Miesiecznik WoH

E tam, dodawanie mało kogo obchodzi, jeśli z tych nowych miast i tak nie można zrobić pożytku, bo reszta silnika jest w powijakach. Ale - jak powtarzam - jeszcze nadejdzie czas…
Zresztą limit jednostek nie jest aż tak palącym problemem, do WoG-a jeszcze powinno dać się upchnąć z niespełna 50 jednostek (jeśli nie zrobi się drugiego dowódcy, to ze 3 miasta mogłyby wejść). Problemem jest dogranie tego wszystkiego tak, aby się nadawało do gry. Niemniej grupa CoreWoG pracuje. Szczerze mówiąc, to jestem strasznie ciekaw, co będzie pierwsze - grywalne VCMI czy WoG 3.59 :stuck_out_tongue:

A ja z kolei jestem ciekaw, jak zareaguje świat Heroes 3, jeśli jakimś niezwykłym zbiegiem okoliczności WoG 3.59 i VCMI 1.0 wyjdą jednocześnie. :mrgreen: :mrgreen:

Mam, bo jestem m.in. moderatorem u nich na forum xD Raz na rok tez cos tam napisze do zina :slight_smile: Ale tego newsa napisze, jak juz bedzie nowa wersja. Mysle tez o krotkim artykule, moze polaczonym z wywiadem. Ale to dopiero w pazdzierkniku, jak napisze rozdzial magisterki.

Moim zdaniem byłoby to złe zarówno dla WoGa, jaki i dla VCMI - ludzie nie wiedzieliby, na co się rzucić najpierw i tak popularność obu nie byłaby taka, jak mogłaby być, gdyby była np. półroczna przerwa.

Tow Dragonie, to co masz w cytatach, to nie napisał Craw tylko ja, Zoubuz Raucus.

Zgadzam się z Tow Dragon’em, gdyż większość garczy rzuci się na WoG-a , a VCMI pójdzie w odstawkę. Moim zdaniem VCMI 1.0 powinno wyjść po WoG-u gdyż ile można grać w coś co dużo zmian nie może zaoferować.
WoG 3.59 może zaoferować jedynie:
-kopalnie mithrylu (w standardowych skryptach wogifikacji
-nowa kampanie (znów naciąganie i nudne historie kasujące SoD-a)
-nowe miasta? (jak już to podmieniane czyli psujące klimat gry bo jak grać bez zamku , cytadeli , fortecy czy nekropoli)

Po miesiącu (kilku ;p) znudzi się i wszyscy ruszą na VCMI oferujące
-Pasek bitwy ;p
-Lepszą grafike (A tak wogule jak idzie jej tworzenie CRW czy dałeś se spokój?)

Wezme sie za to jak napisze 1 rozdzial magisterki, bo musze to zrobic na zaliczenie tego semestru :frowning:

Na razie obmyslam wyglad niektorych rzeczy w czysto teoretyczny sposob :slight_smile: Na pewno trzeba bedzie wprowadzic w wielu miejscach obramowke, np w przypadku zamkow (bo jakos nie widze powiekszania DEFow, a nawet jesli, to wszelakie np dodatkowe zamki beda niekompatybilne z wieksza rozdzialka).

Dzięki, niegdy nie zwracam uwagi na ten napis… ale jak widać trzeba ;].

Nie ma obecnie żadnych gwarancji, że WoG 3.59 na pewno wyjdzie. Na VCMI 1.0 też trzeba będzie długo poczekać i nie można przesądzać, co będzie pierwsze.

A choćby skrypty Sagamosy? One już zostały zrobione. Co prawda o ile wiem działają dość kiepsko i niestabilnie, ale zawsze jakaś nowość. Co do nowych miast, to wątpię, aby dodali jakieś przez zastąpienie starego. Ale nie da się wykluczyć, że jakieś jednak dodadzą.

Praktycznie na pewno jeszcze kilka rzeczy dojdzie zanim będzie wersja 1.0. A cop do grafiki to obecnie jest raczej gorsza - zobacz choćby na animacje w bitwie (choć będą one poprawione do następnej wersji - wczoraj nad tym dłubałem).

Tow wyslalem maila

tawerna.rpg.pl/VCMI-063-ujzalo-swiatlo-dzienne-n4773.php
Jak ladnie :slight_smile:

Bardzo ładnie :mrgreen:
A kiedy będzie Nowy numer Miesięcznika WoH

10.10.08

Macie jakieś opóźnienie :question: Dziś jest 13 i niema jeszcze nowego numeru :imp:

15 wychodzi termin sie zmienil

Acha :astonished:
No cóż może VCMI jest znane ale forum to już nie.12 osób które odwiedza dziennie to nie dużo …Ale jak ktoś chce poszperać i coś ukraść to już można.Kiedyś na to forum wrzuciłem screeny z Hota.Dziwne że niezbyt później zauważyłem ten sam rar z tym samym adresem do pobrania na Forum Jaskini Behemota.

No to już nie do mnie jakby to sie na Akademii Wojny pojawiło to inna sprawa. Jak ktoś podał linka skąd wziął rar’a lub autora nie ma problemu a jak nie to troche chamskie jest.

A wywiad już napisany :question:

ta w tym numerze będą moje 2 teksty z czego się ciesze :slight_smile:

Chyba macie znowu opóźnienie

Tak małe i niby 20 ma wyjsc juz na pewno ale zobaczymy