Miasta przygotowane przez inne załogi

Lizard Town

Polemizowałbym odnośnie słowa “przygotowane”.

to był przykład. podczas krótkiego szukania znalażłem to. można w tym temacie dodać inne miasta zewnętrznych ekip, a dla tow i tow dragon należy decyzja czy je dodać czy nie

A to nie był jakiś dowcip na prima-aprilis? Ja przynajmniej tak to odbieram.

Nawet najgorszemu wrogowi grającemu w Warcrafta nie życzyłbym takiej frakcji :wink:

napewno są gdzieś lepsze frakcje…
War, naprawdę uważasz że te jaszczury są takie złe?

Są:

Wersja by google translate I oryginalna, rosyjska

Ktoś obdarzony mową naszych wschodnich braci mógłby spróbować się jakoś porozumieć z nimi. Dodanie nowego miasta na pewno wyszłoby na dobre VCMI i postrzeganiu tego projektu na arenie fanów H3 :wink:

P.S. Witam wszystkich. Gratuluję świetnego projektu i dużych osiągnięć.

Czy chciałbyś grac zamkiem w którym każda jednostka jest taka sama.Czy w Cytadeli wolałbyś Gorgonę,Hydrę czy Wywernę , lub laszczuroludzia maga, jaszczuroudzia giganta i co się jeszcze da wymyślić.

pasują do wioski z M&M8 :mrgreen:

Polemizowałbym też odnośnie jakości wykonania. Co jak co ale Bastion czy miasta z HoTA wyglądają profesjonalnie… a to to totalna amatorszczyzna.

to był tylko przykład…
ogólnie założyłem ten temat by dawać przykłady, lepsze lub gorsze

Przykłady… są ich tuziny, może nawet setki. Tylko co po nich?

Choć w sumie… zabawnie by było zobaczyć szerszą listę projektów. Ciekawe, jak bardzo porażająca byłaby jej długość. :wink:

Już od dobrych kilku lat hordy fanów bawią się w tworzenie nowych miast. I - póki co - nikt nie udostępnił jakichś w miarę kompletnych owoców swojej pracy, choćby samego zestawu grafik. Gdy nawet takowe już ponoć są gotowe, to twórcy i tak koniecznie chcą je dodać do gry zanim cokolwiek wypuszczą ze swych rąk.
Niestety, dodanie nowego miasta wydaje się być bardzo trudne, WoG Team od dawna się z tym zmaga, bez wiadomych mi sukcesów. Zespołowi od Hoty ponoć się udało, ale chyba nie do końca, skoro już niby od kilku miesięcy wszystko jest nieomal dopięte na ostatni guzik, a wyjść w żaden sposób nie może.

Panowie, ale gdybyście ogłosili na HC, że jeśli dostaniecie przygotowany zestaw grafik to dołączycie miasto do VCMI, to jakiś kompletny i ciekawy projekt by się znalazł.

Nie mówię, że trzeba to już ogłaszać - jak będziecie gotowi, znudzeni bezczynnością i będziecie chcieli zwrócić wiele par oczu osób ze społeczności HC na Wasz projekt. Ale, pewnie to oczywistość i od dawna nosicie się z takim zamiarem. :unamused:

@uleslaw:

Już coś takeigo raz napisałem (bardzo podobnego), i w tym temacie wypowiedzi były bardzo powściągliwe :
heroescommunity.com/viewthread.p … genumber=1

heroescommunity.com/viewthread.p … enumber=37

Ta wypowiedź jest bardziej optymistyczna jednak moim zdaniem większość osób nie chce , lub nie jest w stanie zauważyć zalet vcmi, (jak chociażby fakt, że dodanie miast czy innych rzeczy jest o wiele prostsze w vcmi)…

Wiem, wiem, widziałem te tematy. Dlatego sądzę, że coś mogłoby ruszyć, gdyby to twórcy VCMI zadbali ciut bardziej o PR :wink:

BTW, forum.df2.ru/index.php?showtopic=7188&st=120 ten temat, o ile translate.google nie kłamie, sugeruje, że i Rosjanie próbowali zrobić coś na kształt VCMI i sami myśleli o idei OpenHeroes, chyba nawet zanim zaczęli tworzyć HoTA (jeden z twórców HoTA się tam wypowiadał, a temat nie jest w dziale HoTA).
sourceforge.net/project/showfile … _id=209045 - tutaj nawet przygotowali coś do ściągnięcia, ale osobiście nie udało mi się tego pobrać.
Jeśli ktoś włada rosyjskim, mógłby rzucić okiem na te tematy.

