Pasek kolejności w bitwie

Fajny… Super!!! :smiley: Tylko trochę głupio wyglądają te okienka potworów jak nie są połączone ale tak też dobrze :->

Wole Pepsi :smiley:
Edit:
Nie dodałeś liczby jednostek

no liczby musza byc bo co jak mamy np. 2 jed gryfow i daj strzaleczki zeby mozna bylo przesuwac kto sie potem bedzie ruszal itp. to Bardzo wazne aha i bedzie to uwzglednialo czary jak przyspiesznie,modlitwa,spowolnienie i artefakty + 1 speed itp. Bo jezeli nie to nie ma sensu taki pasek bo w praktycznie kazdej walce daje sie slowa lub haste. Osobiscie wolalbym na dole ale tak tez mi pasuje

Nie powiem, mi się podoba. Na razie wygląda dość skromnie, ale jeszcze zdążysz poszaleć z wyższymi rodzielczościami :wink:

LOL, po pierwsze: pisz po ludzku.

Po drugie: no chyba celem tego paska jest pokazywanie RZECZYWISTEJ kolejnosci w bitwie, nie zas wzietej z sufitu.

Pasek ładny.

Możemy mieć dwie grupy gryfów z taką samą iloscią jednostek… to trochę za mało, czekam na lepsze pomysły - choć liczbę rzeczywiście możnaby i tak dodać.

Ten pasek zawiera wszystkie jednostki z pola bitwy - nie ma potrzeby przesuwania. Po prostu idzie to cyklicznie.

No cóż, na razie nie uwzględnia to czarów rzuconych na jednostkę, ale z tym poczekam do czasu aż takie czary będzie można rzucać.

Craw mój tekst był zrozumiały lecz nie dawałem “,” i nie pisałem polskimi znakami. Pośpiech czasami zniekształca wypowiedż lecz nie oceniaj mnie bo mnie nie znasz i na przyszłość szanuj innych. To że masz z 20 postów więcej niż ja i dłużej jesteś na forum nie daje ci uprawnień by kpić sobie z kogoś. A tekst “LOL” zostawie bez komentarza.

A wracając do tematu liczba jed. wystarczy, ponieważ w kolejności w jakiej się bedą ruszać zależy przecież od postawienia w armii czyli jed. z tym samym speedem np. ta sama jednostka i ta sama liczba to wiadomo że od góry do dołu. Taka jest kolejność ruszania się więc moim zdaniem liczby wystarczą.

Co do wszystkich obrazków na polu bitwy to nie wiem czy 14 + ewentualnie żyw. obrazków będzie estetycznie wyglądać. Tak z 16-18 jed. na polu bitwy bo wliczając Woga czyli dowódców będzie zasłaniało pole ze statystykami bohów jak ktoś będzie chciał zobaczyć.

I pytanie jak to ma wyglądać że rusza się jed. będąca na obrazku na środku ekranu i przed nią te co się będą ruszać za nią te co się ruszały czy od lewej do prawej ?

A jest / będzie możliwość edycji kolejki ? :slight_smile:

No cóż Majer, . Myślę że bedzie jak w Homm5 tzn. jednostki które będą się ruszały są po lewej a te które później to po prawej

Aby uniknąć problemów z wieloma podobnymi jednostkami, wystarczy dodać ich podświetlenie przy kliknięciu (najechaniu) na pasek.

No tak jest na początku, ale jak sobie zamienisz miejscami stworzenia to nie zmieni się kolejność ich ruchu - jak przed zamianą najpierw ruszało się górne a potem dolne, tak po zamianie najpierw ruszać się będzie dolne, a potem górne. Choć takie sytuację sa na tyle wyjątkowe, że ilość stworzeń istotnie powinna wystarczyć.

No to by usunęło wszystkie niejednoznaczności, ale jakoś nie jestem do końca przekonany, czy to najlepszy sposób. Jeszcze to przemyślę.

A w jaki sposób ta kolejka miałby być edytowana? Przesuwanie stworzeń, aby ich kolej następowała kiedy indziej? Nie zamierzam czegoś takiego dodawać, nie widzę sensu tego.

Jest właśnie tak.

Dokładnie to mamy 14 obrazków na stworzenia, 2 na dowódców, 6 na podstawowe maszyny oblężnicze, 1 na katapultę i ewentualnie dodatkowe na przywołane stworzenia, czyli razem 23 + na stworzenia, czyli w ekstremnalnych sytuacjach kolejka może mieć nawet ponad 30 pozycji. W takich sytuacjach dalszych chyba po prostu nie będę wypisywał… (maksymalnie zmieszczą się 23 pozycje).

Ja tego nie napisałem, tylko dikamilo

A jak by miała wyglądać zmiana kolejności w tym pasku w trakcie bitwy po rzuceniu np. haste lub naciśnięciu wait na danej jed. ?

Opcji jest kilka albo w tym pasku same się przesuną albo na sekundę znikną i się zaraz pojawią albo wyjdą z rzędu i się wsuną w odpowiednie miejsce. Ja tak to widzę a jak będzie ?

Kombinuj z przesuwaniem, to dopiero będzie niezły bajer :wink:
Nie jestem może zwolennikiem nadmiernej komplikacji, ale chyba algorytm odpowiadający za przemieszczanie obrazków jest do ogarnięcia?

Majer: jesli bylby to pasek pojawiajacy sie na zadanie (a takie byly plany), nie zas bedacy ciagle na widoku, to nie widze najmniejszego problemu z przemieszczaniem sie jednostek.

Ten pasek nie jest w obecnej wersji cały czas widoczny - widać go tylko wtedy, gdy wciścnięty jest klawisz ‘c’. Zaś zmiana pozycji jednostek na tym pasku wygląda tak, że na chwilkę on znika a potem pojawia się uaktualniony. Na razie mam pilniejsze sprawy niż graficzne wodotryski (obecnie robię księgę zaklęć).

Pasek prezentuje się super .A mógłbyś zrobić tak że jak klikniemy" V "To pasek na czas tej bitwy będzie cały czas widoczny

Tak, możnaby to zrobić bez większych problemów.

To mogłoby się przydać na większe walki bo trocho głupio klikać cały czas C
I przydałyby się większe i lepsze ramki bo np. jak gramy brązowym graczem obwódki prawie nie widać.Mogły by być takie ???
img218.imageshack.us/img218/7336/beztytuuug6.png
Bardzo ładnie wyglądają
img229.imageshack.us/img229/2443/beztytuunn4.png

Wiem, że temat trochę przedawniony, ale… :stuck_out_tongue:

Miłoby było, aby najechanie lub kliknięcie na portret jednostki na pasku działał tak samo jak najechanie lub kliknięcie na odpowiadającą mu jednoskie. Np. przy najechaniu na portret jednostki podświetliłby się i on, i jednostka. Przydałoby się na sytuacje gdy walczy się z jednostkami neutralnymi, bo skąd mam niby wiedzieć patrząc na pasek, który z 5 identycznych krasnali będzie miał następny ruch…