Forum index VCMI Project - Heroes 3: WoG recreated
Forum of the project aiming to recreate best turn-based strategy ever!

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  StatisticsStatistics
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum  DownloadDownload

Previous topic :: Next topic
Otwarta Grafika
Author Message
fervi

Posted: 2012-02-11, 23:21   Otwarta Grafika

Witajcie!

Wiem, że temat może nie jest dobrze nazwany, ale ... (Jak ktoś ma pomysł, niech zmieni :D)

Ogólnie jestem pingwiniarzem i stąd mój pomysł. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale aplikacje w Linuksie się pobiera z tzw. Repozytoriów. Są to servery z pakietami. Ogólnie w repozytorium Debiana (w Ubuntu niby też, ale w mniejszym stopniu) developerzy dbają o czystość - czyli legalność, ale nie o tym mam mówić.

Myślę, żeby (ja ogólnie nie jestem grafikiem, ale mogę się popytać znajomych) czy dobrym pomysłem byłoby (Nie znam się na tym :D I głównie liczę na waszą pomoc, bo znając moich kolegów) zrobienie otwartej grafiki i muzyki, dzięki czemu powstałaby jako-taka gra, mogłaby trafić do Repozytoriów i można by było grać?

Coś takiego (przykład) mamy tutaj
Warcraft 2:
http://pobierz.pl/data/gallery/452042655.jpg

Freecraft:
http://i.iinfo.cz/r/photos/games/freecraft/5.png

Myślę, że ci co nie mają HoMM3 (niby 20zł kosztuje) mogliby zagrać w grę podobną, ale z inną grafiką i muzyką.

Czy pomyśł dobry? Proszę o oceny :D

Fervi

AlienX 

Posted: 2012-02-12, 18:04   

No cóż, pomysł zły nie jest, ale VCMI w finalnej postaci ma umożliwiać prosty modding, czyli twój pomysł może bez problemu zostać zrealizowany jako mod ;)

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2012-02-14, 18:31   

Witamy na forum, fervi!
Tak, ten pomysł od czasu do czasu wypływa, pamiętam, że Val-gaav kiedyś proponował coś takiego na bazie grafik HotA. Tylko ich status prawny jest dla mnie przynajmniej niejasny.

Myślę, że prędzej czy później zbiór w pełni wolnych grafik dla VCMI powinien powstać i ze swojej strony obiecuję zadbać, by silnik był w stanie je wykorzystać. Stworzenie w pełni wolnej gry opartej na Heroes z pewnością godnym dążeniem. Problem jest taki jak zawsze — grafik do gry by potrzeba naprawdę wiele, bo to nie tylko miasta i jednostki, ale też teren, obiekty, artefakty, czary (i ich efekty), interfejs użytkownika itd. Nawet przy ograniczonym zakresie (np. dwa miasta po kilka jednostek) roboty będzie od groma. A jeszcze wszystko to powinno być utrzymane w spójnej stylistyce i być przyzwoitej jakości.

Powinien się więc za to wziąć jakiś kompetentny i sprawdzony zespół. Obawiam się jednak, iż VCMI wciąż nie jest dostatecznie grywalne, by zainspirować taki zespół do uformowania się i podjęcia tak znacznego trudu.

fervi

Posted: 2012-02-17, 21:30   

A raczej tak myślałem, żeby zrobić

Ogólnie kiedyś pykałem w Heroes III i było nieźle (chociaż IV bardziej mi się podoba :D)

A jak idą pracę nad VCMI? Bo ani widu ani słuchu o projekcie, jak się sprawuje? dużo zostało? (ofc. mniej więcej)

Fervi

majaczek 

Posted: 2012-02-18, 17:55   

fervi wrote:
{snip} Ogólnie kiedyś pykałem w Heroes III i było nieźle (chociaż IV bardziej mi się podoba :D) {snip}

HERETYK !!! :P
(powszechnie fani serii heroes uważają że heroes IV to najgorsza część serii - mi również jedynka się bardziej podoba od czwórki)

gkrs 

Posted: 2012-02-18, 18:25   

Jak dla mnie, to IV miała dość ładną grafikę, bo grywalność... eh.. szkoda, że Ubisoft nie zrobi po prostu remake 3-ki. Te same zamki, potwory, mechanika gry, tylko grafika ulepszona.

