Bledy w VCMI

witam, pozdrawiam :wink:

Witam
właśnie zainstalowałem ostatnia wersję VCMI na złota edycję + cove
ostatnich kilka wersji nie grałem z braku czasu więc powiem o tym co już zdążyło mi sie rzucić w oczy…

  1. Crash kiedy chciałem wstawić bohatera na zamek i jednostki były porozrzucane. Zgaduję, że coś związanego z automatycznym ich układaniem padło…
    ostatnie logi:
    23:11:49 TRACE bonus [14d4] - Stack of 0 of Nixes #attached to# "Nixes"
    23:11:49 TRACE bonus [14d4] - Stack of 2 of Nixes #attached to# Town (Cove) of Áóőňŕ Áđŕóí
    23:11:49 TRACE network [14d4] - Applied on gs
    23:11:49 TRACE network [14d4] - Made second apply on cl
    23:11:49 TRACE network [14d4] - Listening…
    23:11:49 TRACE network [14d4] - received server message of type struct PackageApplied
    23:11:49 TRACE network [14d4] - Made first apply on cl
    23:11:49 TRACE network [14d4] - Applied on gs
    23:11:49 TRACE network [14d4] - Made second apply on cl
    23:11:49 TRACE network [14d4] - Listening…
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Stack of 0 of Stormbirds #attached to# "Stormbirds"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Stack of 0 of Crewmates #attached to# "Crewmates"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Stack of 0 of Nymphs #attached to# "Nymphs"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Stack of 0 of Nixes #attached to# "Nixes"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Stack of 0 of Pirates #attached to# "Pirates"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Stack of 0 of Sea Witches #attached to# "Sea Witches"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Stack of 0 of Większe gremliny #attached to# "Większe gremliny"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Bonus system node of type class CBonusSystemNode #detached from# "Stormbirds"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Bonus system node of type class CBonusSystemNode #detached from# "Crewmates"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Bonus system node of type class CBonusSystemNode #detached from# "Nymphs"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Bonus system node of type class CBonusSystemNode #detached from# "Nixes"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Bonus system node of type class CBonusSystemNode #detached from# "Pirates"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Bonus system node of type class CBonusSystemNode #detached from# "Sea Witches"
    23:11:50 TRACE bonus [11d4] - Bonus system node of type class CBonusSystemNode #detached from# "Większe gremliny"
    23:11:50 TRACE network [11d4] - Sending a request “struct GarrisonHeroSwap”. It’ll have an ID=1732.
    23:11:50 TRACE network [11d4] - Sending to server a pack of type struct GarrisonHeroSwap
    23:11:59 ERROR network [14d4] - Lost connection to server, ending listening thread!
    23:12:00 ERROR network [db8] - Error: server failed to close correctly or crashed!
    23:12:00 ERROR network [14d4] - read: Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta
    23:12:00 ERROR network [db8] - Check ./server_log.txt for more info
    23:12:00 ERROR network [14d4] - Something wrong, lost connection while game is still ongoing…
    23:12:00 ERROR global [14d4] - Disaster happened.
    23:12:00 ERROR global [14d4] - Reason: 0xe06d7363 - UNKNOWN EXCEPTION at 001b:7525812F
    23:12:00 INFO network [868] - Connection has been requested to be closed.
    23:12:00 ERROR global [14d4] - Thread ID: 5332 [5332]
    23:12:00 TRACE network [868] - Sending a request “struct CloseServer”. It’ll have an ID=1733.
    23:12:00 TRACE network [868] - Sending to server a pack of type struct CloseServer
    23:12:00 ERROR global [14d4] - Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp
    23:12:00 ERROR global [868] - Disaster happened.
    23:12:00 ERROR global [868] - Reason: 0xe06d7363 - UNKNOWN EXCEPTION at 001b:7525812F
    23:12:00 ERROR global [868] - Thread ID: 2152 [2152]
    23:12:00 ERROR global [868] - Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp

  2. Modzik z Cove nie obsługuje armaty tzn w kuźni buduje sie balista, a bohater ze specjalizacją w armacie jej nie posiada.

  3. Animacje nadal nie chodza płynnie ale to pewnie będzie z czasem, jak openGL zaprzągniecie czy coś?

  4. Animacja magicznej strzeły nie leci w jednostkę tylko gdzie obok (dalej w poziomie)

  5. AI nie zajmuje kopalń, nie wiem jak działą algorytm, ale może warto nadać zajmowaniu złóż podobny priorytet jak zajmowaniu zamków?

Poza tym świetna robota :wink:

Prosiłbym o wskazówki jak ten błąd zreprodukować.
Jeśli to możliwe — o mapę + kroki; jak nie — savegame + kroki.
Żeby naprawić, muszę to schwycić u siebie.

VCMI jeszcze nie umożliwia dodawania nowych maszyn bojowych. (To nie takie trywialne, bo to i artefakt i jednostka i interakcje z umiejętnościami drugorzędnymi i w ogóle. :stuck_out_tongue: )

Zapisu już nie mam

  1. Bohater ten od armaty, mapa arogancja, zamek cove
  2. Kolosie z pistoletami nieulepszeni rozrzuceni na 4 sloty u bohatera + na jednym slocie ulepszone gremliny i na jednym czarodzieki
  3. na zamku leżą wykupione jednoski oprócz 7lv i 3lv jesli mnie pamięć nie myli
    4 “wkładam” herosa na zamek i crash.

Od trzech godzin daremnie usiłuję się zarejestrować w bug trackerze, więc swój problem przedstawię tutaj.

Starting...
Creating console 15
         Initialization: 0
         Data loading: 187
        Mod handler: 0
         Mod filesystems: 0
Basic initialization: 187
Initialized logging system based on settings successfully.
Error: campaign movies was not found!
Error: campaign music was not found!
Loading settings: 203
VCMI 0.93 (client)
New screen flags: 0
        Initializing screen: 31
        Initializing video: 0
        Initializing minors: 0
        Initializing sound: 171
Initializing screen and sound handling: 175
                Bonus type handler: 28
                General text handler: 16
                Hero handler: 6
                Artifact handler: 1
                Creature handler: 2
                Town handler: 1
                Object handler: 9
                Def information handler: 74
                Spell handler: 8
        Initializing handlers: 147
        Initializing content handler: 63 ms
        Parsing original game data: 28 ms
                VCMI essential files
                In The Wake of Gods
        Parsing mod data: 8 ms
        Loading original game data: 115 ms
                VCMI essential files
                In The Wake of Gods
        Loading mod data: 16ms
        Resolving identifiers: 41 ms
        All game content loaded in 273 ms
Initializing VCMI_Lib: 433
Loading and transforming heroes' flags: 25
Screen handler: 29
        Main graphics: 71
Initializing game graphics: 1
Message handler: 5
Initialization of VCMI (together): 1205
Loading procedure started!
Setting up thread calling server: 0
Loading lib part of game...
        Reading header
Desync found! Position: 899
        Reading options
        Reading handlers
        Reading gamestate
Loaded common part of save 360
        Unpacking and handling defs: 85
        Preparing FoW, roads, rivers,borders: 16
        Making object rects: 7
Initing maphandler: 113
Opening VCAI
Loaded VCAI
Opening StupidAI
Loaded Stupid AI 0.1
Loaded client part of save 25
Waiting for server: 128
Establishing connection...
Found endpoints:
        0: 127.0.0.1:3030
Trying connection to 127.0.0.1:3030  (0)
Established connection with VCMI 0.93 (server)
        Connecting to the server: 17
Server opened savegame properly.
Sent info to server: 300
Connection has been requested to be closed.
Sent closing signal to the server
Connection handler thread joined
Our socket has been closed.
Closed connection.
Ending current game!
Removed GUI.
Warning: an orphaned child!
Warning: an orphaned child!
Warning: an orphaned child!
Warning: an orphaned child!
Warning: an orphaned child!
Deleted mapHandler and gameState.
Deleted playerInts.
Client stopped.
Server closed correctly
Loading procedure started!
Setting up thread calling server: 0
Loading lib part of game...
        Reading header
Desync found! Position: 899
        Reading options
        Reading handlers
        Reading gamestate
Loaded common part of save 361
        Unpacking and handling defs: 1
        Preparing FoW, roads, rivers,borders: 15
        Making object rects: 7
Initing maphandler: 28
Opening VCAI
Loaded VCAI
Opening StupidAI
Loaded Stupid AI 0.1
Loaded client part of save 23
Waiting for server: 216
Establishing connection...
Found endpoints:
        0: 127.0.0.1:3030
Trying connection to 127.0.0.1:3030  (0)
Established connection with VCMI 0.93 (server)
        Connecting to the server: 12
Server opened savegame properly.
Sent info to server: 299
Disaster happened.
Reason: 0xc0000005 - EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION at 0023:69E51064
Attempt to read from 0x0000004C
Thread ID: 3516 [3516]
Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp

Pierwszy scenariusz kampanii Long live the Queen, w załączniku przesyłam sejwa. By odtworzyć błąd należy go wczytać, wyjść do menu gry (w konsoli pojawia się żółty komunikat o osieroconym dziecku) a następnie wczytać ponownie i włączyć zamek.
Sejw + VCMI_client.exe_crashinfo.dmp.rar (4.04 MB)

Spróbuj odpalić kampanie bez użycia WoG’a. Bo VCMI wspiera już pliki Cienia Śmierci takze WoG/ERA są zbędne.

Witam wszystkich serdecznie :wink:
Od tygodnia wziąłem się za nasz rodzimy Gaj(miasto). Dziś już można grać za wyjątkiem (pomocnych skryptów, rożnych umiejętności i zdolności bohaterów). Natknąłem się na błąd odtwarzania muzyki w mieście. rozszerzenie z muzyczka (mp3) gdy wchodze do miasta konsola pokazuje takie o to cudeńko:
"Warning: Cannot open music/factions/theme: Failed loading mikmod.dll: Nie mo┐na
odnalečŠ okreťlonego modu│u.

Unable to play music (music parameter was NULL)"

Dodam również ze ścieżki do muzyki są podane prawidłowo.

Czy coś tu trzeba wyjaśniać? Poza może tym, że mikmod to biblioteka do MIDI a nie MP3.

Kuririn, czy inne pliki z muzyką u Ciebie działają? Jeżeli tak… to chyba jednak kwestia ścieżki, zakładając oczywiście, że sam plik jest poprawny.
Pokaż proszę paczkę z modem, to sprawdzę, co się dzieje. (jeśli nie chcesz publicznie, możesz mi podesłać na priw)

Ja mam inny błąd, nie wiem, czy był opisywany (mam nadzieję, że nie :D), ale polega on na tym, iż bardzo często, gdy chcę zawalczyć o zamek, który jest pod władaniem AI (czyli każdy zamek, który nie jest “szary”), to bardzo często wyświetla mi błąd i wyrzuca z gry do pulpitu. Screena z logiem wstawię niebawem.






Tow to był problem z rozszerzeniem mp3, użyłem program Audacity, i zmieniłem na rozszerzenie Ogg, nie wiem jak to się fachowo nazywa ta przeróbka (konwersja?) i działa ładnie :slight_smile:

Wygląda to na niesławny błąd #1444, już poprawiony.

Dzięki za informację, cieszę się, że problem udało się rozwiązać.

To fajnie, a kiedy będzie można pobrać nową łatkę?

0.93e jest dostępna od wczoraj: [forum.vcmi.eu/t/vcmi-0-93e-development-version-r3571/727/11)
Dziś, pewnie bardziej pod koniec dnia, wypuszczę 0.94.

Muszę zapamiętać tę część forum, w której są nowe łatki, bo cały czas się głupio pytam. W każdym razie dziękuję i pozdrawiam.

Nie mogę się zarejestrować w bug trackerze (nie dochodzi informacja zwrotna by dokończyć rejestracje) więc napiszę tutaj
Przy tworzeniu gry wyskoczył error wysyłam logi
speedyshare.com/ekaQa/starterror.rar
Możliwe, że to wina jednostki z Grove Pajęcza królowa, ale nie wiem jak to sprawdzić

ps. Ładne obrazy podczas wyboru i wczytywania map (teraz widać, że to VCMI :wink: )

zibi17k, szukam właśnie tego buga,“naniosłem poprawki lekkie” lecz niestety, na chwilę obecną nie wiedzę nic szczególnego gdzie leży błąd…

Czy mi się wydaje, czy komputer może podczas jednej tury budować więcej niż 1 budynek? Wiem, że jest opcja, która reguluje możliwość wybudowania budynków dziennie, jednakże ja mam ustawione na 1 budynek na dzień, co mnie trochę dziwi. Jak opanuję zamek wroga, który parę tur wcześniej należał to mnie, to czasami widzę taką różnicę w ilości budynków, że się dziwię, jak on mógł tyle tego zbudować.

Ogólnie problemy są z autowalką

Dziś się okazało, że jeśli naciśniesz autowalkę podczas ruchu komputera, gra się wyłącza

Jeśli naciskasz cały czas podczas swojego ruchu (jakbyś chciał wyłączyć) to dostajemy błąd serwera i po paru razach wyłączenie gry

Jak trzeba logów, to w każdej chwili mogę przesłać

A ja znowu znalazłem inny błąd podczas walki. Bardzo często się tnie, kiedy się walczy z bohaterem, który używa jednostek z Cove i się zabije jedną jednostkę, to tura zamiast ruszać dalej, stoi w miejscu i nic nie można zrobić (sytuacja podobna do ataku na zamek, gdzie gra się po prostu wiesza, można co najwyżej zobaczyć informacje o jednostce). Niedługo wstawię screeny. Chyba, że to wina bohatera z Cove, tego już nie przyuważyłem.

@Edit: Teraz znalazłem inny bug. Otóż, kiedy komputer zacznie się gromadzić wokół siebie i wymieniać między sobą (czy co on tam robi), to powstaje crash. Tutaj zdjęcie, lepiej przedstawiające sytuację.

Obraz (Ach, ten ścisk…):