Bledy w VCMI

Wygląda to na niesławny błąd #1444, już poprawiony.

Dzięki za informację, cieszę się, że problem udało się rozwiązać.

To fajnie, a kiedy będzie można pobrać nową łatkę?

0.93e jest dostępna od wczoraj: [forum.vcmi.eu/t/vcmi-0-93e-development-version-r3571/727/11)
Dziś, pewnie bardziej pod koniec dnia, wypuszczę 0.94.

Muszę zapamiętać tę część forum, w której są nowe łatki, bo cały czas się głupio pytam. W każdym razie dziękuję i pozdrawiam.

Nie mogę się zarejestrować w bug trackerze (nie dochodzi informacja zwrotna by dokończyć rejestracje) więc napiszę tutaj
Przy tworzeniu gry wyskoczył error wysyłam logi
speedyshare.com/ekaQa/starterror.rar
Możliwe, że to wina jednostki z Grove Pajęcza królowa, ale nie wiem jak to sprawdzić

ps. Ładne obrazy podczas wyboru i wczytywania map (teraz widać, że to VCMI :wink: )

zibi17k, szukam właśnie tego buga,“naniosłem poprawki lekkie” lecz niestety, na chwilę obecną nie wiedzę nic szczególnego gdzie leży błąd…

Czy mi się wydaje, czy komputer może podczas jednej tury budować więcej niż 1 budynek? Wiem, że jest opcja, która reguluje możliwość wybudowania budynków dziennie, jednakże ja mam ustawione na 1 budynek na dzień, co mnie trochę dziwi. Jak opanuję zamek wroga, który parę tur wcześniej należał to mnie, to czasami widzę taką różnicę w ilości budynków, że się dziwię, jak on mógł tyle tego zbudować.

Ogólnie problemy są z autowalką

Dziś się okazało, że jeśli naciśniesz autowalkę podczas ruchu komputera, gra się wyłącza

Jeśli naciskasz cały czas podczas swojego ruchu (jakbyś chciał wyłączyć) to dostajemy błąd serwera i po paru razach wyłączenie gry

Jak trzeba logów, to w każdej chwili mogę przesłać

A ja znowu znalazłem inny błąd podczas walki. Bardzo często się tnie, kiedy się walczy z bohaterem, który używa jednostek z Cove i się zabije jedną jednostkę, to tura zamiast ruszać dalej, stoi w miejscu i nic nie można zrobić (sytuacja podobna do ataku na zamek, gdzie gra się po prostu wiesza, można co najwyżej zobaczyć informacje o jednostce). Niedługo wstawię screeny. Chyba, że to wina bohatera z Cove, tego już nie przyuważyłem.

@Edit: Teraz znalazłem inny bug. Otóż, kiedy komputer zacznie się gromadzić wokół siebie i wymieniać między sobą (czy co on tam robi), to powstaje crash. Tutaj zdjęcie, lepiej przedstawiające sytuację.

Obraz (Ach, ten ścisk…):

Jeden apel do wszystkich. Pamiętajcie proszę, że celem każdego zgłoszenia jest tak naprawdę umożliwienie mi (lub innemu programiście) lub innemu programiście odtworzenia problemu na naszej maszynie. Wtedy będę mógł sprawdzić, co się właściwie dzieje, dlaczego i jak to poprawić.

Logi, dumpy i opisy okoliczności pełnią tylko rolę pomocniczą. Należy je zachować na wypadek, gdyby bug nie był łatwo reprodukowalny — bo wtedy będą jedyną wskazówką, co mogło pójść nie tak. Ale po zapisaniu logów i ostatnich save’ów, najlepiej gdyby waszym pierwszym kolejnym krokiem była próba powtórzenia wystąpienia błędu.

Tak więc prosiłbym, byście w miarę okoliczności zawsze w raporcie zawierali informację:

  • czy bug jest reprodukowalny
  • jeśli tak, to jak go odtworzyć (np. załadować załączony sejw, ruszyć bohatera Orrin trzy pola w prawo i scrashuje); jakie mody są aktywne
  • i dopiero na końcu — logi oraz dump

Nie zjadł jakiś spamfilter? Sprawdź proszę na serwerze pocztowym, czy gdzieś tego nie ma.
Jeśli zupełnie nie ma — podeślij mi PW, to zaradzimy.

Nie, nie może. Komputer obecnie podlega dokładnie takim ograniczeniom jak gracz ludzki.
Jeśli jesteś w stanie udowodnić, że jest inaczej, daj sejwa, bo to może być bug.

