Konwersja

Witam, trafiłem tutaj właśnie w sprawie sugestii o ew. port PSP VCMI.

Na psp jest player obsługujący napisy i AVCHD (MPEG4) - PMP ADVANCE. Najnowsza jego wersja wyszła przed wczoraj.

PSP Slim ma dwa razy więcej pamięci niż stary Phat, która również można wykorzystywać przy tworzeniu aplikacji.

Pamiec dodatkowa Slima wykorzystuje np.

EXULT PSP (port genialnej Ultimy 7: Black Gate i Serpent Isle)

( www.thefoodsucks.com ).

Co co ciekawszych projektów to oprócz oczywistych emulatorów (SCUMMVM/SNES/GBA/GENESIS/AMIGA/ATARI/C64/MSX etc.) porty Duke Nukem3d, Ur-Quan Masters (port Star Control 2! dcemu.co.uk/vbulletin/showthread.php?t=20763 ; sprawdźcie też mój ostatni post gdzie zamieściłem eboota z ikonką), Flashback, Bermuda Syndrome, Open Transport Tycoon Deluxe, Nethack, Dosbox (!) itd.

Jestem prawie pewien, że konwersja VCMI na PSP byłaby niesamowitym (i naprawdę realnym projektem!).

Mógłby powstać tylko problem ze starym PSP PHAT, który mógłby mieć zwyczajnie za mało pamięci (vide EXULT PSP który bezbłędnie i bez “wywalania się” z powodu “out of memory” działa tylko w wersji pod SLIM).

Niemniej piszę tutaj w próśbie o dogłębne przemyślenie takowej konwersji przez twórców VCMI. Jak wspaniały byłby to projket! HOMM3:WOG w autobusie, uczelni, pociągu, wannie - cholera, gdziekolwiek byśmy nie byli! :slight_smile:

PS.

Najnowszy SVN ScummVM obsługuje DISCWORLD 1 (wraz z enhanced soundtrackiem James’a Woodcocka). Subversion Build dla PSP można pobrać stąd - nie jest jednak tak stabilny jak 0.12.0.

pix.www.idnet.com/

Och, i byłbym zapomniał!

Jestem dumny, że to właśnie moi rodacy tworzą VCMI!

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i czekam na jakąkolwiek odpowiedź!

Na wszelki wypadek zostawiam swój e-mail:

[email protected]

PS.

Dodam tylko (jak już byliśmy przy PSP i SCUMMVM), iż trwają prace nad dodaniem naszego rodzimego TEENAGENT’a do SCUMMVM! Pamiętacie? :slight_smile:

sanguinehearts.blogspot.com/

Bardzo dziękujemy za ciepłe słowa! :slight_smile:
Odnośnie konwersji, to jak pisaliśmy sa dwa problemy.
Po pierwsze wydajność - VCMI potrzebuje jakieś 100 - 200 MB (zależy od mapy) RAM-u i bez uszczerbku na wydajności ciężko będzie zbić te wartości. Niezależnie od tego pozostaje bardzo pokaźne zapotrzebowanie na moc obliczeniową, którego w wielu miejscach w (przy obecnej architekturze VCMI) zredukować się nie da.
Po drugie - potrzeba by kogoś, kto by tę konsolę miał, znał na wylot i bardzo dobrze posługiwał się C++. Mógłby wtedy rozpocząć pracę nad portowaniem VCMI. Ja niestety takich kompetencji nie posiadam.

Póki co pomysł jest nierealny, niemniej kiedyś - kto wie? A nuż ktoś odpowiedni się znajdzie, a my uporawszy się z odtwarzaniem Heroesa więcej uwagi poświęcimy problemom wydajności.