swój projekt bo “złamali kod h3” cokolwiek to by znaczyło. Więc pewnie będą działać na swoich plikach. Czyli co? Za każdym razem wy będziecie musieli zrobić port HOTY czy oni będą mogli łatwo to implementować do VCMI bez więszkego nakładu pracy?

No i co jeśli postanowią dodać sporo innych rzeczy. Jak skrypty w WOG(bo mieli w planach np czary czy cos). Znaleźć każdą rzecz którą zmienili i przeportować ją to troche roboty a już macie dużo pracy chociażby z WOGiem.

O i kolejne interesujące pytanie:
Co jakby np HOTA dodała jednostke która pojawiła się juz w WOG?
Nałożenie ich na siebie nie podowałoby błędów albo nie byłaby podwojona na mapie przygody? Czy VCMI właśnie ma pozwolić na modyfikacje takiego czegoś by takie rzeczy nie występowały?

I kolejne pytanie, które mi się przypomniało. Co z HDMOD? Ma on sporo fajnych funkcji dzieki ktorym gra w H3 staje sie przyjemniejsza + teraz doszly jednoczesne tury. Da sie uruchomić VCMI przez HDMODa czy coś w ten deseń?

Nie “ma pozwolić”, tylko już pozwala. W grze są już dwa stwory o nazwie “Sorceress”, ale pochodzą z różnych modów i nie ma między nimi konfliktu.