Błędy w VCMI 0.7

To co znalazłem nie wiem czy jest już na angielskim:

  1. Nie można zaatakować jeśli nie ma się włączonego “cienia kursora”.

  2. Można kupić księgę czarów mimo posiadania takowej

  3. W ekwipunku znajdują się 4 księgi z tego 3 w miejscu dla machin wojennych, przez co chyba nie da się kupić owych

Okienko z informacjami z bitwy ( to jak się ona skończy) jest źle dopasowane do 1024x768
Pasek bitwy jest też niewidoczny(widać tylko ramki) przy 1024x768

  1. Dzielenie jednostek (normalnie i przez shift+klik) powoduje crash i wyrzuca do systemu.
  2. Można rzucić tylko jedno zaklęcie raz na całą bitwę (no może po za magiczną strzałą).

Dziwna sprawa. W wersji wypuszczonej faktycznie ten błąd występuje, nie występował jednak ani w ówczesnej wersji debug, ani w obecnych releasowych. Wygląda na to, że się to gdzies po drodze przypadkiem naprawiło. Możliwy jest związek z naprawą raportowanego w angielskim dziale crasha w tawernach.

A masz dość many?

Oba potwierdzam.

Poprawione, było zgłoszone w angielskiej części forum.

Nie obserwuję takiego błędu… chyba, że pisząc o posiadaniu uwzględniasz te błędnie umieszczone w slotach machin wojennych księgi.

Nie chodziło mi że bohater posiadał już swoją księgę, a i tak żeby odwiedzić gildię magów trzeba było ją kupić.

Bohater rzuca tyle czarów ile chce ( a nie raz na turę).
Gdy gryfy rozwaliły mi całe wojsko o dziwo bitwa toczy się dalej a ja steruje balistą .Gdy gryf podchodzi do niej a ja chce wykona atak zgadnijcie :stuck_out_tongue: CRASH

Poprawione, dzięki za zgłoszenie. Pozostałymi zajmiemy się później.

Błędy znalezione przeze mnie(jeśli były lub są oczywiste to przepraszam):
-Jeżeli gracz najpierw wybuduje stocznie, a potem kuźnie, nie będzie mógł zakupić machin oblężniczych.
-Następuje crash przy włączeniu map, których celem jest oflagowanie siedlisk lub kopalni. Z jakiegoś powodu zamiast wrogów mamy sojuszników.
-Źle ustawione heksy (w trakcie walki) u nomadów (zamiast na obydwu jednostka stoi na tylnym)
-Drobny Bug graficzny, kursor się nie zmienia.
img9.imageshack.us/img9/5715/bugq.th.jpg
-Miałem problem z machinami. Raz sterowałem wozem z amunicją, a drugi raz namiotem medyka. Przy próbie ataku którymś z nich następuje crash.

Błędy dotyczące bitew były już raportowane (chyba nawet wszystkie naprawiłem).