Doświadczenie jednostek + dowódcy oraz Launcher

Witam. Dzisiaj zainstalowałem sobie nowe VCMI 0.93b. Zaraz też ściągnąłem sobie dodatkowe artefakty dla dowódców, jednak zauważyłem, że oni u mnie w grze nie występują. Jak ich dodać (i przy okazji doświadczenie jednostek)? Dodam, że zainstalowałem VCMI na czystego SoD.

2 Pytanie: Nie wiem czemu, ale nie mogę odpalić Launchera, pojawia się taki błąd:
"This application failed to start, because it could not find or load the Qt platform plugin “Windows”.
Reinstalling the application may fix the problem."
Próbowałem reinstalować, jednak to nie pomogło.

Bardzo proszę o pomoc.

  1. Ściągnij 0.93c, żeby mieć działajacy launcher.
  2. W czystym SoD dowódców nigdy nie było i nie będzie. Potrzebny jest WoG lub ERA.

O, wielkie dzięki, Launcher przynajmniej teraz działa. Przynajmniej, bo dowódcy i doświadczenia dalej nie mam. Zainstalowałem VCMI na Erę (a Erę na WoG’u) i dalej nic… Naprawdę nie wiem, dlaczego.

@Edit: Niby mam na górze ikonkę dowódcy, ale za nic nie mogę jej otworzyć. Już próbowałem tyle razy reinstallować SoD’a, WoG’a, Erę i nic.

Spróbuj proszę otworzyć plik config/defaultMods.json. W ostatniej sekcji powinny być własności STACK_EXPERIENCE i COMMANDERS — zamień false na true.

Przepraszam za refleks, ale dzięki, działa. Jednak mam jeszcze jedno pytanie (przepraszam, że spoza tematu). Jak dodać polskie czcionki? Bo zamiast nich są po prostu dziwne znaki. Przez przypadek także zmniejszyłem prędkość animacji w ustawieniach i jednostki poruszają się koszmarnie wolno, nawet w potrójnej prędkości, jak mogę zmienić, żeby było tak, jak na początku?

Wrzucenie plików z polskimi czcionkami do podfolderu Data/ powinno wystarczyć.

Żadne z trzech ustawień nie jest właściwe? To niedawno było zmieniane, jeśli działa źle, to spróbuj opisać, co konkretnie z czym się nei schodzi (bo szybkosć to z jednej strony przewijanie klatek animacji, z drugiej przesuwanie grafiki po ekranie).

Odpowiadając na samo pytanie — w pliku config/settings.json jest wpis “animationSpeed”.

Tow, masz rację, nie określiłem się jasno, jednak na szczęście domyśliłeś się, o co mi chodzi (chodziło mi o animację podczas walki). Pozostaje jeszcze jednak problem z polskimi czcionkami, który polega na tym, że mimo iż zainstalowałem VCMI na polskim Heroesie, to w opisach map mam “krzaczki”, ale już podczas gry są normalne czcionki. Wiesz może, skąd mógłbym pobrać takie czcionki?

VCMI powinno brać czcionki z oryginalnej gry, tj. jesli masz polską wersję, to powinno wziąć polskie czcionki i nie powinno być krzaków w polskich tekstach.

Czy mógłbyś pokazać screenshota z tymi krzakami?

Proszę: