Więcej, więcej, więcej

pierwszy pomysł ilościowy

proponuje by dodać dziewiątego i dziesiątego gracza, o kolorach odpowiednio Biały i Czarny

inne pomysły w tym temacie mile widziane

Można dodać i stu kolejnych, ale potrzebne są zestawy grafik. Ktoś chce wykonać? Ewentualnie mile widziane byłyby pomysły automatycznego generowania grafik dla nowych kolorów - wtedy trzeba tylko jeden dodatkowy zestaw grafik i odpowiedni algorytm.

Przeglądałem kod. Funkcja obsługująca doświadczenie bohatera posługuje się unsigned int, czyli doświadczenie jest ograniczone do ok. 80 poziomu.
Sporo i dla gracza powinno wystarczyć, ale już raz udało mi się przekroczyć ten limit na mapie Empire of The World III. Nie mnie jednemu zresztą, na HC był dość aktywny temat poświęcony przepełnieniu expa. To naprawdę może się zdarzyć i wolelibyśmy uniknąć takich ograniczeń.
Inna sprawa, że mapmaker może chcieć umieścić na mapie bossa na np. 100 poziomie, a tu kicha, ten okaże się niewiele lepszy od naszego bohatera.

Po zamianie na long long (czy jak to się u was nazywa) limit poziomu wyniósłby dokładnie 200, a tylu drzew na mapie nikt nie umieści :wink:

Zawsze można użyć jakiegoś BigIntegera i nie będzie żadnego limitu… ale w sumie typ 64 bitowy na doświadczenie to całkiem dobra i raczej wystarczająca propozycja - przy czym trzeba będzie pozmieniać to wszędzie, nie tylko w tej funkcji.

dla gracza białego i czarnego można się posłużyć zmianą istniejącego obrazka dla jakiegoś gracza i zamianę na skalę szarości dla jednego a dla drugiego z nich jej negatywem (to co bardziej pasuje do danego koloru)

chyba że w grafice są kolory o specjalnym znaczeniu

a herby: czarne słońce na szarym tle tle dla czarnego a dla białego białe słońce na szarym tle (to samo słońce - ten sam wzór, ale inne kolory))

Nie próżne słowa, lecz czyny są nam potrzebne. Daj coś wiecej (przykładowe grafiki).

Jaki jest sens, dodawania kolejnych graczy?. Nie wystarczają Ci obecne kolory?. Jak dla mnie robota niewarta świeczki…