Inne gry

Witam.
Słyszałem że kiedyś zrobiliście SI do jednej gry.
Czy mielibyście ochotę zrobić po VCMI SI do jakieś gry?
Bo jest taka super gierka
Original War.
Niestety nie ma trybu skimrish a kampania, choć ciekawa, to tylko stek skryptów.
Więc sie chciałem zapytać czy jest możliwe [przez was] SI?
Choćby aby se pograć dłużej niż kampania pzewiduje
Bo jak usłyszałem inf. o was to właśnie mam taką cichą nadzieję

Stronki
Język skryptów
wiki.owsupport.com/index.php?tit … _Syntax/pl

Nie oficjalne patch i cały inny nieoficjalny support
owsupport.com/
Fanowska
original-war.net/index.php?act=articles&id=18SAIL

Napisać AI? Moja pierwsza myśl - nigdy więcej! :stuck_out_tongue:
Zresztą przypuszczam, że jakbyś zobaczył tamto SI, któreśmy napisali, to zwątpiłbyś w nasz geniusz. :wink:

Niestety, na napisanie przez nas AI do jakichkolwiek innych projektów raczej nie ma szans. I bez tego brakuje nam czasu na VCMI. Napisanie w miarę przyzwoitej inteligencji jest zadaniem pracochłonnym, trudniejszym niż mogłoby się wydawać.
Przykro mi, ale twoją nadzieję chyba obróciłem w niwecz :frowning:

A moja to mniej więcej “Ile by mi musieli za to zapłacić…”. Jest tak jak pisze Tow - zrobienie dobrego SI nie jest proste, a VCMI pochłania całą naszą ochotę na robienie darmowych projektów. Co najwyżej możemy komuś dać kilka dobrych rad w stylu “czasem głupie SI jest lepsze od bardzo sprytnego”.

Jak wygram w totka mogę się do was zgłosić?
Bo jakoś w przypływie euforii zapomniałem o czymś takim.
A serio od dawna myślałem nad tym ile może kosztować napisanie SI.
Czasem marzenie jest warte świeczki.
Bo w końcu marzenie powinno być niemożliwe czy choć cieżkie do spełnienia.
“moje zyczenia sa piękne jak marzenia lecz moje marzenia sa nie do spełnienia.”

Wracjąc do projektu, rozumie że będzie Wam ciężko sensownie “naprawić” SI HoMM3.
Bo to oprócz miast, jednostek i modyfikacji jest najpiękniejsze w VCMI.
Czyli wszytko xD

ps. Ze skryptów kupy, ciężko by było sklecić pseudo SI?
Bo gierka sama w sobie była miodna, lecz gdy się odkryło że kampania to odpowiednie polecenia w kolejności doprawione sosem a’la ''wolności"
Bo jednostki to mieli być bohaterowie, ale żeby kampania działa dostawałeś jednostki podobne tyle też co bez lvl i odpowieniego głosu.
Swojo drogą fajnie było przejśc gre z innymi postaciami na najgorszych odznaczenia

Zwłaszcza, gdy większość sprytu polega na większej ogólności algorytmów.
Universal Mod Support to chyba wciąż jedna z najbardziej karkołomnych w skutkach idei, jakim uległem. :stuck_out_tongue:

To zależy jakie możliwości mają te skrypty.

Zasadniczo potrzebne są trzy rzeczy, żeby się dało w miarę “normalnie” dodać AI:

  • Skrypty muszą na bieżąco otrzymywać informacje o wydarzeniach w grze (typu “nasza jednostka zraniona”, “wróg w polu widzenia”, itd.), żeby móc na nie reagować
  • Skrypty muszą mieć dostęp do szeregu informacji o parametrach rozgrywki, żeby wiedzieć jak reagować na wydarzenia (ile mamy surowców, jaki jest układ terenu, gdzie jest wróg, …)
  • Skrypty muszą mieć możliwość sterowania akcjami komputerowego gracza
  • Język skryptów musi być w miarę kompletny, by AI mogło te wszystkie dane przetwarzać i stosownie reagować

W zależności od tego, czy i w jakim stopniu te wymogi są spełnione, możliwa będzie (albo i nie) implementacja lepszej lub gorszej AI.
Niestety nie znam gry, ani nie mam głowy, by poznawać.