Nowe Niezbalansowane zamki

Sądzę, że bez żalu możemy wykreślić przynajmniej połowę tej listy :wink:

pierwszej czy drugiej ? :stuck_out_tongue:

oblężenie można zrobić później…
ale powiedzcie, czy podwójne mury to nie fajny pomysł?
podwójna bram bez kładki?
ognista fosa z wykorzystaniem starych grafik?
podwójna fosa, między którą zmieści podwójny stwór?
wieże wykorzystujące obecne anikmacje?

a może nie podobają się wam moje specjalne efekty wież? (chyba nie przegiąłem)

a jęśli chodzi o wnętrze miasta w niebitewnym trybie to wszystko niemal konieczne z wyjątkiem ołtarza i handlarza artefaktów, ale te dwa są bardzo przydatne

z wiru many, teleportu, a nawet portalu istot można zrezygnować… chyba i tak się nie zmieszczą

a może chodzi o to że jest tak dużo efektów niewystępujących w innych zamkach?
zmniejszacz kosztów, gdyby był flexybilny byłby wspanaiłym dodatkiem do innnych nowych miast które przyszłyby z modami, zwiększacze przyrostu się przydadzą, potrzebna tylko infomacja w nagłówku miasta i mogą zająć sloty ulepszonych siedlisk, ognie odrodzenia można zrobić łatwo na bazie szkieletorni (dobrze gdyby to było modyfikowalne przez mody, wtedy można by prosto wprowadzić w nowych zamkach), reseter utopii i graal przywoółujący smoki można będzie prosto wykonać w skrypcie, jak już będziemy mieli język skryptowy

aha zapomniałem o fontannie smoczej krwi - ona nie jest całkiem konieczna, ale łatwo ją zrobić, chyba że nie zmieści się w projekcie miasta

problem jest z efektem czarów zależnym od tego zamku - no cóż można dodać nowy parametr jednostki (taki jak dwuhexowy, zianie ogniem, wielogłowy atak itp.)

po tym odsianiu wszystkie wymienione na 4tej stronie powinny się znaleźć w tym mieście

Hmm… tak czytam sobie, i czytam, i czytam i tak czytając zauważyłem że w tym temacie powstał zalążek moda! A gdyby tak zacząć prace nad modem do VCMI? Wiem że to brzmi trochę śmiesznie, ale cóż, narazie możnaby zająć się grafiką, dźwiękiem i tym podobnymi. Gdy zaplecze multimedialne będzie gotowe, poczekamy aż projekt VCMI dojdzie do stabilnej wersji (w co nie wątpię :wink: ) a wtedy wystarczy ktoś do zaprogramowania (co dzięki VCMI znacznie się przecież ułatwi), i mamy gotowego moda! Ja ze swojej strony nie mogę zaoferować programowania, bo znam tylko podstawowe podstawy pascala :stuck_out_tongue: . Za to obrazeczki gimpem wychodzą mi czasem całkiem ładne, więc odrobiną grafiki mogę się rzucić.

Byłby ktoś chętny to samobójczego przedsięwzięcia zrobienie moda do gry która jeszcze nie istnieje ? :stuck_out_tongue: :mrgreen:

P.S. Moją wizją jest mod dorzucający do gry po prostu ze dwa nowe zamki (wraz z nowymi bochaterami i jednostkami) i kilka jednostek neutralnych, artefaktów, może nawet czarów.

Piszę to jak najbardziej poważnie, i jeśli wiesz że masz słomiany zapał i najpierw zabierzesz się ogniście do projektu, a po dwóch dniach ci się znudzi, to lepiej wogóle nie pisz :stuck_out_tongue:

Ale kiedy my właśnie to robimy… :-> VCMI ma na celu ułatwienie tworzenia modów, a w tym temacie powstaje jeden z nich.

Co do programowania - C++ niby już znam, chyba zatem powinienem się bliżej zapoznać z architekturą kodu :unamused:

Cztery poziomy Ratusza:
http://img170.imageshack.us/img170/9162/kapitolx4.png

@AlienX
Myślę drogi Aljenie, że do moda to jeszcze z rok czasu biorą pod uwagę tępo z jakim aktualnie posuwają się moje prace. Ostatnio brakuje mi pomysłów a z motywacją to bywało lepiej.
Przydałaby się pomoc, skoro utrzymujesz, że znasz się na gimpie mógł byś zająć się designem pozostałych budynków. Jak chcesz prześle Ci wszystkie materiały które dotąd zgromadziłem.

Ładne… Może zamiast wymyślać miasto:

… które po zdobyciu psułoby gre innym (silne jednostki, nie do zdobycia), wwalicie tam po prostu portal kompatybilny z tymi w inferno :smiley: i jednostki ‘smokowate’ ale na zwykłym poziomie. Tak wogóle to w grze ‘WarlordsIV’ (może ktoś zna… :stuck_out_tongue: ) jest miasto smoków i przez ich wysoką cene i małą ilość oraz dużą siłę, jest na równi z innymi ale wymaga innej taktyki gry (tam jednostki idą na ilość w innych miastach). W przypadku heroes takiego miasta nie ma i jak na razie nie będzie, więc może tą drogą. Zrobić miasto drogich, silnych jednostek z niskim przyrostem i kosztem osłabienia obrony zamku, zrównoważyć je z pozostałymi. I lepiej żeby nie wszystkie smoki latały…

Aha,… W M&M smoki są rasą inteligentną, więc może nich wszyscy (prawie) bohaterowie będą smokami, a nie jakiś pic typu ‘smoczy jeździec’ :unamused:

bohater smokiem hmmm… dobry pomysł mimo że ja na to nie wpadłem :slight_smile:
ale jeszcze dla miasta nie tworzymy nowej klasy bohaterów, ponieważ to miasto ma być z natury neutralne i dawać duże korzyści tym którzy go podbiją
użycie najmocniejszych potworów już w grze było celowe

ale absflg nikt nie broni ci tworzyć innych miast do vcmi na jakimkolwiek byś chciał balansie

jeśli chodzi o niezbalansowane miasto, to była w herosach 1 taka mapka, że na środku było miasto bronione przez smoka i jego zajęcie prowadziło do wygranej - podobną można zrobić w vcmi tyle że miasto nie dawałoby natychmiastowego zwycięstwa ale znacznie by je ułatwiło

pomysłów jest wiele…

a trudny do zdobycia siege to ciekawy pomysł, zwłaszcza że podbicie takiego zamku znacznie przechyla szalę zwycięstwa…

EDIT: a gdybyśmy zrobili klasę bohatera “smok” to może miała by czar lot permanentnie rzucony na siebie, oraz zaczynała by z czarem “kula ognia” i umiejętnościami: mądrość-podstawowy, magia_ognia-ekspert :slight_smile:
i jeśli permanentny lot przejdzie to bohater klasy smok będzie wyglądał… jak smok, a animacja ruchu to lot tego smoka (a może dwie klasy smoka? jedna by wyglądała jak zielony smok a druga jak czerwony? jeśli chodzi o portret to wszystkie smoki z jednej klasy mogłyby mieć ten sam (ale inne imiona i specjalności)
hmm więc zostajemy przy klasach “smok natury” (“nature dragon”, ten zielony) i “smok zniszczenia” (“destructive dragon”, ten czerwony)
edit: smok natury miałby na start zamiast m.ognia-ekspert umiejki m.ognia-zaawansowany i magia ziemi podstawowy
a może pokusić się o dwóch nowych commanderów dla tych klas? wyglądałyby jak zielony smok lub czerwony, albo ich “poprawione wersje”; umiejętnośc smocza-natura a czar hmm nad czarem trzeba pomyśleć

Tylko, że miasto by nie było dostępne nna początku, więc smok nie byłby dostępny ani w tawernie (bo każdy by mógł na niego trafić), ani jako bohater początkowy. Musiałbyś zrobić budynek specjalny w mieście do rekrutacji tych herosów, albo coś pod to.

