The Forge

Jest na WoGu taka możliwość ostatnio mi się nudziło grałem mapa losowa ja demony na 3kompy ludzie i ustawiłem neutralne zamki wszystkie ludzie;p każdy zamek mi nie pasował ale miałem frajde, a z forge jak bym mugł się pobawić wszystkie neutralne miasta to forge ;p
Aaa z kumple byśmy znowu se pograli jak za dawnych około 6laty ;p

Znalazłem forum odnośnie The forge forge.fora.pl/ , lecz chwilowo nie mam czasu i siły ;p by je spojżeć

Miasto The Forge było moim zdaniem dobrym pomysłem, podoba mi się i żałuję, że nie znalazło się w Armageddon’s Blade. Co od psucia klimatu - chyba nikt choć pobieżnie znający świat Mocy i Magii nie ma takich obaw. Bardzo możliwe, że jeśli dostaniemy komplet grafik (nie wiem jaka część ich istnieje, ale na pewno bardzo duża) to w końcu The Forge pojawi się w VCMI ;].

Ilość postów i tematów na forum jest dość imponujący jak na taki projekt, jednak ich nazwy nie zachęcają do czytania ;]. No, przynajmniej mnie nie zachęcają - może ktoś lubi czytać takie rzeczy…

Tak tylko od kogo by to dostać

Możliwe,że możnaby je znaledź na tym forum o the forge, a jak nie to pogadać z jakimś z ich grafików możliwe co będzie już więkrzym problemem.

Forum Forge’a nikt (poza spambotami) się w sumie nie interesuje od jakichś trzech lat i, patrząc na treść, lepiej by chyba było, gdyby pozostało zapomniane.

Co do samego miasta, to chętnie widziałbym je w VCMI, ale za wcześnie jeszcze, by o tym spekulować. To samo się tyczy odzyskiwania grafik.
Gdy VCMI będzie grywalne, wtedy skupimy się na poszerzaniu jego możliwości i ew. kompletowaniu grafik pod nowe miasta. Dziś jeszcze nie czas.
W każdym razie powrót Forge’a byłby z dziejowego punktu widzenia absolutnie słuszny :wink: (i żałuję, iż usunięto to miasto z AB)

“Spojrzeć”, nie daj się zmylić podobieństwu do słowa “spoglądać” - wbrew pozorom jest niepokrewne! I przymiotniki w stopniu wyższym (np. “większy”) zasadniczo kończą się na -szy. Jakiekolwiek inne wariacje ortograficzne są niedopuszczalne. W jaki sposób powstała forma “znaledź” już nawet nie chcę się domyślać.
Dbajcie, proszę, o poprawność ortograficzną waszych postów.

Sorry wychodziłem i nie miałem czasu na przeczytanie mojego posta nigdy nie byłem dobry z ortografii (dyslektyk).Staram się dbać o pisownię ;p

Właśnie na tamtym forum znalazłem bardzo ciekawy plik z rozszerzeniem .wog
republika.pl/zielevitz/forge/Forge.wog ,który podmienia miasto żywiołaków na forge tylko jest wiele minusów, a właściwie sami zobaczcie.

Tak, kiedyś bawiłem się tym.
Podmienia grafiki tła miasta i budynków w Confluksie na Forge’owe z ich projektu. Przy czym nie działa to za dobrze, sporo błędów w wyświetlaniu się robiło.
I chyba jeszcze podmieniała animacje żywiołaka powietrza na Cyber Dead.

Pamiętajcie, żeby wykonać kopie plików gry (*.lod), jeśli chcecie zainstalować tę paczkę, gdyż w innym wypadku nie będziecie w stanie przywrócić oryginalnych grafik bez reinstalacji H3!

