Sojusze

Mam pytanie do ekipy pracującej :slight_smile: Jako że w Heroesie sojusze są po prostu żle wymyślone tzn. mamy 8 graczy i chcę np. zagrać ja + niebieski vs 6 innych to się po prostu nie da bo jak ustawimy 2 drużyny to automatycznie przydzieli po równej ilości graczy/g. komp. Tak samo jest z 1 vs 7 też się nie da bo wychodzi na to że każdy sam.
Przykładów jest więcej ale chciałem tylko pokazać jak duży to jest minus i czy da się zrobić tak by gracz miał wybor z kim chce byc w sojuszu ?

Ewentualnie jeszcze mogla by byc taka opcja zawarcia/zerwania sojuszu z danym graczem.

I może nie na temat ale odnośnie targowiska i wysyłania komputerowi zasobów to wyświetla się np. komunikat gracz x prosi o złoto a my nie mamy opcji po proszenia komputera o dane zasoby. Oczywiście jak gramy z żywymi graczami to można sobie napisać.

Jeśli chodzi o sojesze w czasie włączania mapy pyta się ciebie skrypt w WoGu ile sojuszy i kto z kim.Jeśli nie to w opcjach WoG zaznacz skrypt 69 który znajduję się w I zakładce.

No to tego nie wiedziałem bo w Woga nie gram ale dzięki za info

Altair kiedyś napisał taki skrypt, znajdziesz go na jego stronie (erm.acidcave.net).