Forum index VCMI Project - Heroes 3: WoG recreated
Forum of the project aiming to recreate best turn-based strategy ever!

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  StatisticsStatistics
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum  DownloadDownload

Previous topic :: Next topic
Moved by: Tow
2008-08-05, 01:04
H3: Horn of the Abyss
Author Message
krystian1995 

Posted: 2010-03-15, 22:55   

dragon99919 wrote:
A tak szczerze, to od kiedy dowiedziałem się o VCMI, sam nie wiem czy chcę, żeby HotA wyszła. Oznacza to w sumie jednoznaczy koniec VCMI - złamanie kodu źródłowego, więc nie ma po co go robić od nowa. :(
Czy twórczy HotY mówili kiedykolwiek że złamali kod na tyle że można sobie poradzić z wszystkim ( np. takie głupie zmiany interfejsu lub dodanie 9 gracza o kolorze lapis-lazuli :-D ) ? No chyba nie. Czytając na Heroes Community nie widziałem żadnej wzmianki o tym.Dlatego według mnie nawet jak HotA wyjdzie :-P to VCMI będzie i tak bardziej wszechstronne

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2010-03-16, 00:24   

dragon99919 wrote:
A tak szczerze, to od kiedy dowiedziałem się o VCMI, sam nie wiem czy chcę, żeby HotA wyszła. Oznacza to w sumie jednoznaczy koniec VCMI - złamanie kodu źródłowego, więc nie ma po co go robić od nowa. :(

Kod źródłowy to nie kij, ani nie hasło, nie da się go "złamać". Można dość ogromnym nakładem pracy zmodyfikować jego część lub dodać własny kawałek, tak aby osiągnąć jakiś cel (np. dodanie nowej jednostki / miasta), ale nie da to pełnej kontroli nad kształtem gry.

HotA może doda miasto z przyległościami, może nawet więcej. Nowy WoG może doda inne miasto, skryptowanie Luą. Ale każdy z tych dodatków pozostanie pewną zamkniętą całością, poza którą fani nie będą w stanie rozbudowywać gry. Granice pozostaną, nawet jeśli uda się je nieco na pewnych odcinkach przesunać.

Zresztą równie dobrze można by przecież uznać, że kod już został złamany w WoG-u, gdzie dodano nowe jednostki i silnik skryptów, więc VCMI jest zbędne.

Tak więc nie martwmy się, VCMI ma przyszłość!

dragon99919 wrote:
* Fotoszopa - Gimp jest darmowy i lepszy, a Photoshop za to bardzo drogi. Dlatego tak go nie cierpię i jeśli ktoś zobaczy, że piszę wyraz "fotoszopa", chyba będzie wiadomo o co chodzi. ;)

Z tą lepszością, to ciągle kwestia przynajmniej... kontrowersyjna. Nie cierpisz wszystkich drogich wyrobów, czy odnosisz to tylko do oprogramowania? :>
(Powiedzmy, że przekręcanie nazw nielubianych produktów nie jest do końca eleganckie.)

Tow dragon 
VCMI Programmer

Posted: 2010-07-20, 14:14   

No to od dzisiaj mamy "publiczną" wersję HotY: http://heroescommunity.co...8&pagenumber=99 . Ciągle beta, ale ponoć działa (sam nie próbowałem). Ciekawe, czy to planowane działanie autorów dodatku czy rzeczywiście samowolka jednego z nich? Ciężko stwierdzić. Z jednej strony ucinają wszelkie spekulacje na temat postępu prac oraz zabezpieczają się przed ponoszeniem odpowiedzialności za nieprawidłowe działanie, z drugiej dyskusja na forum sugeruje nieautoryzowany wyciek. Tak czy siak, dobrze, że w końcu coś się pojawiło.

Warmonger 
VCMI programmer

Posted: 2010-07-20, 15:07   

Ekran miasta udostępniony przez jednego z graczy:

Nie wygląda tak dobrze, jak dotychczasowe zapowiedzi, ale JEST i działa. Choć nie u wszystkich.
Warmonger, you are the best!

Tow dragon 
VCMI Programmer

Posted: 2010-07-20, 15:13   

No, moim zdaniem wygląda całkiem nieźle. Postarali się.

Brzytwa 

Posted: 2010-08-10, 12:27   

Jakoś pod tym linkiem nie znalazłem nigdzie nawet wersji beta... Mógłbyś dać link bezpośredni?

Tow dragon 
VCMI Programmer

Posted: 2010-08-10, 16:41   

Nie ma, bo już usunęli. Twórcy HotA wyraźnie wyrazili brak swojej zgody na rozpowszechnianie tamtej wersji, który należałoby, przynajmniej publicznie, uszanować. Jeśli bardzo ci zależy na tej becie, możesz spróbować wysłać do kogoś PMa / maila z prośbą - ale nie do mnie, bo ja nie mam.

Brzytwa 

Posted: 2010-08-10, 18:13   

Nie wiedziałem, że oni nie chcieli wypuścić tej wersji beta :)

W sumie mogę poczekać, choć chętnie zobaczyłbym te nowe zamki i nie tylko :)

Darkonever 

Posted: 2010-11-18, 01:19   

A no nie chcieli. To była wczesna pre-alfa do testów zamkniętych. Jakiś tester ją rozpowszechnił... A co do dostępności tej wersji to nadal hula po sieci i można ją nadal znaleźć (sprawdzone). Sieć jest jak czarna dziura, co raz do niej wpadnie już jej nie opuści :P
Teraz trochę informacji: Limit miast został rzeczywiście jakimś sposobem ominięty. Jest magiczne 10 miast do wyboru. Jak tego dokonali nie udało mi się dowiedzieć...(najważniejsza część kodu znajduje się w pliku dat do którego nie mogłem się dobrać). W tym samym pliku znajduje się też jak mniemam tłumaczenie. Co do 10'tego miasta przypuszczam że osiągnęli to poprzez dodanie kodu do zmodyfikowanego przez nich pliku *.exe oraz wprowadzenie nowej biblioteki *.dll.
A więc HOtA będzie tak jak zapowiadali projektem zamkniętym czyli nikt poza deweloperami nie będzie mógł wprowadzić zmian w kodzie.

Guest
Guest
Posted: 2012-01-21, 18:10   

czyżby HotA stanęła na nogi?
http://www.tawerna.biz/cz...heroes-iii.html

włąśnie pobieram by zobaczyć jak to wygląda...

Guest
Guest
Posted: 2012-04-29, 11:12   

Zapomniałem napisać... pewnie już sprawdziliście sami no ale...
HoTa czasami crashuje ale poza tym jest całkiem fajna, nowy zamek dobrze zbalansowany moim zdanie, za to kampania żałosna(można ją w całości przejść na szybkiej walce). Generalnie warto byłoby uwzględnić ten zameczek w VCMI... Możecie się z nimi dogadać by udostęnili wam grafiki etc i w którejś z kolejny wersji dorzucić piracki zamek do VCMI?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: