Błędy w VCMI 0.72

Już pierwsze to mi wpadło w oczy, a raczej w ucho ;]
Kiedy włączam grę, to pojawia mi się ten bug:

Unable to play sound file 40(music parameter was NULL)

Może dlatego, że podmieniłem muzykę, a może dlatego, że mam lepszy dll dla dźwięku?
Niektóre dźwięki mi grają, ale niektóre VCMI nie może otworzyć.

dźwięki dla niektórych zdarzeń/miejsc/etc. nie są jeszcze przypisane

No cóż, to może być to. Jeśli usunięcie tych plików z muzyką naprawia problem (komunikat sie nie pojawia), to podeślij je mi, Towowi lub ubuntuxowi, spróbujemy dodać wsparcie dla nich w VCMI.

Nie pomaga ani usunięcie muzyki i nie pomaga też podmienienie dźwiękowych dllów na oryginalne, więc myślę, że to błąd programu.

mi przy każdym uruchomieniu ten błąd wychodzi - brakuje pewnie informacji jaki dźwięk jest 40, lub jest literówka w nazwie

Unable to play sound file 40(music parameter was NULL)

U mnie też ten komunikat się pojawia myślę że to chodzi o theme w menu.

zaczynając grę nie mając zamku nie pojawia się komunikat,że “jesli w ciągu 7 dni nie zdobędziesz jakiegos zamku przegrasz”,to raz,a dwa po zdobyciu zamku nie widać,że się ten zamek zdobyło w związku z czym nie mozna nic w nim budować-Gandi

Zdobywanie zamków nie zostało jeszcze zrobione - ale jest to jedna z bardziej priorytetowych rzeczy do zrobienia obecnie.

Kulex, dikamilo, majaczek, nie macie pliku Mp3\MAINMENU.MP3?
To jest właśnie ów plik dźwiękowy numer czterdzieści - muzyka z głównego menu.

raz powinno być mp3\mainmenuwog.mp3 (w wogu jest podmienione)
dwa mamy mp3\mainmenu.mp3
trzy pojawia nam się błąd z plikiem 40

prawdopodobnie w ścieżce jest literówka, albo musichandler nie działa w pregame

W kodzie jest taka nazwa jak podałem w moim poście, specjalnie z debugera przekopiowałem, żeby żadne literówki się nie wkradły/zniknęły.
Problem tak naprawdę jest w tym, że u mnie ten problem nie występuje, w głównym menu muzyczka gra u mnie należycie. Dodam dodatkową diagnostykę, podrzucę wkrótce nową wersję i zobaczymy, co się z tę muzyką dzieje.

może funkcja jest case sensitive a podałeś w case insensitive?

Gdy zabijemy ostatnią jednostkę przeciwnika czarem (np. magiczna strzała) to żeby zakończyć walkę trzeba wykonać ruch

EDIT: VCMI wysypuje mi się przy 1024x600 jak biorę fullscreen (w oknie działa)

img136.imageshack.us/img136/8858/vcmi.th.jpg

Było: sourceforge.net/tracker/?func=d … id=1127189

Znaczy to, że SDL uważa, że taka rozdzielczość nie pasuje do twojego sprzętu.
Niemniej sypać nie powinno, poprawimy.
Dzięki za raport. :slight_smile:

Ja znalazłem następujące błędy: img33.imageshack.us/img33/7323/blad1.th.png Nie puszcza mi muzyki przy rozpoczęciu bitwy, zakończeniu bitwy, przejściu do nowej tury, w menu, w mieście inferno i więcej nie sprawdzałem. A także przeszkody są źle umiejscowione. img187.imageshack.us/img187/9136/blad2s.th.png Po zbudowaniu magazynu zasobów można wybudować bibliotekę w bastionie.

Ad1: Czy aby na pewno masz folder mp3 we właściwym miejscu?

Powinienes zaktualizowac wersje VCMI. Co do biblioteki to raczej juz tez tego buga nie ma. Przynajmniej ja sie nie spotkalem z nim przy rozwoju miasta w mapie ktora gralem wczoraj.
img259.imageshack.us/img259/1374/clipboard06o.th.jpg

W paczce 0.72 brakowiło biblioteki smpeg.dll, możesz użyć któéegoś z wydań deweloperskich, albo zaczekać kilka dni na 0.73.

A z tą biblioteką, to może być problem powodowany przez polską wersję gry.

Po powiększeniu ekranu [F4] i kliknięciu myszką lub klawiatura VCMI wyrzuca do systemu.Rozdzielczość 1024x768

http://img86.imageshack.us/img86/350/screen01f.jpg

prosta rada - zmienić w pliku settings.txt 24bpp na 32bpp na wersji windowsowej
w wersji linuksowej i tak musi zostać 24bpp