Spolszczenie

Czy ma ktoś może spolszczenie do Heroes III: Complete? Bede wdzieczny albo za linka, albo na maila [email protected].

To forum na temat VCMI, a nie ogólnie o Heroes 3.

skoro już powstał taki temat to zadam pytanie

(chodzi o to żeby były takie “słowniczki” wszystkich tekstów z VCMI + opis kodowania znaków, oraz żeby można było wybrać którego się używa)

PS: kodowanie znaków jest tu ważne bo ludzi denerwują żuki z polskich (czeskich, rosyjskich, etc.) map w niespolszczonym WoG-u

“Słowniczki” wszystkich tekstów w sumie istnieją już (wkodowaliśmy tylko kilka mniej znaczących tekstów, chyba tylko komunikaty diagnostyczne). Gorzej z kodowaniem - Wydaje mi się, że najlepsze co możemy zrobić to korzystać z 16-bitowego kodowania znaków, ale niedefiniowalnego zewnętrznie - w sumie i tak to nie powinien być wtedy duży problem.

Wsparcie dla różnych wersji językowych “na raz” raczej nie będzie zaimplementowane przed podstawowym wsparciem dla modów - ale przed wersją finalną może się już pojawić.

Z tymi żukami to problem będzie na pewno, bo w mapach sa IIRC tylko teksty na ośmiobitowych znakach. Ładna zmiana na szerokie znaki będzie co najmniej ciężka - ale w swoim czasie (na pewno nieprędko) teżo tym pomyślimy.

Mam pytanie odnośnie Spolszczenia.
Jeszcze tej gry nie pobrałem .
Czy ona wogle będzie po polsku ?
Jestem nowy na forum i gdzie mógłbym poczytać o VCMI Po polsku . :arrow_right: :neutral_face:

Praktycznie tylko przeglądając niniejsze forum.
Ogólne informacje o projekcie zawarliśmy w manifeście:
[forum.vcmi.eu/t/witamy-na-forum-informacje-o-projekcie-vcmi/32/1)

Odnośnie wersji językowej - odpisałem w wątku obok.

A tam to już byłem .
A będzie to po polsku?
:question:

Co będzie po polsku? VCMI? Odpisałem był już przecież na to pytanie w wątku obok, co zaznaczyłem 2 posty wyżej.

Tak wiem niema własnej wersji językowej.
Jakiego masz woga taki masz język.

Wtedy napisałem to jeszcze ras ponieważ się zamyśliłem i nie myślałem co pisałem . :blush:

Ale niestety jak masz polskiego woga to program źle odczytuje polskie znaki

A to a propos czego?
[pomijając fakt, że ostatnia wypowiedź była w tym wątku 3 tygodnie wcześniej]