Mody od VCMI team

Witam mam pytanie odnośnie modów waszego teamu (dokładnie Ivana)
Przekopałem prawie cały internet i nie mogę znaleźć dokładniejszego opisu dotyczącego modów True type fonts i Unlucky ones. Mógłby mi ktoś wyjaśnić ich działanie :wink:

Mam jeszcze małe pytanko czy była by możliwość wrzucić do launchera WOGa do pobrania? Według mnie ułatwiło by to modyfikację VCMI :wink:

Wszystko pisze w launcherze po wybraniu odpowiedniego moda ." True type fonts" podmienia czcionki, a “Unlucky ones” wprowadza efekt pechu ,który nie był zaimpletowany w Homm3.

Ten mod sprawia, że gra wykorzystuje czcionki z plików TTF zamiast wbudowanych w Heroesa. Czcionki dołączone do gry wspierają tylko jeden język, stąd po częsci problemy z „krzakami”. Druga połowa problemu to kodowanie… nad czym będziemy pracować.

Mhm.
Podobnie jak ujemne morale daje szansę na utratę ruchu, tak ten mod sprawia, że ujemne szczęście może spowodować zadanie ciosu o połowę słabszego.
W oryginalnej grze ten efekt był planowany (powstały grafiki i teksty), niemniej ostatecznie nie został wdrożony.

O ile pamiętam, Uncluky Ones podwaja również efekt zmniejszenia szczęścia przez Diabły - tak, aby faktycznie dało się zaobserwować pecha w grze.

W launcherze jest napisane, ale ogólnie i do końca nie wiedziałem jak to działa :wink:

Dzięki za odpowiedź :wink:
A co z drugą częścią mojego postu jest to możliwe? planowane?

WoG jako mod to nie taka trywialna sprawa. VCMI może być instalowane na czystym H3 i wtedy sprawa jest czysta, ale możliwe są też instalacje na WoG-u i Erze — i wtedy już nie jest tak łatwo, bo naszym „modem” są wtedy pliki kompatybilnościowe, kierujące do już obecnych zasobów. Ponieważ chcemy wszelkie możliwe instalacje wspierać out-of-the-box, już w naszej podstawowej paczce znajdują się pewne pliki właściwe dla WoG-a.

Myślę, że prędzej czy później wszystkie te sprawy uda się naprostować (Ivan robi świetną robotę!) i na pewno to planujemy, na razie jednak nie ma takiej opcji i w najbliższym wydaniu nie będzie.