Artefakty dla jednostek

Cóż, naszła mnie taka myśl - WoG wprowadził artefakty dla jednostek, a dokładnie aż jeden - sztandar wodza. I wpadł mi do głowy pomysł, aby wraz z VCMI nieco rozwinąć tą funkcję i umożliwić jednostkom kożystanie z wszystkich artefaktów. Nie jestem pewny, czy to da się zrobić WoG-iem i zdaję sobie sprawę, że to tylko feature i teraz są dużo ważniejsze sprawy, ale jeżeli pomysł się przyjmie, zobowiązuję się sam wykonać rozpiskę dla wszystkich artów (bo chyba logiczne, że nie mogą dawać takich samych bonusów, jak dla bohatera).

Ten pomysł wydaje mi się co najmniej dziwny. Nie wszystkie artefakty (kapelusz admirała?) da się sensownie przekonwertować tak, aby używały ich jednostki.

Ogólnie jednak przydałoby się pewne wsparcie dla artefaktów noszonych przez jednostki, choćby żeby interfejs był bardziej intuicyjny, niż w tej chwili. Najlepiej menu, które pozwala swobodnie przekazywać artefakty z i do oddziału oraz przejrzyste wyświetlenie i wybór bonusów.
Najważniejsze jednak, aby opcja wybrana na sztandarze nie ustawiała się na domyślną w przypadkowych momentach.

Oczywiście wszystko to za rok wraz z obsługą WoGa, ale już teraz możemy to zaplanować i ew. przygotować grafiki.

Może być +1 morale.Pomysł jet dobry bo można będzie wykorzystać te artefakty które są dla Herosa za słabe ,a mamy jego lepszy odpowiednik

EDIT: Dobre było by danie Harpii zdolności “Zbieracz Błyskotek” ,która kradła by artefakty jednostce gdy zginie

Jak już to tych artów powinno być pare a nie tak dużo jak dla boha bo będzie się można w tym zagubić i że dana jed. może mieć np. max 2-3 arty bo tak zapewne wszyscy by w jedną najsilniejszą jednostke pakowały wszystko i byłaby ona “niepokonana” arty typowo nieużyteczne dla boha np. statuetka co zwieksza sokoli wzork o 15% chyba czy też emblemant dyplomaty kilka takich artów się znajdzie. Lecz czy warto komplikować sprawe ?

Wiesz, zawsze można coś wymyśleć. Potwierdzam, że 2 arty (może 3) to maks. I ten pomysł narodził mi się w głowie, kiedy przypomniałem sobie duże mapy i ilość zbędnych artefaktów w sakwie bohatera.

Jedynie nie pasują mi składane artefakty.Niedługo napisze listę z bonusami

Fakt - składane byłoby trudno zrobić, zresztą kto dawałby takie coś jednostce (zwłaszcza przy założeniu 2-3 arty na jedną). Poza tym jeszcze nie pasują surowcowe i fragmenty statuy legionów, resztę się jakoś przemyci.

statuetek legionu?
może dana stworzeniu odp poziomu daje jego darmowy przychód raz na 9 dni?
7lv-1u
6lv-1u
5lv-2u
4lv-3u
3lv-4u
2lv-7u
1lv-17u

u to unit jednostka, a żeby działało musi mieć jednostka poziom zgodny z daną częścią statuetki legionów

Według mnie to trochę naciągane.Artefakty powinny jednak dawać bonusy jednostkom w czasie walki

Jak dla mnie artefakty powinny byc dopasowane do jednostki. Miecz dla Krzyzowcow, Luki dla Elfow itp. Bo logicznie rzecz biorac co by zrobil mag z kusza? :question: