Wywiad ze mną

Portal ogranie.pl opublikował wywiad ze mną:
ogranie.pl/wywiady/heroes-3-reak … ektu-vcmi/

Polecam wszystkim zainteresowanym VCMI, opowiadam, jak projekt powstał i dokąd zmierza.

Dobrze się czytało, fajna “ciekawostka”.:slight_smile:

Zdziwilo mnie jedno stwierdzenie:

Skoro udalo sie zaimplementowac to przez pHomm’a w programie H3Metered o ktorym pisal TUTAJ to musi chyba byc znany algorytm, czy nie?

Algorytm nie jest znany. Zrobili jedynie automat, który wytestował każdy możliwy typ terenu na każdej z pozycji i zapisywał rozmieszczenie przeszkód do pliku. Jak otworzysz paczkę z edytorem, to jest tam 17MB plik obstacles.ini, w którym zapisali te kombinacje.
Nie wiemy jednak, jaką regułą są wygenerowane i jak by wyglądały na mapach o innych wymiarach, na innych typach terenu bądź przy innych dostępnych przeszkodach.

Link z 1 postu nie dziala :wink:

Ten link ma niecałe 2 lata ,zresztą ta strona prawdopodobnie juz nie istnieje

Portal najwidoczniej upadł, wywiad już nie jest dostępny. Cóż… Nie każda inicjatywa trwa tak niezłomnie jak projekt VCMI. :slight_smile:
Jeśli macie jakieś pytania, ja tu jestem i w miarę możności staram się służyć odpowiedzią.

W internecie nic nie ginie :wink:

Podejrzewam, że odpowiedzi na kilka pytań z wywiadu obecnie wyglądałyby inaczej. Fajnie byłoby mieć porównanie :).

Może nie jestem tak wiekowy jak ten projekt, ale może powtórzymy ten wywiad (w pewnej części) i wrzucę go u siebie? Prowadzę bloga o grach i niedawno pisałem o VCMI (a teraz piszę z uporem maniaka o HoMM 3 HD od Ubi).