Problemy instalacji i uruchomienia

Wypakuj załączoną paczkę nadpisując co się da.
Uruchom vcmi_log1.bat, spróbuj wczytać jakąś mapę, zaczekaj kilka chwil (aby było wiadomo, ze spróbował się połączyć, ale nie złapał) i wyślij mi wszystkie wygenerowane logi na maila ( impono MAŁPA gmail.com) albo wgraj na jakiś serwer.
Potem uruchom vcmi_log2.bat i sprawdź czy działa. Jeżeli nie - o logi tej wersji także poproszę. Jeśli zaś działa - będę rad :slight_smile:

(te pliki bat przerzucają wypisywanie komunikatów z konsolki do plików .txt, dzięki czemu łatwiej je wysłać, wywołują odpowiednio VCMI_client1.exe i VCMI_client2.exe)
vcmi_test.7z (1.45 MB)

Zła wiadomość pobrałem, podmieniłem wszystkko i jak włączam vcmi_log1.bat lub nawet vcmi_client1 wyskakuje ten błąd img169.imageshack.us/my.php?image=vcmifv6.jpg .A w katalogu vcmi_client_log jest pusty.
A an emaila prześle ci logi powstałe z pliku vcmi_log

Czy jesteś ABSOLUTNIE pewien, że wgrałeś tam nową wersję vcmi_lib.dll (tę z paczki)?
Bo ja jestem pewien, że wzmiankowana w błędzie procedura w nowej bibliotece jest, natomiast nie było jej w poprzedniej.

Podmieniłem plik vcmi_lib.dll (taki sam rozmiar miał) i poprzedni błąd znikł,lecz na vcmi_client1 i 2 też nie ładuje mapy,ale gdy włączyłem vcmi_log1 wyszły inne logi prześle na email.

Nie sugeruj się nigdy rozmiarem binarek. Bo choć różne rozmiary zawsze oznaczają różnicę, to przy niewielkich zmianach rozmiar pozostaje ten sam! Wynika to z tego, że przy budowie kompilator końcowy plik zaokrągla do wygodnych dla siebie rozmiarów.
Jak już nie chce Ci się na wszelki wypadek całej paczki kopiować, to kieruj się raczej datą modyfikacji pliku :wink:
Nowe logi są interesujące, dziękuję za nie, sprawę powinny posunąć naprzód.
Wygląda na to, że dla Visty “localhost”, to przede wszystkim “::1”, a nie “127.0.0.1”. Jeżeli faktycznie to jest problemem, to rozwiązanie jest blisko :slight_smile:

Za kilka chwil nowa wersja do testów.

Tym razem w paczce same binarki, tym razem z klientem sygnowanym cyferką 3.
Sprawdź czy działa lepiej i wyślij, proszę, logi - niezależnie od wyników :slight_smile:
vcmi_t3.7z (427 KB)

No już prawie dobrze ONLY img115.imageshack.us/my.php?image=vcmiiiixe0.jpg

Nowe logi zaraz prześle.
KAWAŁ MIESIĄCA
co może zrobić 1 tester VCMI z vistą?
Zatrzymać produkcje ;p taki żarcik

AI coś nie leży. W ogóle koszmarnie wybredna ta Vista. Osiwieć można.
Jutro przygotuję kolejną wersję i jak nadal będzie źle, to się chyba utopię.

Mam lepszą zagadkę - do czego może 1 Vista doprowadzić 1 programistę w 1 tydzień? :wink:

Włączam najnowszą wersję i wyskakuje mi błąd.
Log:
VCMI 0.62 (client)
Starting…
Initializing screen: 93
Initializing minors: 16
Initializing fonts: 0
Initializing sound: 125
Initializing screen, fonts and sound handling: 234
Loading .lod files: 78
Hero handler: 16
Artifact handler: 0
Creature handler: 15
Town handler: 16
Object handler: 16
Def information handler: 46
Building handler: 16
Spell handler: 16
Initializing VCMI_Lib: 141
Screen handler: 0
Ability handler: 31
Preparing first handlers: 31
Loading and transforming heroes’ flags: 281
Main graphics: 469
Hero animations: 140
Initializing game graphics: 0
Preparing more handlers: 16
CPreGame: loading txts: 16
CPreGame: main menu initialization: 15
CPreGame: newgame menu initialization: 31


O, ciekawe. Czy błąd występuje zawsze, uniemożliwiając uruchomienie VCMI?
Jeżeli tak, to wywal na chwilę wszystkie mapy za wyjatkiem jakiejś jednej z folderu maps/ i sprawdź, czy nadal nie działa (po próbie przywróć sobie mapy).

zibi17k, wybacz opóźnienie - jakoś inne sprawy mnie pochłonęły.
Przygotowałem nową wersję, wgraj i sprawdź, czy pójdzie.
vcmi_test_iles.7z (1.4 MB)

Działa!!!
Dzięki Tow

Hurra! :smiley:

Już naprawdę miałem takie chwile, że myślałem, iż nigdy tego nie zdołam do końca naprawić pod Vistą :wink:

Z mapami nie podziałało.
To samo z wersją 0.62c.

Kulex sprubój przekopiować całą 0.62c wersje plik po pliku może pomoże.

Poza tym upewnij się, że zaistalowałeś na swojej Viście to: microsoft.com/downloads/deta … laylang=en . Pamiętaj, żeby podmieniać wszystkie pliki na nowsze.

Ja nie mam Visty, tylko XP.

Jeżeli sztuczka z mapami nie działa, to znaczy, iż to nie mapy wysypują. Natomiast nie bardzo mam pomysł co innego może to być, bo w sumie poza przeparsowaniem nagłówków wszystkich map i wczytaniem kilku grafik nic wywrotnego w tej części kodu raczej nie ma.
Może to być ew. jakaś niewspierana grafika w folderze Data/ - możesz spróbować wywalić (jeśli masz) na chwilę wszelkie “luźne” pliki graficzne stamtąd i sprawdzić, czy pomoże.

W następnej wersji deweloperskiej wepcham w te rejony więcej logów, zawęzimy obszar poszukiwań. Trzeba tropić.

Usunąłem pliki graficzne z folderu Data i nadal nie działa.
Mam jeszcze parę dodatkowych LODów i podfolderów.
Może zrób tak, żeby pisało w LOGu jakie pliki są uruchamiane.

Już działa, usunąłem wszystkie DEFy z folderu sprites.
Czyli jakiś DEF był problemem.