Większe rozdzielczości

Eee wariant 2 odpada powiękrzenie siatki ruchu jest według mnie słabym pomysłem i raczej by zniechęciło do bitew. Moim zdaniem wariant 3 lub najwyżej pierwszy to są pomysły.

Nie trzeba powiększać siatki ruchu.
Wystarczy po rozszerzeniu pola bitwy dorysować coś ciekawego po lewej/prawej/na górze/na dole (np. w/w obozy)

Siadaj i rysuj :P. Zapewniam, że nie będzie prosto wzbogacić tło przy zachowaniu obecnej perspektywy. Znacznie łatwiej byłoby dodać całkowicie nowe.

myślę że nie problem jeśli zachowamy wysokość 600 pikseli - resztę można zakryć standardowym tłem herosa + jakieś ozdóbki

Czy jest możliwość żeby zrobić takie coś
img205.imageshack.us/img205/7571/miastoe.jpg
Chodzi mi o przyciemnianie lub całkowite zaczernianie obszaru poza okienkiem
Sorry za odkopywanie tematu.

Świetny pomysł, o wiele lepiej to wygląda. Jakaś część tego kilmatu wraca. :slight_smile:

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, jest to raczej dość proste w implementacji, tylko jeszcze nie wiadomo jak naszym programistom się ten pomysł spodoba.

Do zrobienia, tyle że konfliktuje się z innymi ficzerami. Zaimplementowaliśmy - zresztą tez na życzenie użytkowników - możliwość przesuwania (ctrl + strzałki) terenu pod oknem. Jeśli teraz byśmy dodali zaciemnienie, to uwalilibyśmy tamto.
Poza tym jest też kwestia tego, pod którymi oknami zaciemniać obszar. Mamy okna miasta, bitwy, wymiany - ale też awansu, powiadomienia, i wiele innych.

Myślę, że propozycja do realizacji w dalszej przyszłości, jako opcja.

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum: Witam wszystkich xD.
Jeszcze tytułem wstępu chciałem wam chłopaki pogratulować prężnie i przede wszystkim systematycznie rozwijającego się projektu. Jako fan trzeciej części z niecierpliwością wyczekuje na kolejne newsy o postępach nad projektem. Jednak same newsy mi nie wystarczyły więc postanowiłem się tu zarejestrować.

Fajnie by było gdyby wasz projekt stał się wersją “obowiązującą” herosów zarówno na prywatnych komputerach jak i we wszelakich ligach. Chciałbym pomóc wam trochę w realizacji tego projektu, jednakże moja znajomość kodowania i tym podobnych spraw jest równa zeru. Mam za to kilka pomysłów, które mogą, aczkolwiek nie muszą się wam spodobać. Jednak jest kwestia czy dążycie tylko i wyłącznie do odtworzenia kodu standardowego SoDu z drobnymi usprawnieniami czy też próby poprawienia balansu niektórych zdolności jak np. Nekromancja lub Zwiad też wchodziłyby w grę?

Jako, że jest to temat o rozdzielczościach podam link do projektu zmiany rozdzielczości jaki pojawił się przed kilkoma dniami, a który mnie osobiście bardzo się spodobał. heroescommunity.com/viewthread.p … genumber=1
Ogólnie sprawdza się to bardzo fajnie nawet na wysokich rozdzielczościach jak 1440x900. Jednak jeśli chodzi o sprawę zagospodarowania interfejsu nie jest już tak fajnie… Widziałem screeny z waszych prac i wydłużone menu zrobiło na mnie naprawdę dobre wrażenie. Ale do czego zmierzam: Czy jest możliwość aby w jakiś sposób dało się połączyć wasze zagospodarowanie interfejsu z szeroką gamą rozdzielczości jaką oferuje przytoczony przeze mnie projekt?

Witam na forum i dziękuję za dobre słowo! :slight_smile:

W sumie jedno i drugie. Obecnie skupiamy się na odtworzeniu funkcjonalności standardowego H3 (plus niewielkie usprawnienia tudzież elementy WoG-a). Nie ma sensu manipulowanie balansem w tej chwili, skoro ciągle wiele elementów gry nie jest zaimplementowanych. Nie chcemy też w tej chwili zmieniać kształtu oryginalnych funkcjonalności H3, chyba że są ewidentnie błędne lub mało istotne, a bardzo trudne w dokładnej implementacji.

Natomiast w dalszej perspektywie czasowej, gdy mechanika gry będzie zasadniczo gotowa, skupimy się właśnie na modowalności, tak by VCMI mogło się stać platformą wszelkich modyfikacji, dodatków, skryptów, czy co kto zamarzy.
I wtedy jak najbardziej bym widział mod turniejowy, który by zapewniał balans niezbędny w ligach i turniejach. Niestety, to wciąż dość odległa perspektywa. Nienawidzę tego pisać, bo boję się, że tylko to zapamiętacie z mojej wypowiedzi, :stuck_out_tongue: ale mamić nikogo nie będę.

W praktyce raczej niespecjalnie. Nasze zagospodarowanie interfejsu jest oparte właśnie o to, że każda ze wspieranych rozdzielczości ma swoje własne grafiki i indywidualnie zaplanowany układ.
Przytoczony przez Ciebie mod z kolei może wspierać dowolną rozdzielczość, ale osiąga to poprzez powiększanie mapy przygody i dopełnianie luk powstałych w pozostałych elementach interfejsu przygody niefunkcjonalnym tłem.

Pewnie jakieś udoskonalone połączenie jednego z drugim byłoby możliwe. Można by wszak podzielić cały interfejs przygody na moduły, które mogą elastycznie zmieniać rozmiar, dostosowując się do dostępnej powierzchni (minimapka - powiększając się, lista - dodają kolejne pozycje). Jednak ze względu na pracochłonność i komplikację nie jest to w moich planach na przewidywalną przyszłość. A i efekt pewnie by i tak nie był oszołamiający.

Mhm, rozumiem. Jednak nikt was nie pogania, a bazując na tym co u was widziałem efekt mógłby sprawić spore zaskoczenie.
Ale już pomijając tą kwestię. Czy myślałeś może o zrobieniu jednej albo dwóch grafik interfejsu dla rozdzielczości szerokoekranowych? Ostatnimi czasy monitory panoramiczne robią się coraz bardziej popularne. Na takich cała grafika znacznie się rozciąga co nie wygląda najlepiej. Myślę że dodanie opcji - powiedzmy 16:9 - byłoby dobrym rozwiązaniem. Chociaż i tutaj pojawiłoby się pewnie puste miejsce obok zasobów, ale to chyba niewielka cena za lepszą jakość na mapie przygody.

Akurat nie ja je robię, ale wygląda na to, że faktycznie z brakujących rozdzielczości to one są najbardziej potrzebne. Możesz tę sprawę wesprzeć w wątku o rozdzielczościach ( [forum.vcmi.eu/t/new-resolutions/227/1) ). Niestrudzony Zamolxis na pewno w końcu ulegnie :stuck_out_tongue:

Witam

Ostatnimi czasy do VCMI przybywa coraz więcej rozdzielczości, ciesze się z tego faktu, jednakże nie zapominajmy przy tym o menu głównym, które przy tych rozdzielczościach średnio kontrastuje się jako zgrana całość…

Postanowiłem przedstawić Wam nową szatę graficzną Menu głównego w rozdzielczości 1024x768.
img32.imageshack.us/img32/2227/homemenu.th.jpg

Postanowiłem dać zupełnie nowe tło gdyż stare nie wyglądało by estetycznie przy rozciągnięciu. Jeśli to nowe menu się przyjmie wraz z ikonkami zamierzam je dostosować do pozostałych rozdzielczości, które zostały już dodane do VCMI oraz uzupełnić o napisy.

Jeśli macie lepsze propozycje tła to z chęcią je rozważe, jednak pamiętajcie musi ono być co najmniej w proporcjach 1920x1200 by można je było potem dostosować do wszystkich pozostałych rozdzielczości

Pozdrawiam

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń :slight_smile:

No cóż, ja mam kilka zastrzeżeń… po pierwsze, jeśli już bawić się w przerabianie menu głównego na inne rozdzielczości, to ja bym od razu proponował zrobić jedną grafikę i ją skalować po prostu. Po drugie - naprawdę wolałbym znaczek “VCMI” zamiast “Heroes III”. W końcu to ma być grafika dla VCMI, a prawa do nazwy oryginalnej gry należy również respektować.

Nie da się zrobić identycznej grafiki dla monitorów normalnych oraz panoramicznych. Chcę ręcznie dostosować , każdy przycisk do danej rozdzielczości by były one równo rozmieszczone na całą lewą stronę. Jakbyśmy zrobili jedną grafikę dla obu formatów, to na normalnych monitorach górna i dolna część była by niezagospodarowana.

Co do napisu to da się zrobić ;), jednakże potrzebuję grafiki loga w wysokiej rozdzielczości.

Da się. Wystarczy zrobić szeroką i przycinać po bokach (lub wysoką i przycinać na dole i na górze).

Przyciski i ich pozycje też można skalować.

Generalnie chodzi mi o to, żeby przez te grafiki paczka VCMI się za bardzo nie rozrosła. Już i tak grafiki mapy przygody dla różnych rozdzielczości zżerają mnóstwo miejsca, a im mniej tym lepiej. Nie mówię, że na pewno nie zgodzimy się na osobne grafiki dla różnych rozdzielczości, ale jedna grafika byłaby przeze mnie milej widziana. Ostateczną opinię powinien wydać Tow, gdyż to z jego serwera idzie większość pobrań VCMI.

No cóż, ja byłbym w ogóle za tym, żeby zrobić nowe, ładniejsze logo. Ten jednolicie żółty napis VCMI nie przekonuje mnie do końca.

Sorki, ze takie pytanie, ale co w ogole znaczy VCMI, tzn jest to jakis skrot od czegos. W sumie nigdy sie nad tym nie zasatanawialem bo myslalem, ze to jakas Wasza nazwa robocza projektu.

skalowanie jest dobrym pomysłem jeśli bazowa grafika to ta w największej rozdzielczości, jednak jestem za tym by były 3 bazowe grafiki a nie 1 (dla 4:3, dla 16:9,dla 16:10), dobrze by było aby takie grafiki różniły się w niuansach tak żeby bardziej pasowało do danej rozdzielczości (ewentualnie można by mieć tylko tą od 16:9 i doklejać czarne paski na górze i dole w innych rozdzielczościach, bo obcinanie niezbyt pasuje)
poza tym jestem za tym by także grafiki przycisków były nieco inne, a także by grafika menu miała choć jeden element animowany co było zwyczajem dotychczas
przy zastąpieniu loga heroes3 logiem VCMI proponuje by logo VCMI było bardziej po środku niż z lewej i żeby nie zasłaniało istotnych części obrazka pod spodem

Minęło już wiele czasu, a na razie główna ekipa ma ważniejsze sprawy na głowie do zrobienia , także jeśli ktoś jest chętny do dodania nowego menu głównego do gry to zamieszczam linka z kompletnymi grafikami :wink:

vcmi.eu/menu.7z

Good luck :wink:

Ivan ostatnio nad tym pracował, jemu to podeślij :wink:

Świetna robota.