Forum index VCMI Project - Heroes 3: WoG recreated
Forum of the project aiming to recreate best turn-based strategy ever!

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  StatisticsStatistics
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum  DownloadDownload

Previous topic :: Next topic
Moved by: Tow
2008-08-05, 01:01
Większe rozdzielczości
Author Message
Dagon 

Posted: 2010-03-07, 22:50   

Mhm, rozumiem. Jednak nikt was nie pogania, a bazując na tym co u was widziałem efekt mógłby sprawić spore zaskoczenie.
Ale już pomijając tą kwestię. Czy myślałeś może o zrobieniu jednej albo dwóch grafik interfejsu dla rozdzielczości szerokoekranowych? Ostatnimi czasy monitory panoramiczne robią się coraz bardziej popularne. Na takich cała grafika znacznie się rozciąga co nie wygląda najlepiej. Myślę że dodanie opcji - powiedzmy 16:9 - byłoby dobrym rozwiązaniem. Chociaż i tutaj pojawiłoby się pewnie puste miejsce obok zasobów, ale to chyba niewielka cena za lepszą jakość na mapie przygody.

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2010-03-16, 00:30   

Dagon wrote:
Czy myślałeś może o zrobieniu jednej albo dwóch grafik interfejsu dla rozdzielczości szerokoekranowych?

Akurat nie ja je robię, ale wygląda na to, że faktycznie z brakujących rozdzielczości to one są najbardziej potrzebne. Możesz tę sprawę wesprzeć w wątku o rozdzielczościach ( http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?t=231 ). Niestrudzony Zamolxis na pewno w końcu ulegnie :-P

Dru 

Posted: 2010-05-01, 23:55   

Witam

Ostatnimi czasy do VCMI przybywa coraz więcej rozdzielczości, ciesze się z tego faktu, jednakże nie zapominajmy przy tym o menu głównym, które przy tych rozdzielczościach średnio kontrastuje się jako zgrana całość...

Postanowiłem przedstawić Wam nową szatę graficzną Menu głównego w rozdzielczości 1024x768.

Postanowiłem dać zupełnie nowe tło gdyż stare nie wyglądało by estetycznie przy rozciągnięciu. Jeśli to nowe menu się przyjmie wraz z ikonkami zamierzam je dostosować do pozostałych rozdzielczości, które zostały już dodane do VCMI oraz uzupełnić o napisy.

Jeśli macie lepsze propozycje tła to z chęcią je rozważe, jednak pamiętajcie musi ono być co najmniej w proporcjach 1920x1200 by można je było potem dostosować do wszystkich pozostałych rozdzielczości

Pozdrawiam

Warmonger 
VCMI programmer

Posted: 2010-05-02, 06:25   

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń :-)
Warmonger, you are the best!

Tow dragon 
VCMI Programmer

Posted: 2010-05-02, 10:39   

No cóż, ja mam kilka zastrzeżeń... po pierwsze, jeśli już bawić się w przerabianie menu głównego na inne rozdzielczości, to ja bym od razu proponował zrobić jedną grafikę i ją skalować po prostu. Po drugie - naprawdę wolałbym znaczek "VCMI" zamiast "Heroes III". W końcu to ma być grafika dla VCMI, a prawa do nazwy oryginalnej gry należy również respektować.

Dru 

Posted: 2010-05-02, 11:29   

Nie da się zrobić identycznej grafiki dla monitorów normalnych oraz panoramicznych. Chcę ręcznie dostosować , każdy przycisk do danej rozdzielczości by były one równo rozmieszczone na całą lewą stronę. Jakbyśmy zrobili jedną grafikę dla obu formatów, to na normalnych monitorach górna i dolna część była by niezagospodarowana.

Co do napisu to da się zrobić ;), jednakże potrzebuję grafiki loga w wysokiej rozdzielczości.

Tow dragon 
VCMI Programmer

Posted: 2010-05-02, 12:45   

Dru wrote:
Nie da się zrobić identycznej grafiki dla monitorów normalnych oraz panoramicznych.

Da się. Wystarczy zrobić szeroką i przycinać po bokach (lub wysoką i przycinać na dole i na górze).

Dru wrote:
Chcę ręcznie dostosować , każdy przycisk do danej rozdzielczości by były one równo rozmieszczone na całą lewą stronę.

Przyciski i ich pozycje też można skalować.

Generalnie chodzi mi o to, żeby przez te grafiki paczka VCMI się za bardzo nie rozrosła. Już i tak grafiki mapy przygody dla różnych rozdzielczości zżerają mnóstwo miejsca, a im mniej tym lepiej. Nie mówię, że na pewno nie zgodzimy się na osobne grafiki dla różnych rozdzielczości, ale jedna grafika byłaby przeze mnie milej widziana. Ostateczną opinię powinien wydać Tow, gdyż to z jego serwera idzie większość pobrań VCMI.

Dru wrote:
jednakże potrzebuję grafiki loga w wysokiej rozdzielczości.

No cóż, ja byłbym w ogóle za tym, żeby zrobić nowe, ładniejsze logo. Ten jednolicie żółty napis VCMI nie przekonuje mnie do końca.

Boulie 

Posted: 2010-05-02, 13:02   

Sorki, ze takie pytanie, ale co w ogole znaczy VCMI, tzn jest to jakis skrot od czegos. W sumie nigdy sie nad tym nie zasatanawialem bo myslalem, ze to jakas Wasza nazwa robocza projektu.

majaczek 

Posted: 2010-05-02, 17:05   

skalowanie jest dobrym pomysłem jeśli bazowa grafika to ta w największej rozdzielczości, jednak jestem za tym by były 3 bazowe grafiki a nie 1 (dla 4:3, dla 16:9,dla 16:10), dobrze by było aby takie grafiki różniły się w niuansach tak żeby bardziej pasowało do danej rozdzielczości (ewentualnie można by mieć tylko tą od 16:9 i doklejać czarne paski na górze i dole w innych rozdzielczościach, bo obcinanie niezbyt pasuje)
poza tym jestem za tym by także grafiki przycisków były nieco inne, a także by grafika menu miała choć jeden element animowany co było zwyczajem dotychczas
przy zastąpieniu loga heroes3 logiem VCMI proponuje by logo VCMI było bardziej po środku niż z lewej i żeby nie zasłaniało istotnych części obrazka pod spodem

Dru 

Posted: 2011-11-30, 23:44   

Minęło już wiele czasu, a na razie główna ekipa ma ważniejsze sprawy na głowie do zrobienia , także jeśli ktoś jest chętny do dodania nowego menu głównego do gry to zamieszczam linka z kompletnymi grafikami ;)

http://vcmi.eu/menu.7z

Good luck ;)

Warmonger 
VCMI programmer

Posted: 2011-12-01, 07:16   

Ivan ostatnio nad tym pracował, jemu to podeślij ;-)

Świetna robota.
Warmonger, you are the best!

Dru 

Posted: 2012-08-01, 20:53   

Hej

Chciałbym Wam przedstawić jak prezentuje się nowa grafika w maksymalnej rozdzielczości - czyli 1920x1080 na telewizorze o przekątnej 40 cali ;)

Uploaded with ImageShack.us

Mam zamiar również w przyszłości zrobić nowe menu do wyboru scenariuszy, ale to zależy od czasu jakim będę dysponował ;)

filazaf 
Christian

Posted: 2013-02-02, 18:37   

jak sie teraz zmienia rozdziałke?

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2013-02-05, 00:22   

W czasie gry wejdź w opcje, naciśnij "HIGH" i wybierz odpowiednią.
Ew. może dodać ręcznie odpowiedni wpis w pliku settings.json.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: