Więcej graczy po raz drugi

No więc konkretnie. Chciałbym jakoś konkretniej włożyć się w rozwój vcmi, a że barwy nowych graczy mógłbym zrobić, więc zrobić się postaram. Niech ktoś poda mi listę grafik do zrobienia oraz format w jakim ma być to zrobione.

Konkretnie pozdrawiam :stuck_out_tongue:

Ha.
Zacząłbym od przygotowania palety 32 kolorów, które będą używane do barwienia grafik interfejsu. (Wypakuj sobie jakąś grafikę interfejsu i zobacz na ostatnie 32 kolory w palecie - to sa kolory gracza i one będą podmieniane).
Trzeba proporzec. Także w wersji naciśniętej i podświetlonej.
Trzeba flagi bohaterów.
Trzeba do pregame’a przekolorować grafiki.

Do tego mnóstwo drobnych poprawek w kodzie.

Ilu tych graczy chcesz dodać? Jakie barwy?

I nie chcę Cię zniechęcać, ale i tak perspektywy na wykorzystanie tego w najbliższych kilkunastu miesiącach (jak nie więcej) sa praktycznie żadne.
Format map heroesa i tak wspiera tylko do 8 graczy. Opracowanie naszego formatu i naszego edytora, który docelowo będzie mógł wspierać większą liczbę graczy, to naprawdę mglista przyszłość.

Co nie zmienia faktu, że grafiki mogą powstać już teraz i czekać chwili, kiedy będą potrzebne. Mi to odpowiada.
Nie chcę Cię zniechęcać - po prostu nie chcę też robić Ci fałszywych nadziei na szybkie dodanie tych graczy.

jak dalej chcesz to robić - daj znać, spróbuję zebrać listę tych grafik.

Nie liczę wcale na szybką implementację. Chcę po prostu w czymś pomóc i to zadanie jest dla mnie odpowiednie.
Na początek planuje gracza białego i czarnego - będzie to chyba najłatwiejsze do wykonania.

Zacznij od palety kolorów do podmiany.
Jest to dość proste i a daje spory efekt.

Weź plik PLAYERS.PAL z h3bitmap.lod. Obejrzyj go sobie jakimś hex editorem, czy czymś.
Jego format wygląda mniej więcej tak: pierwsze 24 bajty to nagłówek, nieciekawy dla nas i mozna go olać.
Następnie masz zapisane 256 kolorów (po 32 dla każdego z 8 graczy). Każdy kolor to cztery bajty w pliku - odpowiadają one kanałom RGBA. Ponieważ kanał alfa (czwarty bajt koloru) jest nieużywany, ma zawsze wartość zero (po tym można łatwo poznać w pliku, gdzie kończą się poszczególne kolory).

Spróbuj hex editorem podmienić kolory gracza czerwonego (pierwsze 32, zaraz za nagłówkiem). Zmodyfikowany plik zapisz w folderze Data. Spróbuj uruchomić VCMI (oryginalne H3 powinno się też nadać) i wejdź w grę graczem czerwonym - powinieneś zobaczyć efekty swojej pracy.

Kolory są generalnie ułożone od najciemniejszego do najjaśniejszego. Jak pisałem - podejrzyj sobie paletę jakiejś grafiki interfejsu, to zobaczysz jak to wygląda na przykładzie niebieskiego.

Jeśli coś zagmatwałem lub pozostają niejasności - pytaj.

Ok załapałem, doświadczalnie nawet coś zmieniłem. W tygodniu nad tym przysiądę i spróbuję zadziałać w kolorze black :slight_smile:

Witam, oto co udało mi się uzyskać poprzez podmianę kolorów w palecie.


A to moje propozycje nowych kolorów:

Początek niezły, ale tak czy siak z uwagi na ograniczenia formatu mapy nie będzie się dało tego wykorzystać bez generatora map losowych/nowego formatu mapy i edytora. Przydałoby się zrobić pełną listę grafik potrzebnych dla wprowadzenia nowego gracza. Łącznie z tymi, które są nietrywialne do zmiany, jak MUHOTSEA.

Problem z szarym graczem byłby taki, że neutralne campy wyglądałyby jak jego własność :slight_smile:

Kolory które wybrałem to raczej biały i czarny, lecz nie chciałem tak rozjaśniać/pociemniać tabelek i sztandarów aby nie straciły dobrego wyglądu, a flagi na mapie przygody były by w bardziej wyrazistych barwach jak na obrazie ponizej:


A co do tabelki żółtego grzacza to od razu mówię, iż zrobił bym ją bardziej żółtą, niż jak mi wyszło na moim pierwszym obrazku.

Jestem ciekawy czy są już pliczki pod złotego, beżowego, srebrnego i szarego.
Dałby się zrobić całkiem czarnego?

A w stosunku do orgyinału, zmieniłbym palete.
Wtedy można by byłlo dać bordowego, jasnoczerwonego, oliwkowego i jasnozielonego/seledynowego