Błędy w VCMI 0.63

Czasami nie mogę atakować jednostki
img523.imageshack.us/img523/1818/beztytuukx7.png
img523.imageshack.us/img523/beztytuukx7.png/1/w785.png

Atakuje Harpiami które nie chcą atakować .Nie można włączyć paska ale można księgę zaklęć.Mogę ruszać kursorem gdzie chce
img385.imageshack.us/img385/1135/beztytuula3.png
img385.imageshack.us/img385/beztytuula3.png/1/w800.png

Gdy zmienię szybkość animacji bitwy to po walce zawsze jest ona ustawiona na środkowym ustawieniu

Dwa błędy w jednej bitwie

I- Atakuje wampirami pegazy, one kontratakują i przemieszczają się do przodu.

II - To samo co z harpiami tylko że wampir

img521.imageshack.us/img521/3755/beztytuudw8.png
img521.imageshack.us/img521/beztytuudw8.png/1/w803.png

Pierwsze włączenie już bład ;p
Gdzie myszka?
img360.imageshack.us/my.php?imag … zkaye1.jpg
właśnie gdzie po ataku zjawami znikła i nie można zrobić żadnego działanie na polu bitwy.Błąd powtarza się raz na powiedzmy raz na trzy ataki gdy zaatakuje ale nie zabije pełnej ilości stworów moich ani jego.
Dzięki za nową wersje, a czary wniej miały działać?

Tak zauważyłem że każda nowa wersja ma jakiś błąd
Nowy błąd Elf jak podejdzie do wroga nie może atakować w wręcz
img215.imageshack.us/img215/6351/beztytuurp2.png
img215.imageshack.us/img215/6351/beztytuurp2.2e602f33c5.jpg

INTERFEJS

  • jeśli przy wyborze scenariusza wciśnie się przycisk “random map”, efekt jest taki sam, jak po wciśnięciu “show avalible scenarios” (czyli wyświetla zawartość katalogu maps).
  • przy wyborze mapy, w zakładce “show advanced options”, obok obrazków miast wyświetlają się strzałki nawet, gdy miasta nie można zmienić (wiem, już było)

BITWA

  • jeśli rozkaże się jednostce zaatakować z pozycji, która jest zajęta, animacja się rozpoczyna, wyświetla 1 klatkę i zacina. Nie można wtedy podjąć żadnych działań. Przy wciśnięciu klawisza “ucieczka” wyświetla się okno dialogowe, ale potwierdzenie nic nie zmienia - gra wraca do ekranu bieżącej bitwy. Wyświetlają się wszystkie animacje (np. flaga bohatera) za wyjątkiem tej właśnie “sparaliżowanej” jednostki.
    http://img517.imageshack.us/img517/3346/bitwacrash1si3.jpg
  • przy oddawaniu strzału we wroga, napis z liczebnością oddziału zmniejsza się jeszcze zanim doleci do niego strzała (również z poprzednich wersji)
    http://images47.fotosik.pl/16/8835d992aa850c1a.jpg
  • jeśli kliknie się drugi od góry heks (po lewej stronie), wyświetla się księga zaklęć. Dzieje się tak nawet, jeśli to pole jest poza zasięgiem jednostki.
    http://images24.fotosik.pl/281/f3b7313ebc5e2b2b.jpg
  • powyższy problem dotyczy też heksa w samym lewym, górnym rogu, ale nie zawsze - czasem otwiera księgę zaklęć, a czasem działa normalnie. Trudno ustalić, co jest warunkiem, ale zauważyłem, że:
  • dzieje się tak, gdy chcemy się tam ruszyć z 3-ciego pola od góry
  • podobnie, gdy ruszamy się z trzeciego pola od lewej. Jednak problem znika po kilku
    otwarciach i zamknięcia księgi, liczba “kliknięć” jest zmienna i zwiększa się o 1 z każdą kolejną rundą.
  • oprócz tego pole w lewym górnym rogu otwiera księgę zaklęć, jeśli klikniemy na nie, gdy jest poza naszym zasięgiem; dotyczy wszystkich jednostek, problem nie mija z czasem

MAPA PRZYGODY

  • Jeśli zaznaczony jest cel ruchu bohatera, a wybierze się inny, ścieżka znika zamiast zmienić kierunek; wymagane jest podwójne kliknięcie, co jest dość niewygodne.
  • Kilka błędów w pathfinderze; tutaj heros zatacza niepotrzebny objazd, zdarzyło mi się to tylko w takim ustawieniu (jeden kwadrat niżej niż czwarty kwadrat z lewej od aktywnej części obiektu, bohater ustawiony na skos w lewą-górną stron)
    http://images33.fotosik.pl/378/b5169b572da41648.jpg
  • kolejny błąd w pathfinderze, znany już chyba z poprzednich wersji; Obiektu nie można odwiedzić jadąc ukośnie
    http://images44.fotosik.pl/16/bf6765558b949994.jpg

INNE

  • podczas testów wariował mi notatnik :wink: Ale to chyba tylko zbieg okoliczności

Teraz inaczej atakuje się jednostki i bywa to nieco bardziej problematyczne - musisz poruszać kursorem w okolicach obwódki pola, na któym znajdzuje się stworzenie. Atakowanie możliwe jest tylko, gdy pokaże się odpowiedni kursor z mieczykiem (te uwagi nie dotyczą strzelania). Czy w ogóle nie da się czasem uzyskać odpowiedniego kursora?

A jak dokładnie odtworzyć błąd? Jak już nieraz pisałem, takie zgłoszenia mówią mi dość niewiele. Nie wiem, kiedy to naprawię.

To akurat jest znany błąd, umiejętności jednostek są dość kiepsko zaimplementowane.

No to wiem, że mam potestować atakowanie jednostkami jednohexowymi…

No to szybko powinno mi się udać to odtworzyć… zobaczymy. To może być związane z błędem Kulexa.

Żaden nie miał działać - będą później ;].

O tym wiemy już od dawna, kiedyś to pewnie zmienimy - póki co nie jest to zbyt dokuczliwy błąd.

Po ostatnich zmianach powinno się to dać w miarę łatwo naprawić. Ale są ważniejsze rzeczy, jeśli będzie jeszcze wersja poprawkowa 0.63, to nie bedzie w niej tego raczej.

W obecnej wersji można otwierać ksiegę zaklęć przez kliknięcie na bohatera. Pewnie obszar na który kliknięcie ją otwiera jest troche za duży.

Postaramy sie coś z tym zrobić.

W poprzednich własnie można było odwiedzać jadąc ukośnie od góry… To teraz chyba właśnie jest dobrze. Czy może akurat dla tego obiektu powinno się dać wchodzić z dowolenej strony? Nie pamiętam już, jak to było w Heroesach, bbędę chyba musiał sprawdzić.

Żaden błąd - Tak powinno być. [jak ktoś mi nie wierzy ,to niech sobie w heroes sprawdzi :wink: ]

Ten błąd to ten który powiedział Tarnoob z tymi rokami

Już mniej wiecej to zidentyfikowałem i nie jest to problem z samymi bitwami (albo przynajmniej nie tylko z nimi), ale rownież z protokołem sieciowym, a ja jego kod znam bardzo słabo.

[edit]
Problemy z pathfinderem oraz strzałkami na mapie przygody rozwiązałem. Jak naprawimy bitwy, to chyba wydamy wersję poprawkową do 0.63.
[/edit]

U mnie występuje błąd gdy podczas bitwy ustawię na najszybsze wyświetlanie animacji. Wtedy gdy jednostka np. pikinier ruszy na ukos (w tył) program się zawiesza.

Ten błąd chyba już wyeliminowałem wczorajszymi poprawkami, dziś mi się nie udało go odtworzyć. Chyba trzeba będzie szybko zrobić wersję poprawkową, za dużo błędów zostało w 0.63.