Bledy w VCMI

Oba są potrzebne, sejw składa się z dwu plików. :slight_smile:

Wygląda na to, że crash następuje w turze zielonego, już po tej szamotaninie niebieskich bohaterów (to zachowanie AI zresztą też wymaga poprawy)

Co się dzieje? Dałem na koniec tury, u mnie przeszło.

Ok, zapamiętam.

Pamiętam, że raz miałem taką sytuację, że jeden z graczy komputerowych zablokował wejście obok teleportu po lewej stronie na mapie “Barbarzyńcy”. Bohater, którym zablokował przejście, nie był wystarczająco silny, by pokonać stwory pilnujące owego przejścia. Z tegoż powodu ten bohater stał tam i się nie ruszał, przez co niebieski nie mógł mnie dosięgnąć (nie wiadomo czemu komputer nie chciał ruszyć tego blokującego “pionka”, nawet skarbów nie brał, tylko stał i blokował przejście). Gdybym nie ruszył się na około (od strony zielonego) to gra trwała by wieczność.

Zapomniałem dodać, że to się dzieje po kilku turach, niekoniecznie po pierwszej.

Nie wiem czy w wersji 0.94 jest, ale w 0.93 było tak, że przechodził przez teleport i tam zostawał (chyba ten sam bug co Jacusiek)

Dodatkowo co do AI - może bot powinien wybrać konkretny zamek (jak wszystkie traci) i na niego przeć, nawet jakby miał dednąć (tzn. obliczyć sobie najbliższy zamek, a jak tamten się dozbroi to obliczyć kolejny najbliższy, a jeśli nie starczy czasu, to robić kamikadze.

Bo bot chciał naprzeć na zamek, ale go dozbroiłem i się rozmyślił :stuck_out_tongue: (i 7 dni się skończyło)

Fervi

Warto też wspomnieć o filmikach, które po skończeniu (np. wygraniu bitwy) się włączają od nowa, a nie od konkretnego miejsca (które trzeba wyczaić)

Fervi

Witam! Mam problem w vcmi 0.94. Gdy skończy się intro wprowadzające do samej gry(zwykłe 3DO i z WOG-a) i włączy się menu dźwięk chodzi jakby to był helikopter:P i ogólnie zacina się. Problem jest tylko w vcmi, w Hocie, WOG-u i Complete działa normalnie.

Mody jakie mam to: Forge Town, Witchkings Artifacts, H4 artifacts-commanders, H4 artifacts-regular,Centamonths, WOG, True Type Fonts, VCMI essential files, High-res Menu, Unlucky Ones, Cove town, Grove town i Nowe Ulepszenia

Problem rozwiązany. Miałem wyłączone przyspieszenie dźwiękowe.

Hi, Why the Forge town is not working?
Does preserve town will be for free?

Hi, dakonox is new version Forge town:

https://www.dropbox.com/s/gj8e9keq9yobs2d/forge.rar

Jest błąd w doświadczeniach jednostek. Jak zresetujemy grę (bądź się scrashuje xD) i wczytamy poprzedni save, gdzie jakaś jednostka zdobyła dodatkowe umiejętność poprzez doświadczenie, to po wczytaniu tego wszystko znika. Ma doświadczenie, ale tak naprawdę nic ono nie daje, nie ma już wtedy tych dodatkowych umiejętności zdobytych za jego pomocą i nie może ich ponownie zdobyć.

Jeszcze jeden błąd (prawdopodobnie bardzo znany): Jak jeden z bohaterów stoi w przejściu do podziemi, a drugi bohater chce tamtędy przejść (ale od drugiej strony), to gra się wysypuje. Byłoby cudnie, gdyby udało się to naprawić w najbliższym wydaniu, ponieważ jest to najczęstszy powód do crash’u w tej grze.

bugs.vcmi.eu/view.php?id=1488
Ten?

Tak, ten.
Widzę, że tam jest “resolved”, czyli mogę to jakoś pobrać, żeby u mnie też działało, czy po prostu muszę czekać do następnego wydania VCMI?

Pierwsze co zrobiłem ściągając nowe VCMI to zabrałem się za alternatywy. Pojawia się jednak mały problem. Po wybudowaniu siedliska możemy z niego kupić jednostki. Ale gdy minie tydzień nie wzrasta ich liczba. Sytuacja ta pojawia się tylko przy alternatywnym siedlisku.

Witam serdecznie,
Postepowałem zgodnie z instrukcją i po tym jak przerzuciłem wszystkie pliki z H3 HD oraz uruchomiłem folder nadal lipa i nie działa.
Prośba o pomoc.

Cóż, wg instrukcji z wersją H3 HD nie ma prawa to zadziałać :slight_smile: (zgaduję, że piszesz o wersji androidowej)

hej oczywiścvie że chodiz o gre na telefonie z android :slight_smile:
Generalnie wszystkie pliki przerzucone i nadal nie działa.
Czy w związku z tym że to HD to jestnieje jakaś podstawka albo plik któy powininem umiścić dodatkowo, czy musze jednak zakupic wersje bez HD?

od razu podpytam o Heroes 4 - czy procedura jest taka sama jak dla H3?

Musisz zakupić wersje bez HD, co do heroes 4 to nie wiem o co chodzi - nie istnieje wersja heroes 4 HD ani heroes 4 na androida.

Mam problem z VCMI na androidzie. Gram już długo w jedna z map pobranych z neta. Jednak w pewnym momencie gra się zawiesza. Dzieje się to pod koniec tury czerwonego gracza. Oto wyciąg z loga:

2019-Oct-09 12:20:30.362401 TRACE global [7b56fff4f0] - Making action: type=3; side=0; stack=Bazyliszki większe; dst={BattleHex: x ‘-1’, y ‘0’, hex ‘-1’}; additionalInfo=-1; stackAtDst=none
2019-Oct-09 12:20:30.362498 TRACE network [7b56fff4f0] - Sending to all clients a package of type 14SetStackEffect
2019-Oct-09 12:20:30.363711 TRACE bonus [7b56fff4f0] - Battle stack [3]: 199 creatures of Bazyliszki większe from slot 2 of armyobj=5440 receives a new bonus: Unknown +20
2019-Oct-09 12:20:30.363922 TRACE bonus [7b56fff4f0] - Battle stack [3]: 199 creatures of Bazyliszki większe from slot 2 of armyobj=5440 receives a new bonus: Unknown
2019-Oct-09 12:20:30.363982 TRACE network [7b56fff4f0] - Sending to all clients a package of type 11StartAction
2019-Oct-09 12:20:30.364421 TRACE network [7b56fff4f0] - Sending to all clients a package of type 9EndAction
2019-Oct-09 12:20:30.364675 TRACE global [7b56fff4f0] - Message 10MakeAction successfully applied!
2019-Oct-09 12:20:30.366054 TRACE network [7b56f024f0] - Sending to all clients a package of type 15BattleNextRound
2019-Oct-09 12:20:30.366954 TRACE network [7b56f024f0] - Sending to all clients a package of type 20BattleSetActiveStack
2019-Oct-09 12:20:30.367357 TRACE global [7b56f024f0] - Making action: type=7; side=1; stack=Wieża łuczników; dst={BattleHex: x ‘2’, y ‘2’, hex ‘36’}; additionalInfo=-1; stackAtDst=Wielkie gorgony
2019-Oct-09 12:20:30.367469 TRACE network [7b56f024f0] - Sending to all clients a package of type 13SystemMessage
2019-Oct-09 12:20:30.367702 ERROR global [7b56f024f0] - Cannot shoot!

Części jestem nowy

A da się to gdzieś pobrać czy trzeba skopiować?