Problemy z autowalką są mi znane. Główne źródło problemów, to kliknięcie na polu bitwy gdy jest aktywna — bo wtedy jednostka dostjae dwa rozkazy (od gracza i od AI) i klops.

Proszę o coś, co pozwoliłoby odtworzyć problem.
Czy zachodzi on również w grze bez modów?

Też proszę o sejwa, z którego można odwtorzyć bug.

Pewnie w takim razie zdawało mi się. Po prostu chciałem się upewnić, ale mogę to sprawdzić.

Postaram się to sprawdzić w najbliższym czasie (pamiętam, że ten bug nie zawsze się pojawiał, czasami trzeba było wczytać parę razy tego samego save, żeby się pojawił, tego save niestety usunąłem, więc będę musiał to na nowo przetestować, ale pamiętam, że jak grałem na mapie, gdzie nie było zamku Cove (na tej samej mapie) to już się nie bugowało, jednak jak już napisałem, sprawdzę to dokładniej.

Proszę: speedyshare.com/d8bc4/Save.rar
Nie wiedziałem, czym się różnią vcgm oraz vsgm, więc dałem oba.

@Edit: Tutaj mam innego buga, też związanego z mapą “Barbarzyńcy”, jednak tym razem trudno określić, co to tak naprawdę jest.
speedyshare.com/xw6hq/Save.rar

Oba są potrzebne, sejw składa się z dwu plików. :slight_smile:

Wygląda na to, że crash następuje w turze zielonego, już po tej szamotaninie niebieskich bohaterów (to zachowanie AI zresztą też wymaga poprawy)

Co się dzieje? Dałem na koniec tury, u mnie przeszło.

Ok, zapamiętam.

Pamiętam, że raz miałem taką sytuację, że jeden z graczy komputerowych zablokował wejście obok teleportu po lewej stronie na mapie “Barbarzyńcy”. Bohater, którym zablokował przejście, nie był wystarczająco silny, by pokonać stwory pilnujące owego przejścia. Z tegoż powodu ten bohater stał tam i się nie ruszał, przez co niebieski nie mógł mnie dosięgnąć (nie wiadomo czemu komputer nie chciał ruszyć tego blokującego “pionka”, nawet skarbów nie brał, tylko stał i blokował przejście). Gdybym nie ruszył się na około (od strony zielonego) to gra trwała by wieczność.

Zapomniałem dodać, że to się dzieje po kilku turach, niekoniecznie po pierwszej.

Nie wiem czy w wersji 0.94 jest, ale w 0.93 było tak, że przechodził przez teleport i tam zostawał (chyba ten sam bug co Jacusiek)

Dodatkowo co do AI - może bot powinien wybrać konkretny zamek (jak wszystkie traci) i na niego przeć, nawet jakby miał dednąć (tzn. obliczyć sobie najbliższy zamek, a jak tamten się dozbroi to obliczyć kolejny najbliższy, a jeśli nie starczy czasu, to robić kamikadze.

Bo bot chciał naprzeć na zamek, ale go dozbroiłem i się rozmyślił :stuck_out_tongue: (i 7 dni się skończyło)

Fervi

Warto też wspomnieć o filmikach, które po skończeniu (np. wygraniu bitwy) się włączają od nowa, a nie od konkretnego miejsca (które trzeba wyczaić)

Fervi

Witam! Mam problem w vcmi 0.94. Gdy skończy się intro wprowadzające do samej gry(zwykłe 3DO i z WOG-a) i włączy się menu dźwięk chodzi jakby to był helikopter:P i ogólnie zacina się. Problem jest tylko w vcmi, w Hocie, WOG-u i Complete działa normalnie.

Mody jakie mam to: Forge Town, Witchkings Artifacts, H4 artifacts-commanders, H4 artifacts-regular,Centamonths, WOG, True Type Fonts, VCMI essential files, High-res Menu, Unlucky Ones, Cove town, Grove town i Nowe Ulepszenia

Problem rozwiązany. Miałem wyłączone przyspieszenie dźwiękowe.

Hi, Why the Forge town is not working?
Does preserve town will be for free?

Hi, dakonox is new version Forge town:

https://www.dropbox.com/s/gj8e9keq9yobs2d/forge.rar

Jest błąd w doświadczeniach jednostek. Jak zresetujemy grę (bądź się scrashuje xD) i wczytamy poprzedni save, gdzie jakaś jednostka zdobyła dodatkowe umiejętność poprzez doświadczenie, to po wczytaniu tego wszystko znika. Ma doświadczenie, ale tak naprawdę nic ono nie daje, nie ma już wtedy tych dodatkowych umiejętności zdobytych za jego pomocą i nie może ich ponownie zdobyć.