A może appka dla Windows Phone?

Witam!

Ostatnio kupiłem tablet z Andkiem i odkryłem VCMI - świetny pomysł.

Natomiast jestem ciekaw, czy może planujecie wersję dla Windows Phone? Jako że posiadam telefon z tym systemem, to jestem ciekaw…O Blackberry już nawet nie pytam :wink:

Zdarza mi się czasem trochę programować…co prawda sam takiej appki dla Windowsa nie napisałbym sam, natomiast jeśli macie to w planch i potrzebowalibyście pomocy to sądzę, że mógłbym się wam przydac.

Windows Phone 7 raczej odpada chyba, że ktoś będzie na tyle szalony żeby przepisać grę do C# + XNA.
Windows Phone 8 jest w zasięgu, więc jeżeli posiadasz odpowiedni telefon to powinno Ci się udać coś zdziałać. Jedynym problemem będzie z przepchnięciem tego przez sklep a nie wiem czy posiadacze WP8 doczekali się możliwości instalacji aplikacji spoza sklepu. Dobrym punktem wyjścia będzie port Androidowy gdzie autor rozwiązał kwestie innych ścieżek dostępu i niektórych API.

BTW czy w WP10 nie mają już wejść tzw. Universal Apps, co pozwoli na tą samą implementację gry na PC tablecie i telefonie? Ogólnie to czekam na fajne zastosowanie Cortany w VCMI xP.

Na win7 nikt już nie pisze appek.

Niby racja, ponoć marketplace WIndowsa jest bardziej restrykcyjny niż Google Play, choć myslę, że udałoby się.

Poczytałem o tych Universal Apps, fajna opcja - wreszcie Microsoft udostępnił odpowiednie narzędzia. Szkoda, ze trzeba czekac na Win10.