HoMM 3 Wake of Gods 3.59 Advanced Levels

Moi mili.

Zaskoczę was informacją, iż nasi południowi sąsiedzi (dokładnie Czesi) wydali swoją własną wersję nakładki WoG 3.59, w której znajdują się cuda nie widy. Dokładniej:

  • Nowe grafiki interfejsu (nie wszystkie)
  • Dodatkowe przedmioty i (uwaga!) mikstury plus specjalny plecak na mikstury
  • Nowe czary
  • Nowe klasy postaci

Do sporządzenia mikstur będzie potrzeba zbierać 12 różnych przedmiotów plus mithrill.
A oto i strona projektu:
wog.euweb.cz/

Skusze sie i przetestuje :slight_smile:

Z tego co widzę to po pierwsze nie jest to nakładka WoG 3.59 tylko słynne skądinąd skrypty Sagamosy do WoGa 3.59 (a dokładniej jego ostatniej wersji testowej tylko dla członków WoGteamu). Po drugie zaś jeśli admini tej strony czegoś mocno nie sknocili to skryptów tych nie może uruchomić nikt spoza WoGteamu (właśnie z powodu nieposiadania nowej wersji WoGa). Jeśli jakoś odpowiednie pliki wykonywalne znalazły się w tamtejszym downloadzie (nie sprawdzałem tego) to na pewno jest to niezgodne z wolą WoGteamu.

Raczej nie zamiescili:

Przeglądnąłem stronkę i moja ocena to SUPER!!!.Te zdolności przydały by się także w VCMI np zmiana szkieletów na kościanego smoka

Zamierzamy dodać do VCMI obsługę tych skryptów ERM wraz z obsługą pozostałych. Niestety będzie trzeba na to trochę poczekać.

HD mod jest i dla MM6, ja nie mogl grać, gra spadal. (Linux Ubuntu 13.04 64bit ? niekompatybilne?)

Podobno ruszyły prace nad WoG 3.59a, ale pod nazwą kodową ERA. A oto i część informacji:

Szerzej o tym na stronie: wog.acidcave.net/rozne_wersje.html#2

PS. Nie wiem, czy tą informację potraktować poważnie czy jak?

Niezły refleks. Era II została wydana prawie dla lata temu.
heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37208

Z kolei projekt WoG został oficjalnie zakończony w styczniu 2012.

Wiem, że został wydany ileś tam lat temu. Ale chciałem tym zwrócić uwagę na jedną rzecz, mianowicie, czy to traktować jako rzeczywiste “przedłużenie” ERM-a, czy traktować, że ta ERA “leżała tuż obok” ERM-u i jest jego “dublerem”. Bo jeżeli jest napisane, że projekt WoG 3.59a został “wzięty w obroty” przez nowy WoG Team, to można się spodziewać, że część funkcji z oryginalnego WoG 3.59a “wyleciało na zbity pysk”.