Domniemany brak nowości

Może nie w tej kolejności, ale jednak większość z tych elementów będziemy musieli dodać. Chcę tylko pokazać ludziom, czego mogą się spodziewać w przyszłości i dlaczego projekt jest wart uwagi. Nie obrażą się chyba, jeśli trzy razy wywrócimy ją do góry nogami, wysunę nawet przypuszczenie, że takie zmiany mogą wzbudzić większe zainteresowanie.

Już jest.Ładnie wygląda :astonished:
heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=30659

Podawać nierealne plany, a następnie je wywracać do góry nogami, by zyskać zainteresowanie?
To jest dobre dla Miasta Jaszczurów, a nie poważnych projektów. Pomijając już kwestie dobrego smaku. Podstawą uczciwego kontaktu ze społecznością jest odpowiedzialność za słowo. Nawet jeśli wskutek tego zainteresowanie naszym wątkiem ma być niższe, niż teorycznym (sic) odkryciem, jak dodawać nowe jednostki do WoG-a bez zastępowania starych. O tempora, o mores!
:stuck_out_tongue:

Jest jeszcze drugi na CH.
Przyznaję, solidna robota. Brawo! :slight_smile:

od kilku dni nic nowego na forum ani w SVN
czy ktokolwiek TERAZ zajmuje się VCMI ?

a może to wina wakacji? :stuck_out_tongue:
tak czy siak chciałbym żeby coś ruszyło

może nawet ja bym napisał kawałek kodu tyle że muszę wiedzieć co jest aktualnie potrzebne i gdzie w w strukturze kodu jest miejsce na takie cosik
(nie jestem dobry z projektowania aczkolwiek myśli już powstałe całkiem nieźle zamieniam na kod)

E nie. Dezinformację siejesz.

23 sierpnia 2009, 19:20. Niestety, porzuciłem projekt VCMI i przestałem się nim zajmować. Na czas kolacji. :stuck_out_tongue:

Lista bugów jest dostępna publicznie. Kod jest elastyczny i wszędzie da się coś wcisnać :wink:
Pooglądaj trochę commitów, spróbuj coś napisać - jak się pojawią konkretne kwestie, to będę mógł służyć konkretną odpowiedzią.

1 mówiąc kilka miałem na myśli tak z 3-4 cóż nie każdy myśli to samo mówiąc kilka :stuck_out_tongue:
a svn jest niezmienny “trochę” dłużej niż forum ciągle na 1122

2

:mrgreen:

3 miałem na myśli jakiś drobny feature, zmiany na SVN oglądam regularnie, problem może być z starszymi kawałkami kodu… lista jest dla mnie zbyt konfuzjująca - nie wiem od czego zacząć - proszę o dyrektywy czym konkretnie mógłbym się zająć by wklepać trochę kodu, jednocześnie proszę zauważyć że jestem początkujący w sdl choć poradniki czytać umiem :wink:

A ja porzucam tymczasowo obserwację rozwoju VCMI na czas snu (dopiero teraz) :mrgreen:
godzina 01:02 AM zajrzę jak wstanę :wink:

:sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

Ostatnio VCMI rozwija się bardzo aktywnie, po kilka commitów dziennie. W chwili pisania tego posta najnowszym jest 1148. Nie wiem, gdzie ty sprawdzasz czy są nowe commity, ale ja na tracu ( sourceforge.net/apps/trac/vcmi/timeline ).

Kiedyś było dość sporo pracy dla początkujących, teraz coraz mniej… Żeby zrobić coś rozsądnego, musisz orientować się w działaniiu przynajmniej części kodu, a jak się orientujesz, to możesz zrobić w jego zakresie prawie cokolwiek (z tego, co powinno być zrobione). Jesli chcesz konkretne wytyczne, to ze swojej strony polecam zajęcie się specjalizacjami bohaterów (powinny być zrobione na HeroBonusach). Jakbyś zrobił przyporządkowanie bohater -> HeroBonusy dawane przez jego specjalizację, to już byłoby dużo (najlepiej, jakbyś to zrobił na configu).

no to mamy problem z odświeżaniem

to sie nie chciało zmienić po odświeżeniu strony :stuck_out_tongue:

EDIT: po wpisaniu z palca 1148 zadziałało
ten interfejs z sourceforge jest ogłupiający :imp:
idę nadrobić braki :unamused:

