Tak jak w 4, 5 i nietylko

Bohater powinien czarować i wspomagać jednostki a nie walczyć, to urok HOMM.A im później tym bardziej się angażował.W I i II siedział sobie wygodnie w namiocie, w III już na koniu a IV chyba mu się znudziło i wziął sprawy w swoje ręce

Walczący bohater to pomysł do map typu RPG.
Jest wiele takich map, a psują je właśnie jednostki walczące zamiast bohatera.

Np. Kampania Woga Czas P-R-Z-Y-G-O-D-Y : :question:
No i przydało by się rzucanie zaklęć z księgi zaklęć niektórych jednostek np. ogrzy mag rzuca: żądze krwi ,kamienną skórę,kontratak i tarcze ,mag rzucałby wszystkie zaklęcia 1 poziomu a arcymag wszystkie 1 i 2 poziomu

Kulex masz racje lecz Heroes to strategia turowa z elementami RPG a nie RPG z elementami strategi i to jest najwazniejsze w tym przypadku RPG to cala seria MM. Bo trochę to glupio wyglada ze jeden bohater pokonuje np. 100 smoków takich Heroesów to w mitologii nie wymyslili a co dopiero w H3

A jak bohater walczy z innym bohaterem?
To by było głupie, jak zamiast ich walczyły by ich jednostki.
WOG team wprowadził RPG do Heroesa i trzeba to ulepszyć.

Ale co za dużo to niezdrowo.Dowódcy są w Wogu i to wystarczająca rola herosów.

Ale nawet w IV Herosi niebyli tak silni jak ty opisujesz

Dobry by był jeszcze pomysł z IV czyli klasy w zależności od umiejętności

Nie wiem po co wypisujesz propozycje, które z oczywistych względów (Brak grafików w załodze) nie da się zrobić. Warto się zastanowić nad rzeczami, które są w miarę łatwe do zrobienia i graficznie i programistycznie.

Fajnie jest nieraz pomarzyć, ale czasami trzeba zejść na ziemie.

Pozdrawiam

Czasami trzeba pomarzyć, bo bez marzeń nie można żyć :wink: :wink:
A wracając na ziemie to nie wszystkie pomysły wymagają grafik.Np. ta zmiana klas w zależności od umiejętności drugorzędnych

Grupa VCMI zrobi najpierw testowe grafiki, potem ci, którzy stworzą mody, stworzą nowe grafiki.

Ale i teraz przydał by się nowy grafik

A czy nie wygląda głupio sytuacja, w której barbarzyńca z potężnymi, magicznymi artefaktami i jednym chłopem przegrywa z trzema chłopami?

Co do walczącego bohatera - dyskusja i tak czysto akademicka ze względu na brak grafik. A i oprócz grafik trzeba by sporo mechaniki do tego wymyślić. Wątpię, by ktoś się tego podjął. Na pewno nie my.
Jeśli jednak by się coś takiego pojawiło (w co nie wierzę, ale mniejsza), to skłonny bym był dodać wsparcie ze strony silnika. Jakieś zainteresowanie tę możliwością istnieje, więc jedna opcja więcej nikomu by nie zaszkodziła. Choć faktycznie rolę walczącego bohatera w znacznym stopniu pełni WoG-owy dowódca i miłośnikom udziału bohatera w walce musi to obecnie wystarczyć.

O nie.
Jeśli idzie o nowe możliwości (nieobecne w H3:WoG), to najpierw musimy mieć grafiki i koncept, a dopiero potem będziemy coś takiego dodawać.

Ja mam pomysł
img384.imageshack.us/img384/7822/screen02nov171423ll7.jpg
img384.imageshack.us/img384/screen02nov171423ll7.jpg/1/w806.png
Mianowicie chodzi mi o to żeby nad celem była pokazywana ilość ofiar oraz czy nastąpi kontratakt.

Całkiem niezły pomysł. Tylko troszkę ładniejszą grafikę trzebaby dobrać, i by było. Możnaby tez np. dodać ile przypuszczalnie stworzeń zginie w wyniku kontrataku :). Jak będę miał troche czasu i nic pilniejszego, to dodam.

Grafika to tak tylko dla pokazania.Najlepsza byłaby pól-przezroczystka ramka i jej wypełnienie. A pomysł z HOMM V

I w łep bierze nam cały skill gracza w grze. Ktoś kto długo gra w H3 sam mniej więcej oblicza straty a i w wsamym Heroesie jest opcja że na dole w komunikatach przed zaatakowaniem pokazuje nam DMG jakie nasza jednostka zada uwzględniajac czary i skille gracza. No i w łatwy sposób można obliczyć ilość jed. które zginą.

Gra ma być zabawą a nie nauką liczenia.To okienko zawsze może coś komuś pomóc

Niektórzy gry traktują jak liczenie, niektórzy jak zabawę. Wszystkich nie zadowolimy, ale chyba większość się zgodzi, że dobry gracz to taki, który wykorzystuje dobre strategie, a nie taki, który szybko wykonuje proste działania arytmetyczne. Poza tym zawsze można dodać opcję blokującą takie podpowiedzi.

Nie no ok jestem za bo tabelka pomocna. Dobry gracz i tak wygra walke. Chciałem przez tego posta wyżej powiedzieć tylko że do tej pory lepsi gracze wszystko mieli w głowie a nowi uczyli się tego po malutku co sprawiało że jednak Heroes ma też uczyć i pokazuje to wage gry że nie jest to tylko np. bezmyślna strzelanka w którą może dobrze grać ktoś kto perfekcyjnie operuje myszką, lecz gra wymagająca od gracza myślenia innymi słowy gra,zabawa,relaks dla ludzi powyżej 7-10 roku życia. I chciałbym żeby zmiany VCMI trafiły bardziej do fanów i starych wyjadaczy serii niż sprostowanie całej gry do minimum gdzie wszystko jest na tacy. Może nie dosłownie ale mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi.

Wszystko tu było na tacy gdyby program pokazywał nam co najlepiej pokazywać.Równie dobrze można powiedzieć Majer, że pasek surowców też jest ułatwieniem i dobry gracz potrafi policzyć ile złota zyska co turę :laughing:

To gra strategiczna, a nie matematyczna (sic). Chcę w niej podejmować decyzje, a nie godzinami przeliczać obrażenia zadawane przez jednostki. Po to przecież zostały wymyślone komputery - maszyny, które wykonują obliczenia :wink: