[offtop] Qemu

Czy jest tutaj ktoś kto dałby radę skompilować to wiki.qemu.org/Download pod windows mobile?
Wiem że jest to możliwe, bo korzysta z tego “port” heroes 2 na wm, ale np. windowsa 95 nie chce odpalić (chociaż ekran ładowania systemu żyje, to nie chce się załadować).
Myślę że gdyby to trochę zoptymalizować można by na tym odpalić windowsa :stuck_out_tongue:
(H2 tutaj peb.pl/wm-wm-for-smartphone-gry/ … eroes.html )

Tylko co zrobisz z kompilacją, skoro sam piszesz, że i tak wymaga to “optymalizacji”? (Wnioskuję po twojej wypowiedzi – o samym programie pierwsze słyszę.)
Co do meritum, to chyba Visual wspiera kompilację skrośną (cross-compiling) pod różne przenośne platformy i Windows Mobile, więc jeśli Qemu jest pod to dostosowane, to powinno być do zrobienia. Pytanie tylko – czy jest? Bo rzuciwszy okiem na ich stronę wnioskuję, że działa toto raczej tylko pod Linuksem / hypervisorem XEN (który działa tylko na *niksach)…

Może sprecyzuję:

  1. Tak napewno qemu działa na wm (wnioskujesz że na linuksach po linkach? Są one do obrazów dysków do testowania qemu), na nim opiera sie “port” h2 do którego link podałem na końcu.
  2. Co do optymalizacji to trochę źle się wyraziłem. Chodzi o to że qemu w tym “porcie” h2 jest zoptymalizowane właśnie do odpalania h2, dużo lepiej było by mieć czystą kompilację.
  3. Obiło mi się coś z tym vizualem o uszy, ale jeśli chodzi o takie rzeczy to jestem laikiem (jeszcze się zdążę nauczyć bo idę do klasy informatycznej :slight_smile: )

W każdym razie dzięki za odpowiedź :mrgreen:

No cóż, skoro ten “port” heroes 2 na wm z tego korzysta, a to jest na GPL/LGPL, więc gdzieś powinna być opublikowana wersja kompilująca się jakoś na windows mobile. W każdym razie - chcesz na jakimś smartfonie uruchomić dzięki temu normalnego Windowsa? Nowy nie pójdzie, stary - po co?

Wikipedia mówi, że pod Windowsem też działa (choć wsparcie jest “incomplete”). Ale o Windows Mobile nie wspomina.

Ale to: google.pl/search?hl=pl&q=mob … =&gs_rfai= dowodzi, że wsparcie nie jest oficjalne.

Albo jest “zoptymalizowane” pod Windows Mobile. Jakoś nie mam zaufania do fanowskich portów tego typu aplikacji…

Po co odpalać? Dla satysfakcji! Wiele osób odpala wina na innych emulatorach, które jednak są strasznie powolne. Ale z tego co wiem to dużo szybciej to pali na qemu.
Owszem oficjalnego wsparcia nie ma, ale po co ma być? Przy takich sprawach trzeba się wykazać kreatywnością.
Chodzi mi o to że są tam podoinstalowywane pluginy do lepszego działania h2, a nigdzie nie mogę znaleźć czystego qemu na wm.
W każdym razie pytałem tylko czy ktos potrafiłby to skompilować do wm, żeby się tym trochę pobawić (nie zawsze się ma komputer pod ręką żeby sobie pokombinować “4fun” :mrgreen: )
To jak? dałby ktoś radę? :wink:

Jak chcesz się pobawić, to może sam skompiluj… raczej nikt nie poświęci specjalnie dla ciebie kilku dni na portowaniu tego, nie mówiąc o warunku posiadania urządzenia z WM (ja nie mam, Tow chyba też). Ewentualnie możesz popytać na jakimś oficjalnym forum Qemu o port na WM albo spróbować pousuwać te dodatki dla h2, o ile w ogóle brużdżą w czymkolwiek.

Kliku dni? Eeee… myślałem że to prostsza sprawa jest :blush:
No nic, dzięki za odpowiedzi, może sprubuję coś samemu zrobić, ale jak znam życie to nic z tego nie wyjdzie…

No, kilka dni to jeszcze dość optymistyczna ocena… portowanie nawet dużo mniejszych projektów stanowi pewne wyzwanie, każdy system operacyjny jest inny… jakby to było proste, to by było oficjalnie wspierane.

No cóż, ten program nie posiada żadnego interfejsu, jedynie linię komend więc myślałem że wystarczy na to trochę mniej czasu. No ale trzeba się za to wziąć samemu (wątpie że coś z tego wyjdzie…)