Free Heroes II

Cytując newsa z Jaskini Behemota

Jak dla mnie bomba.Gra jest w prawie w pełni grywalna (niema np . kampanii) .Niestety dźwięk czasami się psuje.Program można pobrać z sourceforge.net/projects/fheroes2/ .Jedynie co trzeba zrobić to wrzucić zawartość archiwum do folderu z grą.

super!
mam nadzieję że licencja zezwala skorzystanie z tego projektu jako ściągi do vcmi

PS: chciałbym aby vcmi wspierało materiały z heroes2 te które mają trochę inny format (czy jest róznica w DEFach?) i chętnie spotkałbym mod do vcmi przywracający obiekty i feature które były w heroes 1 i 2 a zostały pominięte w 3ce (jak choćby kopanie innego artefaktu niż graal, czy skarb - lampę djinna), chętnie też spotkam mody z zawartością pochodzącą z serii Might&Magic (tej bez słowa heroes)
(ciekawe tylko czy posiadanie licencji na h2/h1/M&M6/M&M8 będzie konieczne do grania z takim modem)

mialem juz tych hirkow dosc dawno na kompie wiec to nie jest az taka nowosc i ze caly czas sie chowali w ukryciu. Oczywiscie super sprawa dla fanow ale mnie juz raczej nie kreci. Jezeli “kontynuacja” czyli H3 byla tak udana to powrot do czegos co jednak funkcjonalnie dosc mocno odbiega jest ciezki. Brakuje niektorych rozwiazan i podejscia do gry co skutecznie odstrasza.
Jakis czas temu mialem ochote sobie przegrac kampanie bo IMO roziwazanie przebiegu wyboru drogi itd jest zajebistym aspektem ale nie przetrwalem braku waita, tego ze jednostki latajace docieraja wszedzie na polu walki i jeszcze wielu innych rozwiazan zaimplementowanych w trojce.
Pewnie gdyby WoG nie zatrzymal sie na wersji 3,58f lub tez H5 nie powalala niedopracowaniem w poczatkowej fazie to pewnie podobnie myslalbym w tym momenice o OH3.
Ale od ponad roku przezywam druga mlodosc i zafascynowanie H3 i mam nadzieje ze jeszcze jakis czas pociagne bo odkywam jej potencjal na nowo.
Oczywiscie, mam nadzieje, ze VCMI tylko i wylacznie przedluzy ta fascynacje.

Licencja zezwala (GPL), ale nie wiem, czy będzie co ściągać od nich… Heroes II to jednak inna gra.

To by było problematyczne z wielu względów… i jakoś mało pożyteczne moim zdaniem z uwagi na wyraźnie odmienny styl grafik (nie wiem, jak z rozmiarami). Poza tym zawsze ktoś kto tego potrzebuje może napisać konwerter…