Błędy w VCMI 0.64

[size=150]Bohater bez armii .[/size]

Kupuje herosa w karczmie i przekazuje gargulce drugiemu herosowi .Gdy atakuje wroga z tym herosem bez jednostek to automatycznie przegrywam

img261.imageshack.us/img261/9010/90118373fk0.png
img261.imageshack.us/img261/90118373fk0.png/1/w803.png

img66.imageshack.us/img66/8034/72828655xm6.png
img66.imageshack.us/img66/72828655xm6.png/1/w799.png

Ja zauważyłem, że jak się rzuca magiczną strzałę to jest crash.

I znów żywiołaki Wody
Chciałem zaatakować ale przez przypadek włączyło się czekaj. Animacja tych żywiołaków przestała się poruszać a gdy jest znowu kolejka zywiołaka i próbuje zaatakować to VCMI się zawiesza
img381.imageshack.us/img381/2630/vcmi06rp1.jpg
img381.imageshack.us/img381/vcmi06rp1.jpg/1/w803.png

Ja też. prawdopodobnie bug animacji??

EDIT: błąd dwupikselowy w menu opcji bitwy: trzecia opcja po lewej ma niepasującego checkboxa (przesunięty wzgl. tła)

Magiczną strzałę już załatałem. Ale poprawka będzie chyba dopiero w 0.7. Po prostu 0.64 dalej będzie bez działających czarów. Reszcie jesszcze się przyjrzę.

Witam,
dzisiaj postanowiłem, że także będę testować VCMI i w miarę możliwości znajdować jeśli takowe będą błędy. No i przed chwilą prócz błędu z magiczną strzałą znalazłem coś takiego:
images39.fotosik.pl/29/fbc3d82d4b8a3da6m.jpg
Kiedy chcę rozdzielać armię to nie mogę wkleić do istniejącej już grupy gnoli. Kiedy zaś rozdzieliłem to nie dość, ze zamienili się w pikinierów to jeszcze przeniosło wszystkie a w poprzedniej armii zostały na minusie.
Pozdrawiam.

EDIT: Właśnie zauważyłem, że na mapie “Arka Noego” ( nie wiem jak będzie z resztą ale w tej dzieje się to za każdym razem) po kliknięciu na koniec tury wszystko pada. Tura się zawiesza tylko wtedy gdy rozdzielam jednostki i jeden z bohaterów nie ma w ogóle armii.
Dodam jeszcze, że dość często nazwy budynków w ratuszu są pomieszane np. pod koszarami pisze stocznia. Dodam jeszcze, że w fortecy nie działają takie budynki jak Ściana Wiedzy i Sprzedawca Artefaktów (gdy kliknę na któryś z nich to pokazuje się taki komunikat: “This building isn’t handled…”)
Mam nadzieję, że te uwagi będą pomocne.

miker, witamy i dziękujemy za informacje :slight_smile:

krystian1995, dzięki za raport, ten pierwszy błąd udaje mi się czasami odtworzyć, ale w nieco inny sposób (armia znika przy zamianie bohaterów).
Możliwe, że jest to powiązane z błędem z rozdzielaniem mikera. Przyjrzę się jeszcze tym garnizonom.

Bohater bez armii jest sytuacją na tyle patologiczną, że wysypywał VCMI. Ten błąd już poprawiłem.

Ten problem chyba nie występuje w angielskiej wersji (ale też się przyjrzymy w wolnej chwili)

To nie błąd, to brak “ficzera”. Budynki specjalne i stocznie nie są jeszcze zrobione.

W karczmie można rekrutować bohaterów kampani np.Mutare Drake.Jej wojska to jednostki z Zamku a nie Podziemi

  1. W księdze zaklęć migają mi obramówki paska szybkości

img296.imageshack.us/img296/4475/screen05nov161005nj8.jpg
img296.imageshack.us/img296/screen05nov161005nj8.jpg/1/w799.png

Heroes jak czaruje animacja czarującego bohatera się zapętla aż do końca czaru ( właściwie to jak wywali mnie do systemu przez magiczną strzałę :mrgreen: )

  1. Jednostka 1 heksowa(krasnolud) wchodzi na jednostke 2 heksową ( nomad)

img73.imageshack.us/img73/5681/screen01az4.jpg
img73.imageshack.us/img73/screen01az4.jpg/1/w1280.png

  1. Kontratakt występuje w tym samym czasie co atak

Bo nomad to jednostka łże - dwuhexowa, zapomnieliśmy widać zrobić jeden warunek w odpowiednim miejscu (większość jednostek dwuhexowych jest identyfikowana przez informacje z crtraits.txt, ale niektórych tam brakuje).

Chyba jest minimalna przerwa? No cóż, pewnie rzeczywiście za mała, ale mechanika bitew ciągle podlega drobny zmianom. Załatanie pewnych błędów za wcześnie czasem powoduje, że trzeba je łatać ponownie, gdyż łatanie większego błędu / dodanie brakującej funkcjonalności odtwarza błąd. To więc pewnie poczeka na lepsze czasy, jak bitwom będzie brakowało tylko detali graficznych. To samo dotyczy błędu 3, nie wiem jak 2 - muszę sie przyjrzeć.

  1. Pod krasnalami pokazywana jest ilość gremlinów a pod gremilnami krasnalów

img50.imageshack.us/img50/1863/screen03gc4.jpg
img50.imageshack.us/img50/screen03gc4.jpg/1/w806.png

Detal graficzny, chyba nikomu nie chce sie teraz dodawać przesuwania tego, jeśli w sąsiedztwie jest jakaś inna jednostka…