Problem z vcmi 083

Witam wszystkich.
Mam problem z vcmi 083.
Zainstalowałem oczywiście najpierw wog358f, a później vcmi_083.
Po włączeniu pliku client, zaczyna się gra i wyskakuje "we are sorry…"
O to log:

Creating console and logfile: 0
Loading settings: 47
VCMI 0.83'' (client)
New screen flags: 0
	Initializing screen: 312
	Initializing video: 31
	Initializing minors: 0
Error: cannot open to read ./config/sysopts.bin
Warning: Cannot read system options, default settings will be used.
VCMI will try to save default system options...
	Loading default system settings: 16
	Initializing sound: 312
Initializing screen and sound handling: 344
Loading .lod files: 47
		Reading OBJNAMES 
		Reading ADVEVENT 
		Reading XTRAINFO 
		Reading MINENAME 
		Reading MINEEVNT 
invalid string position
Disaster happened.
Reason: 0xe06d7363 - UNKNOWN EXCEPTION at 001b:7C812AFB
Thread ID: d84 [3460]
Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp

Prosze o pomoc.

Co prawda nie jestem w teamie programistów i nie mogę być pewien poprawności mojej wypowiedzi, ale ja z tego logu wnioskuję, że masz nieprawidłowy któryś z plików “.lod”

Czy że masz angielską wersję ? Jak nie to zainstaluj to do WOGa files.acidcave.net/eng.wog

Invalid string position to błedy ze stringami ( inaczej z tekstem ) ,czyli najprawdopodobniej to ma coś wspolnego z wersją językową ( też to kiedyś miałem).

Zadziwiająco częsty błąd… piszemy, że nie gwarantujemy współpracy z innymi wersjami językowymi niż angielska, a ludzie i tak zgłaszają z tym problemy… generalnie są dwa wyjścia:

  1. jeśli zależy ci, aby twoja wersja językowa była wspierana, prześlij nam dwoje pliki .txt z plików .lod heroesa - musisz niestety posłużyć się typu resedit.
  2. Jeśli chcesz, aby działało w wersji angielskiej, wypakuj download.vcmi.eu/dataEN.7z do folderu z VCMI (alternatywnie wogifikacja z posta krystiana1995 też powinna pomóc).

No przecież… string-słowo… co chwilę zadziwiam sam siebie swoimi niektórymi myślami :wink:
W każdym razie dzięki, będę mądrzejszy na przyszłość :sunglasses:

A co do tematu, to nie wiem jakim cudem ale mi tam zawsze jakoś VCMI na PL wersji działało :mrgreen:

Z tego co pamiętam, to nie tak dawno przed releasem były jakieś poprawki, żeby działało pod innymi wersjami językowymi i kiedyś mi nawet działało. :wink:
Niemniej na jakiejś konkretnej polonizacji bądź ich miksie wciąż może się wywalać, żeby móc poprawić to, potrzebowalibyśmy dostać pliki językowe, z którymi VCMI sobie nie radzi. (Wszystkie pliki .txt z archiwum h3bitmap.lod)

Ja na razie nie miałem problemów z uruchomieniem VCMI na jakiejkolwiek wersji Heroes-ów. Mimo iż nieraz był u mnie taki misz - masz językowy że głowa mała. Przykładowo miałem teksty typu “lots of gremliny” przy podświetleniu chyba gnolli… W każdym razie jeżeli VCMI radzi sobie nawet z takim ekhem… “burdelem” w plikach, to tylko dobrze świadczy o programistach :wink: (nie żebym się podlizywał czy coś :mrgreen: ).