majaczek 

Posted: 2012-02-18, 18:40   

Piątka i szóstka są całkiem grywalne, a grafika wiadomo lepsza. Ubisoft połączył to co było dobre w h1 do h3 z tym niewiele co było dobrego w h4, zachowując klasyczny smak i jednocześnie poprawili grafikę i AI pewnie też. Czwórka była błędem ale na błędach można się uczyć. Ubisoft zrozumiał lekcję.

jedyne za czym można płakać to że całe uniwersum rozwijane do heroes3 i Might&Magic VIII poszło się kochać.

fervi

Posted: 2012-02-20, 22:59   

Nie wydaje mi się, że była błędem, po prostu bardzo się różniła w porównaniu do pozostałych (no i przyszłych) części, przez co nie była akceptowana

Jest jakiś Roadmap do VCMI? Nie jestem programistą, ale lubię patrzeć na to co się dzieje (jak coś zostaje poprawione i znika, ten czas do oczekiwania :D). Dlatego siedzę sobie często na Bugzilli WineHQ (chyba nawiedzony jestem :D)

No i powodzenia programistom VCMI życzę :) Robią kawał dobrej roboty

Fervi

Tow 
Project Lead
VCMI Programmer

Posted: 2012-02-21, 00:00   

fervi wrote:
A jak idą pracę nad VCMI? Bo ani widu ani słuchu o projekcie, jak się sprawuje? dużo zostało? (ofc. mniej więcej)

fervi wrote:
Jest jakiś Roadmap do VCMI? Nie jestem programistą, ale lubię patrzeć na to co się dzieje (jak coś zostaje poprawione i znika, ten czas do oczekiwania :D). Dlatego siedzę sobie często na Bugzilli WineHQ (chyba nawiedzony jestem :D)

Z rok, może dwa.
Możesz śledzić rozwój projektu poprzez log z naszego repozytorium http://sourceforge.net/apps/trac/vcmi/timeline . Poza tym — zaglądaj na forum, bądź nasz wątek na HC [ http://heroescommunity.co...9&pagenumber=18 ] gdzie Warmonger publikuje co ciekawsze nowiny.
Poza tym — też mamy bugtracker: http://bugs.vcmi.eu

gkrs wrote:
szkoda, że Ubisoft nie zrobi po prostu remake 3-ki. Te same zamki, potwory, mechanika gry, tylko grafika ulepszona.

Piątka jest tak bliskim remakiem trójki, jak się dało zrobić nie budząc szczególnego zgorszenia. Nie powiedziałbym, żeby rezultat był szczególnie udany. Jedną z cech składających się dla mnie na przyjemność z grania w Heroesy jest własnie ładna, dwuwymiarowa grafika. Nowoczesny remake tego nei zapewni.

majaczek wrote:
jedyne za czym można płakać to że całe uniwersum rozwijane do heroes3 i Might&Magic VIII poszło się kochać.

Stawiam perły przeciw orzechom, że jeśliby Ubisoft zdecydował się kontynuować uniwersum, to płacz by był niewspółmiernie większy. I bez tego krzyczą, że „profanacja serii”.

fervi wrote:
No i powodzenia programistom VCMI życzę :) Robią kawał dobrej roboty

Dzięki! :-)

Guest
Guest
Posted: 2012-04-29, 11:32   

Tak patrzę dzisiaj na ostatnie posty Warmongera z Heroes Community i widać, że dobrze wam idzie. Mam jednak pewne sugestie. Po pierwsze artefakty dla mobów tam zaprezentowane wydają się być z lekka przekoksowane. Po drugie jeśli jakimś cudem uda wam się dorwać dobrego grafika to dobrze by było zrobić nowe grafiki dowódców. Chyba większość graczy pomimo bardzo ciekawej ich użyteczności denerwuje z lekka ich wygląd tzn. dość słaba przeróbka tego co już istniało w grze.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: