Bledy w VCMI

Niektóre mapy nie działają w VCMI :(.
Polecam ci uruchomić mapę “Arrogance3”, bo działa.

Hobbit, witam :slight_smile:

Czy Arrogance3 działa?
Jeśli tak podeślij mi tę mapę na której nie działa, a powinno, na maila lub podaj do niej linka. (jeśli mapa jest jedną ze standardowych, to wystarczy jej nazwa)

Ponownie - jakie?
Muszę wiedzieć co nie działa, żeby naprawić ewenualne błędy.

Dokładnie nie mogę powiedzieć jakie mapy nie działają.
Jeszcze jest błąd przy niektórych ustawieniach mapy.

Ale… dlaczego?
Gdy VCMI się wysypuje nie zamykaj go od razu, tylko zajrzyj w logi do konsolki - zapisuje tam między innymi nazwę pliku z uruchomioną mapą.

Jaki błąd konkretnie?

Różnych map nie odczytuję.

Przykład:
Initialization CPreGame (together): 562
Handlers initailization: 188
Opening map file: Maps/key of raya.h3m done.
Reading file: 93
Reading header: 0
Reading rumors: 0
Reading terrain: 16

To dziwna mapa z użycie w dużej ilości zaawansowanych właściwości obiektów i ustawiania obiektów wszędzie.
Link do mapy

Nie wczytuje mi poprawnie żadnej mapy. Ostatni log to ten żeby skontaktować sie z teamem po więcej informacji. Ostatni z logów przed tym logiem to : Initialization CPreGame :563

Instalowałeś jakieś mody?

Ta mapa to naprawde jakas patologia, nawet edytor map mi na niej odmawia posluszenstwa. Ale dzieki za linka, postaramy się ja rozgryzc i dodac wsparcie. Choc sadzac po cudach jakie autorzy tam powyczyniali troche nam to zajmie.

A czy znasz jakies w miare normalne mapy na ktorych VCMI nie dziala?

To na 95% problem z odczytem ktoregos z plikow tekstowych z h3bitmap.lod.
Czy masz zainstalowane jakies modyfikacje? Czy masz w folderze Data/ jakies pliki tekstowe? Jaka masz wersje jezykowa?

PS. Widze ze sa problemy z kodowaniem na forum, jak ktos korzysta z angielskiego interfejsu forum, to ma zachodnie, a jak z polskiego, to srodkowoeuropejskie. Mysle, ze lepiej bedzie pisac bez ogonkow, bo inaczej zawsze jakas czesc uzytkownikow bedzie miala krzaki (przynajmniej dopoki nie wymysle jak to naprawic).

Nie mam plikow tekstowych w katalogu Data, ale znajduje sie w nim katalog Text Resources Copy w ktorym sie jakies znajduja. Zainstalowalem najpierw H3 Zlota edycja nastepnie wog3.58f a nastepnie wasz program , nic wiecej : P.

Przez przypadek napisałem z guesta : /.

W moim przypadku KAŻDA mapa nie działa. Program wyłącza się bez żadnego komunikatu.

Jeśli komuś nie działa VCMI, niech sprobuje rozpakowac zalaczone do tego posta archiwum do folderu /data w glownym folderze gry. Moze pomoze. W kazdym razie spowoduje równiez, ze WoG bedzie sie wlaczal w polskiej wersji jezykowej (jesli ktoś tego nie chce, niech je potem usunie).
testowe.zip (321 KB)

Straszliwie powoli sie wczytuje ale dziala :). Dzieki.

Z przyjemnoscia donosze, ze ta mapa jest juz wspierana przez VCMI.
Naprawialismy kilka drobiazgow w obsludze map, w ciagu najblizszych paru dni wypuszcamy wersje 0.55 :slight_smile:

Fajnie :slight_smile:
Czyli problem lezal w wersji jezykowej gry, jaka posiadales.
Nowa wersja bedzie posiadac specjalna komende do wypakowywania tych plikow, dzieki czemu bedzie je mozna latwo nam je przeslac do analizy - docelowo chcemy, zeby VCMI dzialalo z wszelkimi wersjami jezykowymi.

Chciałem zrobić Rekvizitowe wyglądy miast i jak wsadziłem te DEFy do katalogu “Sprites”, to VCMI mi się wyłączało.

Podeslij mi te defy na maila lub wrzuc na jakis serwer, a sprawdze co sie psuje.

Defy

[size=75] Dodano: 2008-03-04, 18:11 ][/size]
Nie zauważyłeś tego posta?

Zauwazylem, ale poki nie mam nic sensownego do napisania, to nie zwyklem pisac.
Moge jedynie potwierdzic, ze problem istnieje i ze pracuje nad tym.
Predzej czy pozniej sie to naprawi.

PS. Hihi, autoscalacz Cie przechytrzyl :wink:

Już wiem w czym problem.
Folder Sprites działa tylko na DEFy.
Powinien jeszcze działać na pliki .msk i .msg.

Obecnie nie korzystamy z plików .msk i .msg, i dopóki nie będziemy nie widzę takiej potrzeby.