Update: Tutaj jest coś większego do ściągniecia: launchpad.net/openhomm/1.0/previ … 32.tar.bz2

Nie mam zainstalowanego Heroesa aktualnie i nie mam płyt pod ręką - mógłby ktoś sprawdzić cóż to jest? Ten link pojawił się stosunkowo niedawno. Może, jeśli stworzyli już coś ciekawego, to byliby chętni dołączyć się do VCMI-teamu? :unamused:

PR za nas niczego nie zrobi. Twórcy na razie wolą dbać o poprawienie błędów i nowe ficzery. Bez tego nic nie ruszy.
Z promocję wolę zaczekać, aż VCMI będzie bardziej grywalne, zwłaszcza że obecnie i tak tempo wykrywanie błędów jest większe od naszych mocy przerobowych :wink:

Ha, konkurenci.
Odnośnie dołączania do nas, to już tę kwestię poruszano w rosyjskim wątku, który podlinkowałeś i twórcy nieodmiennie twierdzili, że z naszym kodem nie chcą mieć nic wspólnego, bo jest *ужасный *(paskudny) i różne takie. Wolą napisać własny, ładny, z użyciem biblioteki Qt (a u nas twierdzono, że opengl jest nie dość przenośny…). Od zera.
No i nie zamierzają implementować WoG-a (czy jego elementów), a jedyne czysty SoD.

Cóż, może ich kod jest ładniejszy (choć można dyskutować…), ale za to naszego jest много. Ich projekt jest gdzieś na poziomie zaawansowania VCMI 0.2 - a nawet wyraźnie mniej. Nie tylko rozwój idzie im wolniej niż VCMI w owym czasie, ale mają wyraźną tendencję spadkową.
Mam przeświadczenie, że za pół roku twórcom się znudzi. Jak nie - życzę im powodzenia w nadrabianiu dwuletniego opóźnienia, jakie mają względem nas. Nawet jeśli wydaje mi się to zbędnym wynajdywaniem koła na nowo. Ich czas, ich wola…

Oba projekty są otwarte, tak więc mogą na siebie wpłynąć jedynie korzystne.

wprawdzie wasza praca jest świetna i wgl, ale z jednym z Rosjanami muszę się zgodzić: dużo lepiej by było gdyby WOG był opcjonalną modyfikacją a nie wymogiem odpalenia VCMI

Takie są plany na przyszłość ogólnie. WoGa traktujemy specjalnie, bo jest bogatszy od SoD, ale jego ficzery staramy się robić jako opcjonalne (np. doświadczenie jednostek, dowódcy). Myślę, że wyzbycie się WoGa z zależności powinno być jednym z ważniejszych celów rozwijania systemu modów – ale to akurat nie moja działka.

a jak właściwie wyłączyć dowódców bo prawdę mówiąc trochę mnie irytuje ich wygląd i animacje

Musisz wyedytować plik config/defaultMods.json — wartość dla modułu COMMANDERS ustaw na false.

A ja mam pytanie…
Czy istnieją jakieś szanse na pozyskanie Bastionu (tego egipskiego) i zrobienie odpowiedniego moda gotowego do instalacji? Miasto było chyba już prawie gotowe z tego co kojarzę więc chyba problemem jest tylko udostępnienie przez twórców grafik i opisów (i tłumaczenie)?

Przy okazji jesli komuś bardzo się nudzi mam w głowie parę pomysłów na miasta, ale jako, że na grafice się nie znam tylko szkice na papierze i opisy mógłbym robić(artystą nie jestem, ale najgorzej chyba tez nie rysuję). Może chęć współpracy kogoś zachęci mnie do założenia tu konta by umozliwić kontakt ze mną bo póki co nie miałem motywacji :stuck_out_tongue: