Błędy w VCMI 0.74

Moje błędy:

Nie wiem dlaczego, ale po instalacji VCMI wyświetla mi się coś takiego:

http://img252.imageshack.us/img252/8858/vcmi.jpg

Od razu powiem, że miałem już zainstalowane inne wersje VCMI, każda inna działała. Tylko ta na siłę się ze mną kłóci. Dodam też, że nie dawno miałem formata, tak więc “Hirołsów” wraz z WoGiem oraz VCMI musiałem instalować od nowa… Jakieś sugestie?

//EDIT Naprawione… Spowodowane moim błędem, przepraszam za łamanie sobie głowy. :smiley:

Tym razem patchfinder… Jest on aż tak super wyśmienity, że aby ułatwić mi grę, omija jednostkę broniącą tartak. xD
http://img97.imageshack.us/img97/2179/zong.jpg

Kiedy zbiorę skrzynię skarbów, i wybiorę doświadczenie VCMI crashuje… :unamused:

Jednostki nie chcą się ulepszać… Jednak gdy miałem w armii masę jednostek ulepszonych, a w zamku nie ulepszonych, gdy wszedłem bohaterem do zamku i chciałem przenieść bohatera “w zamek” to ilość jednostek danego typu mi się skumulowała (np. w armi miałem 15 centaurów bojowych, a w zamku 40 zwykłych… Po wejściu do zamku miałem 55 centaurów bojowych).

Zaatakowałem pegazami żywiołaki lodu… Było ich 14, moich pegazów 40. Gdy zaatakowałem żywiołaki, VCMI się zcrashował…
http://img248.imageshack.us/img248/1212/hostf.jpg

Jeszcze trochę pogram, może jeszcze coś znajdę. xDD

Ahhh… Wywołałem wilka z lasu. :stuck_out_tongue:

Niech ktoś spróbuje na mapie “Gobliny w spiżarni” przejąć kopalnię złota obok zamku… O mnie kończy się to crashem… Oo :open_mouth:
http://img177.imageshack.us/img177/7987/crash.jpg

Aha, no i sprawdziłem też, czy w innych przypadkach pathfinder “omija” stworka… Odpowiedź? Niestety tak… :-/
http://img101.imageshack.us/img101/9255/pathfinder.jpg

Jeszcze parę info:

Okazało się, że w Bastionie nie da się ulepszać jednostek…

Zauważyliście też może, że w grafikach stworzeń typu “large” grafiki są lekko przesunięte za bardzo w prawo? Nie dam chwilowo screena, ale sami możecie się przekonać porównując zwykłego H3.

P.S. Wiem, że może torchę przesadzam, ale bugi to bugi i trza je eliminować. :stuck_out_tongue:

Fajnie ze pojawia sie swieza krew jesli chodzi o testowanie bo troche ostatnio z tym krucho. (bo i mi czasu troche ubylo). Nie wiem jak u Ciebie z angielskim bo to jesli chodzi o VCMI w tym momencie to juz chyba priorytet. Wszelkie bledy/bugi/crashe sa juz teraz wrzucane do Mantisa:
bugs.vcmi.eu/main_page.php
Czyli sprawdzenie czy dany blad juz nie byl przez kogos wykryty lub tez jakie rzeczy nie zostaly jeszcze zaimplementowane coby sie nie dublowac jest bardzo wazne.
spreadsheets.google.com/lv?key=p … pLe4raNAWA

Znana sprawa od zawsze - nie zaimplementowana wiec nie anonsujemy tego jako bug tylko feature.

Wazne zebys do crashow dodawal pliki z logami i dmp file coby chopaki programisci mogli dojsc w czym tkwi problem czyli pliki: (przynajmniej tak mi sie wydaje - moze ktos bardziej kompetentny w tej kwestii sie wypowiedziec :wink:
VCMI_Client_log.txt
VCMI_Server_log.txt
VCMI_client.exe_crashinfo.dmp

To ze sie nie chca ulepszac to znane jest ale z tym upowanie po wejsciu hirkiem do garnizonu to fajna uwaga.

Do takich rzeczy przydaje sie wrzucic save’a. Bo nie kazdy moze miec taka mapke tym bardzie jak gobliny sie chowaja w spizarni.
BTW: Ciekawy ten polski jezyk w hirkach jest :wink:

Nie kumam. Potrzeba jasniej i najlepiej ze screenami.

Zycze powodzenia i intensywnej pracy w tej kwestii na dluzsza mete :wink:

Jak dla mnie bomba. Keep going!

Już szefie wyjaśniam. :stuck_out_tongue: W Hereos III stworzenia typu large (te duży co zajmują dwa heksy) mają swoją grafikę umieszczoną na środku pola informacji o jednostce… W VCMI stworzenia te są lekko przesunięte w prawą stronę okna. Screena jak już mówiłem zrobić nie mogę… Nie jestem u siebie. :confused: Ale sam zagraj przez moment w Heroes III, a potem w VCMI. Sądzę, że sam zobaczysz różnicę…

Aha no i dziękuję, że ktoś moją pracę docenił. xD

A no i ta sprawa z mapką “Gobliny w Spiżarni”… Każdy ją ma, bo o ile się nie mylę, to oryginalna mapka z SoD, a ja żadnych nie ściągam z neta. :stuck_out_tongue:

Idę na dalsze poszukiwania. :wink:

//EDIT

Nowy błąd. Walczyłem z żywiołakami lodu. W pierwszej rundzie walnąłem tylko w nie błyskawicą… Jednostkami “broniłem” się… Kolejna runda - próbuję rzucić błyskawicę jeszcze raz… Efekt jest taki, że jakbym nie rzucił zaklęcia (a miałem wystarczająco many…), jednak moja tura nie minęła. Próbuję tego samego, nic… Próbowałem nawet rzucić zaklęcie na drugiego hexa! Wtedy VCMI zareagowało i… scrashowało się. :stuck_out_tongue: Tutaj logi:

[hide]

[/hide]

Niestety VCMI_client.exe_crashinfo nie wiem jak otworzyć (tzn. czym, jakim programem, aby dobrze wszystko było), ale myślę, że to powinno wystarczyć… Jak nie, to mogę wysłać ten drugi plik…

Tu chodzi o to jak się ta mapa nazywa w oryginale tzn. po angielsku :stuck_out_tongue:

AAAAaaaa… To przykro mi nie wiem. :stuck_out_tongue: Mam za to kolejny bug…

Czasem można wchodzić na niektóre niedopracowane przeszkody terenowe, np. góry, drzewa… Przykład:

http://img252.imageshack.us/img252/1362/budynki.jpg

[hide]Creating console and logfile: 16
Loading settings: 16
VCMI 0.74 (client)
New screen flags: 0
Initializing screen: 172
Initializing video: 93
Initializing minors: 0
Initializing fonts: 16
Loading default system settings: 0
Initializing sound: 391
Initializing screen, fonts and sound handling: 422
Loading .lod files: 78
Reading OBJNAMES
Reading ADVEVENT
Reading XTRAINFO
Reading MINENAME
Reading MINEEVNT
Reading RESTYPES
Reading RANDSIGN
Reading ZCRGN1
Reading CRGN4
General text handler: 157
Hero handler: 15
Artifact handler: 16
Reading config/cr_abils.txt and ZCRTRAIT.TXT
Reading config/crerefnam.txt
Reading config/monsters.txt
Reading config/cr_factions.txt
Reading config/cr_upgrade_list.txt
Reading config/CREDEFS.TXT
We have 197 creatures
Reading CRANIM.TXT.txt
Reading config/cr_shots.txt
Reading config/cr_to_turret.txt
Creature handler: 15
Town handler: 16
Reading cregens
Done loading objects!
Object handler: 0
Def information handler: 484
Building handler: 32
Spell handler: 15
Reading config/cr_sounds.txt
Reading config/sp_sounds.txt
Initializing VCMI_Lib: 828
Screen handler: 63
an error -3 occurred while extracting file HPS000KN.PCX
Disaster happened.
Reason: 0xc0000005 - EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION at 001b:004DBDC3
Attempt to read from 0x00000004
Thread ID: 754 [1876]
Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp
Loading and transforming heroes’ flags: 703
[/hide]
Co mam zrobić??

To już było kiedyś zgłaszane i okazało się, że buga nie ma (H3 działa identycznie).

Rozzelinni, spróbuj kilka razy pouruchamiać. Wygląda mi to na jakiś bug ze zrównoleglaniem, który losowo pojawia się przy odpalaniu programu na “zbyt dobrym” procesorze. Przeważnie powinno działać.
Postaram się to poprawić do następnego buildu. Sam dopiero na nowej maszynie dostrzegłem ten błąd.

Ten plik można tylko spakowac i wgrac na forum / jakiś serwer. Bez środowiska programistycznego nic się z niego nie wyciągnie.

Mapka nazywa się po angielsku Goblins in the Pantry.
Generalnie można przyjąć, że odszukam wszystkie standardowe mapy w wersji angielskiej i polskiej (mam oba komplety + multum z sieci).