H3: Horn of the Abyss

Sry za błędy Tow .
Mam dysekcje i tak mało robię bez FF było by gorzej i nie pisał bym na forum .

A tak w ogóle poszperałem trochę na forum o Horn of the Abyss i mam parę screenów
sendspace.pl/file/gpu7uMEp/

Niektóre naprawdę są głupie ale np. jeździec dzika(ten krasnoludów )jest zarąbisty

Dzięki za nowe screeny . Jak obejrzę to napisze co myślę .

http://img165.imageshack.us/img165/7250/235dl2dq1.jpg
Widzicie??
Te jednostki wyglądają jak fanatyczne z HOMM5

A to ma by nowe???
http://img119.imageshack.us/img119/9629/beztytuugc4.jpg

H3 HotA,może być niezły,lecz nie podoba mi się w nim to co w wogu czyli to że fani nie mają wpływu na opcje , gariki , skrypty oraz dodatki.

Nawet ubisoft wydał betę homm5 aby gracze mogli znaleźć w niej błędy.Myślę że HotA
powinno by tak samo .The Forge nie powstało tylko dlatego że fani nie chcieli tego miasta

A to miasto w którym jednostki wyglądają jak fanatyczne to Cathedral

Po pierwsze, o ile wiem, The Forge powstało (lub niemal powstało). Po prostu z uwagi na negatywne opinie części (stosunkowo małej jednak) graczy nie zostało umieszczone w dodatku Armageddon’s Blade.

Co to znaczy, że fani nie mają wpływu na opcje, grafiki i skrypty? Każdy skrypt możesz włączyć lub wyłączyć albo napisać własny czy też zmodyfikować istniejące. To samo z grafikami - możesz sam je modyfikować i dodawać dzięki odpowiednim narzędziom.

Możliwe,że można modyfikować istniejące skrypty i tworzyć własne podobnie modele,lecz nie jestem ani programistą ani grafikiem,a uczyć się z jakiegoś kursu internetowego od podstaw może by było ciekawe,lecz zaraz koniec wakacji i szkoła.

Ale w VCMI nie podoba mi się jedno,że jest on tworzony na wog’u moim zdaniem to VCMI powinno być podstawą do wog’a i to on powinien stworzyć skrypty itp dodatki.

Tak przy okazji się zapytam czy jednostki nadal jeszcze są ograniczone? Czy to już za wami?

Nie wiem więc, czego chcesz od WoGa… ładnych, prostych edytorów graficznych do wszystkiego? Z reguł takie edytory nie pozwalają zrobić niczego ładnego… moim zdaniem masz trochę za wysokie wymagania.

Chyba nie do końca rozumiesz czym VCMI jest. VCMI to silnik. Tworzymy go “na WoGu”, gdyż chcemy, aby miał jego możliwości. VCMI z drugiej strony też będzie w pewnym sensie podstawą do WoGa, gdyż WoG to w znacznej mierze zestaw grafik, animacji, dźwięków i skryptów, które VCMI będzie mogło wykorzystywać. Gdy będzie gotowy system modów do VCMI, wtedy WoG (czy jakaś jego przyszła pochodna) będzie modem do VCMI, czyli VCMI będzie dla niego podstawą.

Właśnie zerknałem na nasz opis h3ma i mam dobrą wiadomość - jeśli czegoś nie przeoczyłem, to łatwo można podnieść limit jednostek do ponad 65 tysiecy. Jednak dopóki limit 255 jednostek nie zostanie złamany w praktyce (dodamy do gry dodatkowe jednostki) nie mogę ogłosić na tym polu sukcesu.

Przyznam sie, ze przejrzalem tylko udostepnione screeny i musze przyznac, ze jestem niejako pod wrazeniem. Widac ogrom pracy i przemyslenia wlozony w caly ten projekt. Wada WoGa jest m in to, ze 95% nowych jednostek w grze wygladam tragicznie i najchetniej wyrzucilbym je z niej. Wiem, ze jest to projekt fanowski, ale ja chce miec gre, ktora satysfakcjonuje moje gusta estetyczne. WoG tego absolutnie nie robi czasami powodujac wrecz odruch wymiotny. Dlategoz mam nadzieje, ze ow omawiany dodatek zablokuje stworki z WoGa i wstawi swoje. Zreszta, ogolnie chcialbym, zeby limitowal opcje WoGa. Wiele osob chwali sobie skryptowalnosc, ja zas sie w tym wszystkim gubie. Nie chce mi sie siedziec 5 min nad ustawianiem opcji mapki, o wiele bardziej wolalbym miec max 3 opcje i klikac PLAY! Ino zeby te 3 opcje byly sensowne :slight_smile:

To przepraszam, ale jak w takim razie wyobrażasz sobie wpływ fanów na grafiki i skrypty dodatku HotA? Mają stać nad ichnimi grafikami i skryptowcami i ich batożyć, gdy tylko coś im się nie spodoba? Wrzeszczeć przy tym z pianą na ustach “A masz, ten rycerzyk ma koślawą animację!”? :stuck_out_tongue:
Cóż, albo się znasz na skryptach i sam jesteś w stanie coś zdziałać, albo jesteś skazany na łaskę programistów. Takie życie. I generalnie każdy woli wcielać w życie idee własne, aniżeli cudze. Własne pomysły zawsze wydają się najlepsze.
A uczyć się zawsze można - wakacji dopiero półmetek, a przecież szkoła nie zabiera całego życia. :slight_smile:

Głowy sobie uciąć za to nie dam, ale chyba faktycznie ograniczenia formatu .h3m uniemożliwiające wprowadzenie ponad 256 istot zostały zniesione wraz wersją formatu dla Armageddon’s Blade. Przynajmniej te najważniejsze.

Niemniej do tego magicznego limitu ciągle brakuje blisko 60 istot. I chyba jeszcze wiele czasu upłynie, nim zostaną zapełnione.

Jeśli nie znaleźli sposobu na dodawanie zupełnie nowych istot, to tak będzie.
Niemniej, sądząc po ich wypowiedziach, jakoś ten problem udało im się obejść (choć też nigdzie bezpośredniej deklaracji nie widziałem - a Wy?).
Co do WoG-a i jego konfigurowalności, to odpiszę potem i gdzie indziej. (Pierwsze - bom śpiący, drugie - bo offtop. A odpiszę, bo mnie jednak ręka świerzbi :wink: )

Z ich wypowiedzi można coś wyszukać:
-Pierwsze miasto będzie miało krasnoludy (tak jak w homm5)
-Drugie bedzie miało wygląd podobny do fanatycznych (też jak w homm5 :mrgreen: :mrgreen: )
-A trzecie z piratami i potworami morskimi

chyba tylko kampanie

podoba wam się taka katapulta
http://img125.imageshack.us/img125/6043/bombard3aev4.gif

Katapulta spoko tylko predzej bym ją nazwał moździeżą ;p

Zręcznie wykonana, nie powiem. Orientuje się może ktoś, czy to jest ich dzieło, czy też skądeś je wycięli?

Moździerzem?

Przeczytajcie sobie to, drodzy (by Dagon z JB):
Najnowsze doniesienia by Docent_Picolan

  • potwierdziły się moje przypuszczenia. Każda frakcja ma dostać nową maszynę oblężniczą. Jednak standardowe też będą dostępne. Będziemy musieli wybrać między jedną a drugą. Wynika z tego, że będą jakieś istotne różnice między nimi - może poziom podstawowy i ulepszenie?

  • całkowicie nowe jednostki 8lvl a raczej Strażnicy miast(ang: Town Keepers). Nowe nazwy, zdolności i oczywiście projekty. Będą dostępne jedynie w miastach gdzie jest wybudowany Kapitol.

Kolejny błąd końcówki jak zwykle ;p

Te dodatkowe machiny oblężnicze to nie głupi pomysł tylko jak dla każdego miasta zrobić nowe unikalne?
A z tym 8-poziomowym stworem,obrońcą zamku to chyba pomysł z Disciples II.

napisałem katapulta bo będzie miało jej działanie

To jest dzieło ich grafika
I jeszcze coś.Na ich rosyjskim forum znalazłem miasto krasnali i screny
pierwszy link to screeny a drugi to strona z screenami
Nowy folder.rar

forum.df2.ru/index.php?showtopic=8014

Miasto krasnali… i niech mi ktoś powie, że to nie jest wzorowane na Heroes V, a nie uwierzę. No cóż, niech robią, może im coś z tego wyjdzie i będą chcieli zrobić z tego moda do VCMI (jak już będzie taka możliwość). Nie wiem jednak po co rozpoczynać robienie takiej dużej ilości miast - lepiej byłoby skończyć te kilka, do których najwięcej zrobili (The Forge, Bastion - egipskie, Grove).

prawie wszystkie jednostki krasnali są wzorowane na H5 jak by zrobili do tego jakąś fajną kampanie to nie mam nic przeciwko