U mnie trac na SF dziala normanie i aktualizacje są ostatno barczo często :slight_smile: A co do kodu, to fakt dużo się ostatnio zmieniło od kiedy ostatni raz tam zaglądałem.

po prostu strona z podglądem SVN się nie aktualizuje poprawnie - trzeba ręczni wpisać numer nowego release’a za to na stronie z nowinkami wszystko idzie ok (zwykłej i TRACowej też)

Tym razem jest zatrważający brak nowości
ani forum ani svn ani mantis nie ruszyły od ponad dwóch tygodni
sprawdzałem dokładnie i wem że to nie jest problem z odświeżaniem
co się dzieje z VCMI? a może winne są czas kolokwiów i zbliżająca się sesja?

Nie trwóż się, śledź shoutbox :wink:
Jakkolwiek studia i inne przedsięwzięcia pochłaniają sporo mojego czasu, nad VCMI pracuję ciągle. Powoli, prawda, powoli, ale konsekwentnie. Przygotowuję bardzo dużą przeróbkę kodu bonusów, nie wgrywam jej wersji pośrednich, bo ciągle zbyt wiele rzeczy jest rozwalonych. To taki niewdzięczny kawałek kodu, bo wynik mojej pracy będzie w najlepszym razie niewidoczny dla użytkowników. Ale przyda się, gdy przyjdzie implementować doświadczenie jednostek, specjalności bohaterów, itp.
Jak się uporam z tymi nieszczęsnymi bonusami (tj. gdy nowy system będzie działać mniej-więcej jak stary), to wypuszczę wersję deweloperską (może poprawiając po drodze parę drobiazgów z Mantisa), w nadziei, iż wyłapie możliwe nowe błędy. Przy dobrym wietrze - jestem meteopatą - będzie to przyszły tydzień.

Potem już standardowy cykl poprawić - dodać.

Wobec tego wydanie 0.81 przewiduję najwcześniej na 1 czerwca.

(A bieżący brak działań innych deweloperów jest nawet korzystny w zakresie unikania konfliktów :wink: )

I love Chrome’s Translate extension. I can read both sections of the forum as if they were both in English. :slight_smile: I hope it doesn’t come out as “invasion of privacy” from your perspective. :-/ :stuck_out_tongue:

Anyway, on topic, I guess we had some bad planet alignment on this project the last month or something. :laughing: Just by visiting the place it really does seem like neither devs nor testers managed to find time for VCMI for quite while. Not really true (see wiki and the code cleaning mentioned above), but I can imagine we kinda gave this feeling. In my case, my agenda will start to clear out only around mid-May, probably just in time for testing the dev version before the 0.81. Let’s cross fingers for a more active summer. :wink:

Od siebie jeszcze dodam, że ostatnimi czasy przygotowałem fragmentaryczny opis struktury kodu VCMI na wiki. Nie przybywa tego szybko, ale staram się w miarę możliwości rozbudowywać. Może się komuś kiedyś przyda.

Dopóki Tow nie wgra nowego systemu bonusów na repozytorium, nie będę nic robił przy VCMI aby nie robić konfliktów (Tow niedawno mówił, że jego patch ma już 300kB, a więc zmienia naprawdę sporo kodu).

No, wgrałem moje straszne zmiany. Teraz poczekam kilka dni, aż całość okrzepnie, wyjdą co bardziej ewidentne problemy i po uporaniu się z nimi - dev release :slight_smile:

To akurat nic do chwalenia się. To bardzo zła praktyka robić takie commity - giganty. Nie bierzcie ze mnie przykładu.

Of course it doesn’t. Feel free to read and join our discussions here :slight_smile:

Może i zła praktyka, ale przepaści małymi kroczkami nie przeskoczysz. W sumie mogłeś zrobić brancha i w nim rozwijać kod i co kilka dni uploadować małe zmiany. Dziwne, że dopiero teraz wpadłem na ten pomysł…

Już od 11 dni nie widać zmian w SVN ani w Trackerze…
Czemu?

Praca :wink: Plus komputer, który dostałem w zeszły czwartek, nadal nie działa. A bardzo chciałbym wypróbowac go w warunkach bojowych, zamiast programowac na laptopie.

A ja wyjechałem na wakacje, a od października zaczynam studia na drugim fakultecie. Za dużo nie zrobię do przerwy międzysemestralnej, wątpię, abym choć kampanie dokończył. Poza tym zaczynam już myśleć o pracy inżynierskiej…