Otwarta Grafika

Witajcie!

Wiem, że temat może nie jest dobrze nazwany, ale … (Jak ktoś ma pomysł, niech zmieni :D)

Ogólnie jestem pingwiniarzem i stąd mój pomysł. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale aplikacje w Linuksie się pobiera z tzw. Repozytoriów. Są to servery z pakietami. Ogólnie w repozytorium Debiana (w Ubuntu niby też, ale w mniejszym stopniu) developerzy dbają o czystość - czyli legalność, ale nie o tym mam mówić.

Myślę, żeby (ja ogólnie nie jestem grafikiem, ale mogę się popytać znajomych) czy dobrym pomysłem byłoby (Nie znam się na tym :smiley: I głównie liczę na waszą pomoc, bo znając moich kolegów) zrobienie otwartej grafiki i muzyki, dzięki czemu powstałaby jako-taka gra, mogłaby trafić do Repozytoriów i można by było grać?

Coś takiego (przykład) mamy tutaj
Warcraft 2:
pobierz.pl/data/gallery/452042655.jpg

Freecraft:
i.iinfo.cz/r/photos/games/freecraft/5.png

Myślę, że ci co nie mają HoMM3 (niby 20zł kosztuje) mogliby zagrać w grę podobną, ale z inną grafiką i muzyką.

Czy pomyśł dobry? Proszę o oceny :smiley:

Fervi

No cóż, pomysł zły nie jest, ale VCMI w finalnej postaci ma umożliwiać prosty modding, czyli twój pomysł może bez problemu zostać zrealizowany jako mod :wink:

Witamy na forum, fervi!
Tak, ten pomysł od czasu do czasu wypływa, pamiętam, że Val-gaav kiedyś proponował coś takiego na bazie grafik HotA. Tylko ich status prawny jest dla mnie przynajmniej niejasny.

Myślę, że prędzej czy później zbiór w pełni wolnych grafik dla VCMI powinien powstać i ze swojej strony obiecuję zadbać, by silnik był w stanie je wykorzystać. Stworzenie w pełni wolnej gry opartej na Heroes z pewnością godnym dążeniem. Problem jest taki jak zawsze — grafik do gry by potrzeba naprawdę wiele, bo to nie tylko miasta i jednostki, ale też teren, obiekty, artefakty, czary (i ich efekty), interfejs użytkownika itd. Nawet przy ograniczonym zakresie (np. dwa miasta po kilka jednostek) roboty będzie od groma. A jeszcze wszystko to powinno być utrzymane w spójnej stylistyce i być przyzwoitej jakości.

Powinien się więc za to wziąć jakiś kompetentny i sprawdzony zespół. Obawiam się jednak, iż VCMI wciąż nie jest dostatecznie grywalne, by zainspirować taki zespół do uformowania się i podjęcia tak znacznego trudu.

A raczej tak myślałem, żeby zrobić

Ogólnie kiedyś pykałem w Heroes III i było nieźle (chociaż IV bardziej mi się podoba :D)

A jak idą pracę nad VCMI? Bo ani widu ani słuchu o projekcie, jak się sprawuje? dużo zostało? (ofc. mniej więcej)

Fervi

HERETYK !!! :stuck_out_tongue:
(powszechnie fani serii heroes uważają że heroes IV to najgorsza część serii - mi również jedynka się bardziej podoba od czwórki)

Jak dla mnie, to IV miała dość ładną grafikę, bo grywalność… eh… szkoda, że Ubisoft nie zrobi po prostu remake 3-ki. Te same zamki, potwory, mechanika gry, tylko grafika ulepszona.

Piątka i szóstka są całkiem grywalne, a grafika wiadomo lepsza. Ubisoft połączył to co było dobre w h1 do h3 z tym niewiele co było dobrego w h4, zachowując klasyczny smak i jednocześnie poprawili grafikę i AI pewnie też. Czwórka była błędem ale na błędach można się uczyć. Ubisoft zrozumiał lekcję.

jedyne za czym można płakać to że całe uniwersum rozwijane do heroes3 i Might&Magic VIII poszło się kochać.

Nie wydaje mi się, że była błędem, po prostu bardzo się różniła w porównaniu do pozostałych (no i przyszłych) części, przez co nie była akceptowana

Jest jakiś Roadmap do VCMI? Nie jestem programistą, ale lubię patrzeć na to co się dzieje (jak coś zostaje poprawione i znika, ten czas do oczekiwania :D). Dlatego siedzę sobie często na Bugzilli WineHQ (chyba nawiedzony jestem :D)

No i powodzenia programistom VCMI życzę :slight_smile: Robią kawał dobrej roboty

Fervi

Z rok, może dwa.
Możesz śledzić rozwój projektu poprzez log z naszego repozytorium heroescommunity.com/viewthread.p … enumber=18 ] gdzie Warmonger publikuje co ciekawsze nowiny.
Poza tym — też mamy bugtracker: bugs.vcmi.eu

Piątka jest tak bliskim remakiem trójki, jak się dało zrobić nie budząc szczególnego zgorszenia. Nie powiedziałbym, żeby rezultat był szczególnie udany. Jedną z cech składających się dla mnie na przyjemność z grania w Heroesy jest własnie ładna, dwuwymiarowa grafika. Nowoczesny remake tego nei zapewni.

Stawiam perły przeciw orzechom, że jeśliby Ubisoft zdecydował się kontynuować uniwersum, to płacz by był niewspółmiernie większy. I bez tego krzyczą, że „profanacja serii”.

Dzięki! :slight_smile:

Tak patrzę dzisiaj na ostatnie posty Warmongera z Heroes Community i widać, że dobrze wam idzie. Mam jednak pewne sugestie. Po pierwsze artefakty dla mobów tam zaprezentowane wydają się być z lekka przekoksowane. Po drugie jeśli jakimś cudem uda wam się dorwać dobrego grafika to dobrze by było zrobić nowe grafiki dowódców. Chyba większość graczy pomimo bardzo ciekawej ich użyteczności denerwuje z lekka ich wygląd tzn. dość słaba przeróbka tego co już istniało w grze.