Właśnie ta wersja jest niedopracowana ale kilka grafik już jest,a lepsze to niż nic.
(jutro reinstal H3 ;p))

Jeśli ta reinstalka tylko przez tego Forge’a, to chyba mogę Ci tego oszczędzić i przygotować kontr-paczkę, która przywróci Ci H3 do stanu pierwotnego :slight_smile:

Nie trudź się H3 na pólce obok orginał w nim dodatkowa płyta Wogiem i 10min roboty ;p

Był swojego czasu projekt przywrócenia The Forge, o którym mówisz. Jego strona to:

heroesofmightandmagic.com/forgetown/

Jest tam także odnośnik do forum na ‘Heroes community’. Z tego co zdołałem tam przeczytać, to projekt jest na razie ‘zahibernowany’ ale gotowy do wznowienia. Jest tam także trochę gotowych grafik i animacji. Autor projektu (Zielevitz), chyba byłby nawet chętny oddać projekt innym modderom, lecz nie jestem pewny :wink: Jego adres to [email protected] (jak łatwo znaleźć na stronie). Na stronie jest takę link do forum, który brzmi ‘Talk about Forge!’. Odnośnik to:

heroescommunity.com/viewthread.p … &TID=14628

Jak czytam te wszystkie zapewnienia, że projekty rozmaitych miast wcale nie umarły, tylko sobie “śpią”, tudzież usychają z tęsknoty za nowym WoG-iem, to nieodmiennie przychodzi mi na myśl słynny skecz o papudze z Latającego Cyrku Monty Pythona. :wink:

Ale na poważnie - nie jesteśmy grupą modderów zainteresowaną przejmowaniem zahibernowanych projektów. Jak pisałem wielokrotnie, czas dodawania nowych miast do VCMI dopiero nadejdzie. Do Forge’a już jest trochę grafik (zarówno fanowskich, jak i oryginalnych), choć na pewno wciąż wielu brakuje (a część raczej i tak by wypadało zastąpić czym innym). W końcu użytek zostanie z nich zrobiony, wierzcie :wink:

Jeżeli chodzi o Forge, to jestem wręcz maniakiem tego miasta. Mocno żałuję, że zaprzepaszczono wątek sci-fi z MM7. Łatwo się denerwuję, gdy po raz 366,5 słyszę od jakiegoś ignoranta, że to nie pasuje do Heroes.
Projekt odtworzenia miasta? IMHO nie będzie łatwo. Jeżeli chodzi o budynki, to oprócz paru renderów, które można znaleźć na AC i jednego screena nie mamy praktycznie nic. Z nich porządnych defów nie da się łatwo zrobić, bo budynki zachodzą na siebie.
Jednostki? Ładne, tylko ciężko wpaść na pomysł, co by mogło być ulepszeniem androida z MM7 :slight_smile: A Blasterguy na dowódcę nadaje się idealnie.

Podniosłeś mnie na duchu, Tow :wink:

Tak. Zdecydowanie jedno z miast które opcjonalnie, (w zależności od gustu) mogłoby urozmaicić grę O: Chodź to co zrobili z niektórymi jednostkami niezbyt mi się widzi za duże podobieństwo :stuck_out_tongue: :unamused:
Ciekawe kiedy to dożyje swojego zakończenia :stuck_out_tongue:

Fucktycznie, IMHO “zapożyczenia” powinny skończyć się na goblianch i cyberzombie. Ewentualnie do tego minotaurach/ograch.

A ja chciałbym coś oryginalnego a nie gobliny z laserami czy nagi w wersji z gąsienicami.

Co do samego miasta nic nie mam ale bez przesady z wzięciem istniejącej jednostki i dodaniem jej lasera. A co do wyglądu miasta to też jest zbyt podobny do budynków współczesnych tj. bunkrów, fabryk itp.

Hmm nie chę nic mówić, ale Forge to właśnie MIASTO PRZYSZŁOŚCI.
Nie wiem jak wy ale ja marzę po prostu o nowym zamku w H3 już nie ważne czy to będzie Forge, Egipski Bastion czy co innego byle było a nawet jeśli mi się nie spodoba to od czego jest skrypt blokady miast ;p

Albo moglibysmy sprobowac jego maila (zapewne siedzi na stronie EA, gdzies) i zapytac go do zrobienia ostatniej rzeczy dla H3, stworzenia patcha ktory by zastapil Confluxa Forgem…
:neutral_face:
co myslicie ?

Myślimy, że mimo że mamy tego maila, to nic z tego, bo:
a) JvC nie jest grafikiem.
b) gdyby grafiki oryginalne wyciekły, ktoś by się tym zainteresował.
c) zrób to sam.