Lista propozycji

Na forum pojawiło się już bardzo wiele różnych pomysłów - lepszych i gorszych - dotyczących funkcjonalności VCMI. Jest tego sporo, także ciężko ogarnąć je wszystkie.
Tow, zapewne masz jakaś listę czy plan rzeczy, które zamierzasz zaimplementować. Mógłbyś ją przedstawić? Ułatwiłoby to składanie nowych propozycji i szukanie luk w już istniejących.

Wstyd się przyznać, ale nie mam. Planem rzeczy do zaimplementowania są na razie funkcjonalności Heroesa.
Jeżeli jakaś propozycja jest dość prosta i sensowna do implementacji na obecnympoziomie, to robię ją od ręki. Jeżeli wymaga jakichś rozszerzeń w silniku - staram się pisać silnik tak, żeby to nie było problemem.
Ale przytłaczająca większość propozycji to sprawy, które powinny być do zrobienia skryptami VCMI. I w sumie festiwal realizacji propozycji się rozpocznie wtedy, gdy się za ten silnik skryptowania wezmę.

Wiadomo pierwszą sprawą jest działający już w pełni lub prawie w pełni H3. Potem można myśleć nad ulepszeniami. Ja sam osobiście pomysłów dużo nie mam narazie. Nie przychodzi mi nic do głowy ale zawszę służę radą i moją opinią.