Tak przy okazji. Mógłbyś mi podrzucić link do turytorialu podstawowych funkcji GIMPa, bo - o dziwo - nigdzie nie mogę znaleźć. :blush:

// Może powiesz, że się wgryzam ale na twoim widoku miasta nie widzę sanktuarium gralla…

Może ten link tobie pomoże: Tutoriale - Inne (Gimp)

A co byście powiedzieli na to ,aby w tym zamku inni bohaterowie (np.Druidzi) mogli rekrutować tych dwóch dodatkowych commanderów.

Nie ma sensu tworzyć nowych bohaterów dla miasta, które w założeniu miało być neutralne. Za to nowy commander jest jak najbardziej interesujący, pytanie tylko, w jakim stopniu będzie nowy? Dotychczasowy system wygenerował dość podobne stwory, które różnią się tylko jedną umiejętnością specjalną.

Grafiki można przygotować - kiedyś na pewno się przydadzą. Ale nad mechaniką zastanowiłbym się dłużej.

proste: opcja hardcoded jako nałożona w danych bohatera
OPCJA: BOHATER MOŻE ZOSTAĆ KUPIONY TYLKO W TAWERNIE WŁASNEGO MIASTA

ta opcja byłaby włączona/wyłączona dla każdego bohatera osobno w liście bohaterów (można by też dodać więcej takich opcji - mamy FLAGi dla jednostek - możemy mieć dla bohaterów)

opcja przydałaby się w innych modach, a także w mini-modach balansujących (zmieniających tylko listy parametrów)

temat FLAGów dla bohaterów proponuję przenieść do odrębnego tematu

PS: dla niekumatych - FLAGi to liczby INTEGER (zwykłe całkowite) z których każda Ustawia zestaw kilku opcji na wył/wł - sposób na zaoszczędzenie miejsca dla wielu dwustanowych zmiennych

Szczerze bardziej bym się zajął zamkami zbalansowanymi niż niezbalansowanymi zawsze dało by to dodatkowe godziny zabawy i co najważniejsze urozmaiciło by grę w dużym stopniu

Wczoraj wieczorem znalazłem stronkę z wymienionymi wszystkimi zamkami, jakie mają powstać do Heroes3. A oto i stronka: www.heroes3towns.com.

PS. Stronka jest przepuszczona przez translator Google.

regna wygląda znajomo - większośc potworków to importy z MM8
ale i tak chciałbym mieć takie miasto w h3 :slight_smile:

Jakieś nowe wieści na temat tego nowego zamku? :unamused: Szczerze bardzo zainteresowałem się tym projektem. :mrgreen:

Nasz główny grafik tego miasta o nicku Irn-Bru dawno nie odpisał na ten temat.
oznacza to że albo mocno pracuje nad grafiką albo przytłoczyły go sprawy przyziemne

Irn-Bru daj jakieś znaki życia!

PS: nasz grafik tworzył grafiki w 3d a to co tu mamy to render 2d. Jak ktoś chciałby przejąć pałeczkę po nim, to musi się do niego jakoś zgłosić by odebrać grafiki 3d (które i tak trzeba przerobić na 2d aby sprostać ograniczeniom silnika)

Cześć wam, jakoś żyję.
Niestety nie mogę tego powiedzieć o moim dysku twardy na którym trzymałem wszystkie prace związane z projektem. Brak przezorności z mojej strony i nigdzie nie mam backap’ów.
Wnioski są proste:
Zawsze rób kopie
Nigdy nie kupuj Seagate’ów 500
I nie łam się tylko do roboty

Czyli zaczynamy od początku, zawsze to okazja żeby zrobić to lepiej.

mam pomysł na drugie niezbalansowane miasto:
nazwa METAWYMIAR/METADIMENSION
jednostki
generator lvl 1 - losowe stworzenie lv1+
generator lvl 2 - losowe stworzenie lv2+
generator lvl 3 - losowe stworzenie lv3+
generator lvl 4 - losowe stworzenie lv4+
generator lvl 5 - losowe stworzenie lv5+
generator lvl 6 - losowe stworzenie lv6+
generator lvl 7 - losowe stworzenie lv7+
ulepszony generator lvl n-możliwość wyboru między dwoma stworzeniami
budynek specjalny “starożytny portal” 8slot (jak Portal przywołania w lochach) - losowe stworzenie lv8+

Wygląd
tło - zdjęcie jakiejś mgławicy, budynki - wszystkie budynki przypominają portale i są zawieszone tj. w powietrzu
ratusz wygląda jak portal z którego wysypuje się złoto
kapitol można ulepszyć jeszcze raz (“stolica świata” koszt 20000 zysk 8000 dziennie - 2xkapitol)
kuźnia wygląda jak portal z którego wysypują się bronie (można kupić wszystkie machiny wojene)

magazyn zasobów - koszt 13000 złota i 13 mitrilu-produkcja 1mitril dziennie
koszty budynków - tylko złoto i mitril
gen lv 1. 1000zł i 1mitrilu
gen lv 2. 2000zł i 2mitrilu
gen lv 3. 3000zł i 3mitrilu
itd.
starożytny portal 13000zł i 13 mitrilu

ulepszenie tawerny - “portal bohatera” - pozwala przywołać bohatera z dowolnego miejsca na mapie do bieżącego miasta jako odwiedzający

gildia magów lv. n - 1mitril i 1000złota
pojemność gildiii - jak z biblioteką
dobudówka do gildii - "gildia przygód"
GP lv1 zawsze daje czar chodzenie po wodzie-koszt budynku 1mitril i 1000złota
GP lv2 zawsze daje czar lot -koszt budynku 3mitril i 3000 złota
GP lv3 zawsze daje czar wrota wymiarów -koszt budynku 7mitril i 7000 złota

fort/zamek - średni koszt mitril/złoto

posiada wir magii tak jak lochy z tym że koszt to 3 mitril i 3000złoto

budynek graala - Wielki Portal - przychód +1mitril dziennie (1+1=2 razem z mag zas), właściwość specjalna - można teleportować odwiedzającego bohatera na dowolne niebronione i niezablokowane pole na mapie za 1 mitril i 1000 złota za usługę (co jest wspaniałą kombinacją razem z portalem bohatera)

wygląd na mapie przygód - jak pęknięcie/załamanie przestrzeni (chmura w kształcie pęknięcia na lodzie, z grafiką dającą wrażenie odkształcenia animowaną tak aby wyglądała że zmienia właściwości przestrzenne)

reszta do dopracowania

EDIT1:
rausz jest obok mag zasobów, oba w lewym górnym rogu, kużnia jest obok fortu/zamku, oba w prawym górnym rogu, budynek graala jest pośrodku u góry, reszta rozstawienia do dopracowania
SPECJALNE OPCJE BURZENIA: żadne miasto nie może być odbudowane jako metawymiar, metawymiar po totalnym zburzeniu znika z mapy przygód (ale bohaterowie w zamku są uratowani pojawiają się w odpowiednim miejscu), po totalnym zburzeniu metawymiaru wszystkie inne zamki niezależnie od rodzaju i własności stają się totalnie zburzone
OPCJE kapitolu: można wybudować kapitol nawet jeśli się posiada inne, kapitol nie jest burzony po przejęciu miasta, ani w regule jednego kapitolu (tzn. jeśli gracz miałby stracić kapitol w metawymiarze lub w innym zamku to burzony jest ten drugi)