Bledy w VCMI

Dokładnie nie mogę powiedzieć jakie mapy nie działają.
Jeszcze jest błąd przy niektórych ustawieniach mapy.

Ale… dlaczego?
Gdy VCMI się wysypuje nie zamykaj go od razu, tylko zajrzyj w logi do konsolki - zapisuje tam między innymi nazwę pliku z uruchomioną mapą.

Jaki błąd konkretnie?

Różnych map nie odczytuję.

Przykład:
Initialization CPreGame (together): 562
Handlers initailization: 188
Opening map file: Maps/key of raya.h3m done.
Reading file: 93
Reading header: 0
Reading rumors: 0
Reading terrain: 16

To dziwna mapa z użycie w dużej ilości zaawansowanych właściwości obiektów i ustawiania obiektów wszędzie.
Link do mapy

Nie wczytuje mi poprawnie żadnej mapy. Ostatni log to ten żeby skontaktować sie z teamem po więcej informacji. Ostatni z logów przed tym logiem to : Initialization CPreGame :563

Instalowałeś jakieś mody?

Ta mapa to naprawde jakas patologia, nawet edytor map mi na niej odmawia posluszenstwa. Ale dzieki za linka, postaramy się ja rozgryzc i dodac wsparcie. Choc sadzac po cudach jakie autorzy tam powyczyniali troche nam to zajmie.

A czy znasz jakies w miare normalne mapy na ktorych VCMI nie dziala?

To na 95% problem z odczytem ktoregos z plikow tekstowych z h3bitmap.lod.
Czy masz zainstalowane jakies modyfikacje? Czy masz w folderze Data/ jakies pliki tekstowe? Jaka masz wersje jezykowa?

PS. Widze ze sa problemy z kodowaniem na forum, jak ktos korzysta z angielskiego interfejsu forum, to ma zachodnie, a jak z polskiego, to srodkowoeuropejskie. Mysle, ze lepiej bedzie pisac bez ogonkow, bo inaczej zawsze jakas czesc uzytkownikow bedzie miala krzaki (przynajmniej dopoki nie wymysle jak to naprawic).

Nie mam plikow tekstowych w katalogu Data, ale znajduje sie w nim katalog Text Resources Copy w ktorym sie jakies znajduja. Zainstalowalem najpierw H3 Zlota edycja nastepnie wog3.58f a nastepnie wasz program , nic wiecej : P.

Przez przypadek napisałem z guesta : /.

W moim przypadku KAŻDA mapa nie działa. Program wyłącza się bez żadnego komunikatu.

Jeśli komuś nie działa VCMI, niech sprobuje rozpakowac zalaczone do tego posta archiwum do folderu /data w glownym folderze gry. Moze pomoze. W kazdym razie spowoduje równiez, ze WoG bedzie sie wlaczal w polskiej wersji jezykowej (jesli ktoś tego nie chce, niech je potem usunie).
testowe.zip (321 KB)

Straszliwie powoli sie wczytuje ale dziala :). Dzieki.

Z przyjemnoscia donosze, ze ta mapa jest juz wspierana przez VCMI.
Naprawialismy kilka drobiazgow w obsludze map, w ciagu najblizszych paru dni wypuszcamy wersje 0.55 :slight_smile:

Fajnie :slight_smile:
Czyli problem lezal w wersji jezykowej gry, jaka posiadales.
Nowa wersja bedzie posiadac specjalna komende do wypakowywania tych plikow, dzieki czemu bedzie je mozna latwo nam je przeslac do analizy - docelowo chcemy, zeby VCMI dzialalo z wszelkimi wersjami jezykowymi.

Chciałem zrobić Rekvizitowe wyglądy miast i jak wsadziłem te DEFy do katalogu “Sprites”, to VCMI mi się wyłączało.

Podeslij mi te defy na maila lub wrzuc na jakis serwer, a sprawdze co sie psuje.

Defy

[size=75] Dodano: 2008-03-04, 18:11 ][/size]
Nie zauważyłeś tego posta?

Zauwazylem, ale poki nie mam nic sensownego do napisania, to nie zwyklem pisac.
Moge jedynie potwierdzic, ze problem istnieje i ze pracuje nad tym.
Predzej czy pozniej sie to naprawi.

PS. Hihi, autoscalacz Cie przechytrzyl :wink:

Już wiem w czym problem.
Folder Sprites działa tylko na DEFy.
Powinien jeszcze działać na pliki .msk i .msg.

Obecnie nie korzystamy z plików .msk i .msg, i dopóki nie będziemy nie widzę takiej potrzeby.

Sprites działa na wszystkie pliki, porównuje je po nazwie z tymi zawartymi w lodzie, format nie ma znaczenia.
Natomiast pliki .msk/.msg nie sa obslugiwane, jako ze nie wydaja sie byc na obecnym etapie do niczego potrzebne.

Trochę wrzuciłem do folderu “Data” i mapa mi nie działa.
Napisane w okienku.